Šta je novo?

Realme 7 pro vs Mi Note 10 light vs Huawei Nova 5t

the_radosh

Cenjen
Učlanjen(a)
19.03.2014
Poruke
167
Poena
170
Pozdrav. Planiram da za nekih mesec dana menjam trenutni telefon - Redmi Note 8t, i u principu se troumim između ova tri telefona iz naslova. Gledam da kupim na KP, tako da su što se cene tiče, tu otprilike jednaki, 250-260 evra.
Prosečan sam korisnik, znači komunikacija u svim vidovima, surf, društvene mreže, muzika preko youtube... Ne igram igrice. Za bateriju mi je bitno da izgura ceo radni dan, tako da tu generalno mislim da nema problema sa navedena tri telefona. I ovaj Note 8t mi radi posao, ali kod mene je već više od godinu dana i prosto hoću da ga promenim, i da po mogućnosti bude malo kompaktniji, iz kog razloga sam recimo preskočio Poco X3.
Mišljenja i drugi predlozi su dobrodošli.
 
Razmisli o Motorola One Fusion plus ,vroma interesantan model sa pop up kamerom
Huawei 5t odlican izbor ali mator model

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Realme 7 pro je bombona telefon sa jako sposobnom kamerom i brzim punjenjem. Skoro stock android.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
5T je svakako najkompaktniji, ako ti je to baš bitno. Ima takođe i najjači procesor i dobru bateriju. U svoje vreme pravi best buy, lično ga koristim i nemam stvarno nilakvih problema.

Ali kao što kolega kaže, ipak je to model iz 2019., nije on ni danas loš da se uzme, daleko od toga, ali za neki budući period bolje da ideš na 7 Pro. Amoled ekran, velika baterija, odlične kamere, probaš novi android skin koji svi hvale.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Nekako i ja najvise naginjem ka Relame. Malo mi je dosadio MIUI iskreno, a nova 5t znam da je stariji, ali generalno ga svi hvale.
Nije losa ni ta Motorola doduse.
Kako vise citam, tako mislim da je 7 pro mozda najkompletniji, i nekako najveci upgrade u odnosu na 8t.
 
Ja ne videh po netu da je to problem
Za svaki model koji ukucam.izbaci 10 problema bukvalno svaki ,sad ako si tolika talija da naletis na takav primerak ...
Evo za realme 7 pro problem sa ramom ,fingerprintom bla.bla truc
Ali sve su to pojedinacni problemi ,mada Xiaomi zna sa apdejtima katastrofu da napravi ,nije tajna ,zar ne ,softverski najgora firma od prvih pet ubedljivo
Sto ne znaci da ga ne treba kupovati,ja cu ga izbegavati dokle god mogu ,bar dok se sa softverom ne dogovore da bude mnogo manje bagovit


Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Definitivno je pala odluka da to bude Realme. Za Nova 5t me koči to što, kao što ste pisali, jeste stariji model... Motorolu bih preskocio ipak.
E sad, verujem da je malo glupo pitanje, ali da li vredi razlika u ceni izmedju Realme 7 i 7 pro?
 
Ja imam Huawei P20 Pro, žena i klinci Redmi Note 9 Pro a najstariji Realme 3 Pro. Pre toga žena klinci imali Realme 5 i Redmi Note 8T. A par kolega (na moj nagovor) uzelo Ralme 6s iz Vipa. Definitivno najbolji sistem ima Realme. Najoptimizovaniji. Ima tu par nedostataka (srpski jezik i region pre Android 10), ali je najfluidniji. Redmi kataklizma sa softverom. Jedan update super, sledeći katastrofa. Memory leakovi, battery drain i zilion sitnijih bagova. Huawei - ne najbrži sistem, ali solidan. I najvažnije - bez bagova.

Ono što je najvažnije - hardware za uložen novac - kolju se Realme i Xiaomi, ali bih se zbog sofvera pre odlučio za Realme.
 
