Šta je novo?

Nvidia 3000 gde u Srbiji kupiti - cene, dostupnost

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ha...

Kada sam liku u Shop&Go rekao da se razlikuje cena na rafu od cene koju mi je naplatio i da imam po zakonu pravo da mi bude naplaćena manja, pogledao me i rekao, citiram: "Ma Kojiiii zakon!", okrenuo se i iskulirao me.

Tako sam u jednom lancu radnji kod nas (onom zuto-crnom sa pisanim slovima u logou) uzeo tako sporet za skoro 10.000 manje. Gledao sam neko vreme i cekao neku akciju, i mislio sam da je to, ali se ispostavilo da je samo greska. Ali se nisu bunili, videli koliko je sati, ja sam bio spreman da platim u gotovini i tako. Ali je bilo mrkih pogleda.
 
Ko su ovi Harold Computers na kp? Kažu da daju domaću garanciju i fiskalni račun? Da li ima neko iskustva sa njima? Bio je MSI Gaming X Trio za 120.000din pre koji dan.
 
Poslednja izmena:
pa iz subotice su. bez obzira sto ide ta prica fiskalni racun to je verovatno roba iz madjarske. ne mora da znaci ali postoji osnovana sumnja.

a znam da na kp oglasima neki i prodaju novo sa racunom. a posle ti ne stigne racun ili eventualno neki racun u slobodnoj formi-koji nije fiskalni racun..ne kazem da je ovde tu slucaj ali sumnja postoji
 
Hahaha... ovo je već tragi-komično.

Zovem, kažu ma neee, nema 3080, sledeće nedelje, one tamo nedelje.

Odem lično u radnju, ono stoje kartice. Kažem hoću da kupim, a oni počnu da vrdaju:
"Nije tu kolega, pa ovaj ne znam ja, mora on da dođe, nismo još otpakovali"
"Ne, ne nije to za prodaju, to je... nije na stanju... nije još u sistemu"
"Bio je/Zvao je neko pre vas, već je prodato" (a dan ranije kažu: Nema protekcie, nema naručivanja, ko dođe kad dobijemo njemu prodajemo")

Očigledno je da su napravili dogovore prodavci sa preprodavcima, svi dele zaradu, a nestrpljivi kupci plaćaju 50% od maloprodajne cene po oglasima. Sad mi žao što nisam otišao i kupio veće kućište i uglavio onu Asus 3080...

Sad idem na sajt APRa da pronađem vlasnike ovih radnji i da im pišem šta se radi.
 
Poslednja izmena:
Otkud znaš da vlasnici radnji nemaju dil sa preprodavcima a radnici samo izvršavaju naređenja? :)
 
Katastrofa je sta se dogadja.

Ali dobro, neka svi ti koji su spremni da debelo preplate karte sa po par stotina evra vise kupe sebi kartice, i kada svi takvi sebi obezbede svoje primerke, pocece da se normalizuje trziste.

To ce verovatno biti na leto tek posto se uvoze jako male kolicine.
 
Katastrofa je sta se dogadja.

Ali dobro, neka svi ti koji su spremni da debelo preplate karte sa po par stotina evra vise kupe sebi kartice, i kada svi takvi sebi obezbede svoje primerke, pocece da se normalizuje trziste.

To ce verovatno biti na leto tek posto se uvoze jako male kolicine.

Moguce, ali stvar je i strpljenja. Sto duze traje, to ce veci broj ljudi prosto prihvatiti da mora da plati ako zeli graficku.
 
To se nece desiti. Prosto ce ljudi i dalje kupovati graficke iz nizih cenovnih kategorija kao do sada. Graficke izmedju 20.000 i 40.000 ce se prodavati. Ovo sve ostalo ce kupiti par vas entuzijasta. Mislis da se prodalo 5000 komada RTX 3080 u Srbiji. Daj Boze ako su ih uvezli 50 do sada. Zato je i takva cena. Nema tu nikakvog prihvatanja i mirenja.
 
Poslednja izmena:
Uvezeno i prodato mnogo vise od 50... odakle ti te cifre? :)
Samo jedna od poznatijih radnji, gde je frend preko veze uzeo 3080 pre vise od mesec dana je uvezla preko 50 kom i instant sve prodato.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To se nece desiti. Prosto ce ljudi i dalje kupovati graficke iz nizih cenovnih kategorija kao do sada. Graficke izmedju 20.000 i 40.000 ce se prodavati. Ovo sve ostalo ce kupiti par vas entuzijasta. Mislis da se prodalo 5000 komada RTX 3080 u Srbiji. Daj Boze ako su ih uvezli 50 do sada. Zato je i takva cena. Nema tu nikakvog prihvatanja i mirenja.

