Šta je novo?

Nova grafička uz trenutno napajanje

Philip

Poštovan
Učlanjen(a)
15.02.2018
Poruke
40
Poena
60
Pozdrav društvo,

potreban mi je savet oko odabira nove grafičke karte u skladu sa svojim trenutnim napajanjem, trenutno se u računaru nalazi ovo napajanje https://www.chieftec.eu/de/netzteile/ps2/eco-serie/gpe-500s.html napaja Ryzen 5 2400g, s tim što će ovaj procesor uskoro biti zamenjen Ryzenom 5 2600, budžet za grafičku bi mi išao do nekih 250e i uzeo bih u radnji gig*****, koliko sam shvatio ovo napajanje nema 1x8pin, je l' to znači da moram da uzmem grafičku koja za dodatno napajanje ima samo 6x2pin, ovo me buni malo tako da bi mi savet veoma značio :)
 
Pozz!
Ukoliko je napajanje sa linka, onda je solidno, 37 ampera, i ima 1 x 8 pin za graficku (6+2) i pruza grafickoj do 150 W dodatne struje.
U navedenoj radnji, mozes gledati nesto izmedju ponudjenih (Nvidia) gtx 1650 ti modela 4gb (6 pin napajanje), ili Ati Radeon Rx 5500 4gb (8 pin), a i ostace ti od budzeta.
Za Radeon Rx 5500 8 Gb (8 pin), malkice probija Tvoj budzet (moras jos malo doplatiti).
Sve jace od tih modela bi bio overkil za tvoje napajanje.
 
Pozz!
Ukoliko je napajanje sa linka, onda je solidno, 37 ampera, i ima 1 x 8 pin za graficku (6+2) i pruza grafickoj do 150 W dodatne struje.
U navedenoj radnji, mozes gledati nesto izmedju ponudjenih (Nvidia) gtx 1650 ti modela 4gb (6 pin napajanje), ili Ati Radeon Rx 5500 4gb (8 pin), a i ostace ti od budzeta.
Za Radeon Rx 5500 8 Gb (8 pin), malkice probija Tvoj budzet (moras jos malo doplatiti).
Sve jace od tih modela bi bio overkil za tvoje napajanje.

Hvala puno na odgovoru, rešio si mi dilemu :)

Može lock.
 
Nazad
Vrh Dno