Poslednja izmena:
Takodje me softver najvise i vuce ka Realme telefonu. Ovaj Note 8t sto imam, radi ok, ali ima povremeno neke bubice, stucanja i slicno. Da li zbog hardvera ili je do MIUI, ne znam.
Poco x3 sam preskocio zbog gabarita u principu, mada je on samo 6mm veci, cini mi se. Razliku izmedju Snapdragona 732 i 720 ne znam da li cu osetiti, imajuci u vidu nacin koriscenja. A tih 120hz bih verovatno primetio, mada nisam nikada ni video uzivo ekran sa vecim osvezavanjem od 60hz.
 
Primetio sam i, po meni ne tako lošu, ponudu za Oneplus Nord 8/128 kod jednog od operatera. U principu, telefon bi me u kešu izašao u skladu sa ovom cenom koju sam i odredio. Jedino što bi mi se pretplata povećala za 500 dinara mesečno, što ukupno dodje 12.000 za dve godine, znači utoliko skuplje bi me Oneplus izašao. Da li ići na ovu varijantu, šta mislite?
 
Jesam, i recenzije, i temu na forumu, pogledao, prevrteo.... I ipak sam ostao pri Realme 7 pro, delom zbog baterije i brzog punjenja, a delom i zbog toga sto me odbija vezivanje na 2 godine sa operaterom.
 
Ok je Nord. Veliki plus za njega softver (ko voli taj tip) i to je najjeftiniji fon sa kombinacijom amoled + osvezavanje vece od 60hz. Takodje ti bi ga uzeo sa legalnom garancijom.
Mana ona sugava pilula napred i kamera. Kamera na nivou dosta jeftinijih telefona, kao npr. Poco X3. Bukvalno se kolju. A i baterija nista spec, nije losa, ali prosek.
Tu Realme 7 Pro i Mi Note 10 Lite sa glavnom kamerom imaju prednost....
Niko nije pomenuo mi note 10 lite, nalo dublje... Isto kao Realme all round odlican fon, najelegantniji ubedljivo od svih i ubedljivo najkvalitetnija izrada. Takodjr baterija bez premca u toj klasi. Performanse i kamere na nivou Realme 7 Pro.

Sta znam, vidi sam da preseces :d Nord te izadje 100e vise, ok razlozeno je na rate, legalna garancija, objektivno sd 765g je dobrih 20-25% brzi od sd 720g i sd 730g. U gpu delu posebno...E sad koliko ces ti to videti i osetiti? Pa neces :) Eto ima i tan 5g.
Ako mene pitas, sveukupno ili Realme 7 Pro ili Mi note 10.
Ako volis stock android (dobro jako slican) onda Realme.
Ja obozavam MIUI i uzeo bih za sebe Mi note 10 Lite...Na sve to brutalna batefija i dizajn.
Nord mi je bas bezveze sa onom pilulom...
Uglavnom, sigurno ces biti zadovoljan sa bilo kojim od ta tri.

Ja iskreno sad ne bih uzeo nista, jer ce vec u februaru poceti stizati novi modeli.
 
Poslednja izmena:
Da, niko nije spominjao Mi note 10 lite, iako ja jesam citao dosta recenzija i generalno mi se svideo, ali bih hteo da probam Realme OS, malo za promenu.
Tako i ja mislim, posto ne igram igrice i nisam zahtevan korisnik u tom smislu, da necu osetiti razliku sto se tice procesora u Nordu..
Svakako planiram u toku februara da kupim telefon, pa ako izleti nesto novo, uzecu u obzir. :D
 
Npr. Realme X7 linija bi mogla stici u februaru u Evropu, mozda...
Pro model ce biti preko budzeta, ali standardni bi mogao i trebao biti ba oglasima za oko 250e.
 
Hvala, svakako da ću obratiti pažnju, kad budem kupovao.
Do sada i nisam uzimao telefone preko oglasa, uglavnom sam preko operatera, pa se nadam da i sto se tice toga nece biti problema.
 
Prodavci sa dosta pozitivnih i to je to. Garanciju nemas pravno, pa je 12 meseci na rec. Drugim recima nemas je :d Ali meni nikad nije ni trebala za neki fon, tako kupljen.

Drugo resenje su radnje u Balkanskoj koje posluju po istom principu.
 
Nazad
Vrh Dno