Ma nema ni jeftinih :D . Skoro su kolegi za 2060 trazili blizu 400 eura, pa to bas i nije normalno. Odlucio je da se strpi, skupi i uzme 3060/3060ti pa i 3070. Zato sedi i skuplja pare jer vec ima neku matoru graficku. I siguran sam da nije jedini. Svakog meseca da odvojis jos 50-100 eura za novu graficku, do leta ce se skupiti makar i ne pale cene. Govorim o nekom prosecnom korisniku sa nekim srednje pristojnim primanjima. Zato i govorim da ce se broj ljudi koji zele i mogu da kupe graficku povecavati, verovatno kao i ponuda. MSRP jednostavno ne znaci nista.

Meni je cak trziste mobilnih telefona jos ludje, gde proizvodjaci imaju obraza da zvanicno traze po 1000 eura za neke modele i ne spakuju punjac. I ljudi kupe to na kilogram. Sto ne bih za solidnu graficku dao 700 eura koja ce me duze sluziti i imati neku vrednost kada budem zeleo da je prodam.
 
Poslednja izmena:
Uvezeno i prodato mnogo vise od 50... odakle ti te cifre? :)
Samo jedna od poznatijih radnji, gde je frend preko veze uzeo 3080 pre vise od mesec dana je uvezla preko 50 kom i instant sve prodato.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk

Ma nagadjam obzirom na nase "veliko" trziste. Nikada se nisu uvozile velike kolicine tih high end grafickih jer se nisu mogle prodati u tim obimima. Sada ih uzimaju verovatno najvise ovi majneri, ali i dalje ne verujem da je uvezeno vise od 50-100 kom. kod nas. Jel postoje negde zvanicni podaci o broju uvoza?


Ma nema ni jeftinih :D . Skoro su kolegi za 2060 trazili blizu 400 eura, pa to bas i nije normalno. Odlucio je da se strpi, skupi i uzme 3060/3060ti pa i 3070. Zato sedi i skuplja pare jer vec ima neku matoru graficku. I siguran sam da nije jedini. Svakog meseca da odvojis jos 50-100 eura za novu graficku, do leta ce se skupiti makar i ne pale cene. Govorim o nekom prosecnom korisniku sa nekim srednje pristojnim primanjima. Zato i govorim da ce se broj ljudi koji zele i mogu da kupe graficku povecavati, verovatno kao i ponuda. MSRP jednostavno ne znaci nista.

Meni je cak trziste mobilnih telefona jos ludje, gde proizvodjaci imaju obraza da zvanicno traze po 1000 eura za neke modele i ne spakuju punjac. I ljudi kupe to na kilogram. Sto ne bih za solidnu graficku dao 700 eura koja ce me duze sluziti i imati neku vrednost kada budem zeleo da je prodam.

Naravno. Sad nema nicega, najvise zbog korone i, verujem, problema sa logistikom, transportom, spedicijom. Ako se sve normalizuje do leta, videcemo kako ce se kretati cene. Ja tvrdim, da ce padati i to podosta, a na to ce uticati i pad kriptovaluta.
 
Meni je cak trziste mobilnih telefona jos ludje, gde proizvodjaci imaju obraza da zvanicno traze po 1000 eura za neke modele i ne spakuju punjac. I ljudi kupe to na kilogram. Sto ne bih za solidnu graficku dao 700 eura koja ce me duze sluziti i imati neku vrednost kada budem zeleo da je prodam.

Zato što je telefon daleko neophodniji od grafičke kartice za igranje igara. To je telefon, alat za komunikaciju, društvene mreže, medijski uredjaj, kamera, kamkorder u jednom pakovanju.

Kome grafička treba kao alat, on kupuje svejedno po kojim cenama. Kome treba za igranje video igara, ne kupuje po ovim cenama.
 
Mozda, zato sto su preskupe..mislim, moozda i nisam u pravu.

https://www.eteknix.com/nvidia-confirms-poor-sales-2070-2080/
Whenever we post anything surrounding a 20XX range graphics card, the response from our community is always the same. Sure, the cards are nice, but they’re too expensive to warrant an upgrade.

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-20-sales-lower-than-expected-45-percent-revenue-decline/

A tek da ne ulazim u pricu o novim igrama koje ces kao igrati sa tim novim kartama. (Koje nove igre? :d)

Smesno je jer vi na osnovu nekih 50 prodatih karata koje se u sustini i dalje preprodaju po KP po nekim basnoslovnim cenama donosite zakljucke na globalnom nivou :D

Na kraju, samo vreme ce pokazati ko je bio u pravu. Videcemo.
 
Ja gledam nemacko trziste... Nema ih...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Moguce, ali stvar je i strpljenja. Sto duze traje, to ce veci broj ljudi prosto prihvatiti da mora da plati ako zeli graficku.

Pre cemo kupiti konzolu nego dati 1000 evra na GPU. Kome je ovo kul, samo napred. Ali vecini sigurno nije i sacekace vecu dostupnost i nove igre za Xbox ili Playstation. Ljudi sad pucaju pare da bi igrali onaj poluproizvod Cyberpunk. CoD moze i na konzoli da se igra, sa mnogo manje citera i preko tastature i misa.

Ja sam hteo 3070 ali uzecu rx470 za pc da baca desktop sliku u 4k a za igranje cekam Sony da stigne opet za 550 evra. Kupio bi 3070 za 550 evra koliko bi trebalo da kosta ali nema.
 
jedna za oko 85k moze da se nadje sada 3070. ludo ali tako :/

inace da.kome treba prelazno resenje uzmite 470/570 sa 4gb. pa da se ceka stabilizacija sa grafikama ili sony..ko vec sta hoce..ja cekam 3080ku. valjda ce uskoro biti
 
Idemo u off ali dok ta 3080 dodje na svoje, ako se to ikada desi, bice vec prevazidjena. Zamenice je 3080 Ti ili Ultra koja ce opet kostati 1200-1400 evra. Do tada ce izaci i po koja ekskluziva za konzole sa nadam se 60 fps opcijom. Na konzolu potrosis 420/550 evra i pri zameni kada dodje vreme posle tri godine izgubis oko 100-150 evra. To se moze uporediti mozda sa 3060 Ti ali samo ukoliko se zadrzi bitcoin trend. Ukoliko u vreme zamene bitcoin bude jeftin 3060 Ti za tri godine nece kostati ni 200 evra. Ko te karte ne otplati na neki nacin, to je veliki gubitak u vrednosti. Nekome bitno, nekome ne. Kome je to bitno uzece konzolu. Nesto ne vidim gde ide PC gejming sa ovom pricom oko skupih komponenti, do sada je rastao jer su komponente bile povoljne a konzole dosta losije u performansama, nesto ne vidim nastavak trenda rasta PC gejminga po ovim cenama. Nije samo GPU skup, sve je skupo. Kao u vreme IBM racunara. Tek sta ce da se desi sa cenama kada nVidija izbaci ceo kompjuter na jednom chipu, ne zelim ni da zamislim.
 
Idemo ! :p Naručite odmah dok nije nestalo !

hahaha.jpg
 
Ovo kao skrivena kamera
 
Idemo u off ali ...Ukoliko u vreme zamene bitcoin bude jeftin 3060 Ti za tri godine nece kostati ni 200 evra...

Lepo si analizirao, ali za boldovano ne verujem da će ikad biti... Mislim za nas gejmere lepo bi bilo, ali ne verujem...
 
Pre cemo kupiti konzolu nego dati 1000 evra na GPU. Kome je ovo kul, samo napred. Ali vecini sigurno nije i sacekace vecu dostupnost i nove igre za Xbox ili Playstation. Ljudi sad pucaju pare da bi igrali onaj poluproizvod Cyberpunk. CoD moze i na konzoli da se igra, sa mnogo manje citera i preko tastature i misa.

Ja sam hteo 3070 ali uzecu rx470 za pc da baca desktop sliku u 4k a za igranje cekam Sony da stigne opet za 550 evra. Kupio bi 3070 za 550 evra koliko bi trebalo da kosta ali nema.

Koji Sony za 550 eura, onaj sto je na oglasima od 1000 do 1500, ako je na lageru uopste? Vezano je trziste, kad krene da pada cena jednom, verovatno ce i drugom.
 
Valjda u aprilu. Sony za ovu generaciju garantuje cenu u RS, dok nV zvanicno ne postoji u RS tako da c marifetluka biti do kraja ove generacije, sigurno.
 
Otišla još jedna MSI GeForce RTX 3080 SUPRIM X 10G za 116.990,00 RSD u Monitoru d.o.o. a da nikada nije bila dostupna... Kako ovo funkcioniše ovo je za vesti, reportažu, novine i inspekciju...
 
I pojavila se na videlo sa novom cenom...

24324.jpg

A važno da kartica neće biti dve nedelje kad ih neko pozove ili uživo pita u radnji.... naravno da nema kad su razrađene šeme sa preprodavcima.
 
Taj lik je kupio Suprim od mene,a karta btw nije uzeta ni iz jedne prodavnice u Beogradu.
 
Rekao bi covek idu karte ko alva za iljadu evra kad ono preprodavci prodaju drugim preprodavcima dok na kraju taj poslednji u nizu ne uvali nekom neupucenom punisicu za 2000 evra :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno