Šta je novo?

Nvidia 3000 gde u Srbiji kupiti - cene, dostupnost

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

solomonbg

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2006
Poruke
2,229
Poena
445
Verujem da nas ima vise koje ovo zanima.dakle pitanje gde da se kupi kod nas srbiji? Sada trenutni mislim da nema nigde al ako budr mozda da ko zna da informaciju.pa i ponudu na pm(jer znam da ovde ima i vlasnika/radnima it prodavnica)

Mene kontretno zanima bilo koji model sa pre svega 3 god garancije .sto dyza garancija to bolje

Monitor nema iako pise na sajtu da imaju
 
Ne znam kako je za ostale proizvođače ali Gigabyte daje +1 godinu garancije na standardne 3 godine, dakle 4 ukupno. Bitno je samo registrovati grafiku na sajtu u roku od 30 dana od dana kupovine. Bez problema mi je prošla registracija moje 3070.

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Evo imas oglas na forumu

EDIT: Tek sam sad video da je garancija madjarska...
 
Poslednja izmena:
1000-1100e ili tako nesto samonza domacu pisanu garanciju.fiskalni. ialo bih mogao da uzmem i preko firme...samo da se pojavi polovno ili novo :)

Kapiram da nisam jedini koji ceka.a naravno necu 1200-1500e da placam 3080ku :))
 
Ako neš da plaćaš premium kada je nestašica karti svuda u svetu... onda čekaš da se stabilizuje situacija.

Nažalost, takvo je vreme došlo, ne samo za grafičke karte, već i za brdo drugih stvari. Uvek ima ljudi koji su spremni da potroše više samo da bi imali prvi. Ništa loše, samo konstatacija.
 
Pa rekoh ne 1200e i vise...po cenu ispod 1200e bilo u domacim prodavnicama u decembru.zato i rekoh ako neko zna kad bude negde stiglo..
Kad se stabilizuje stanje logicno je da max 1000e budu 3080ke valjda :)
 
Pitanje je, Asus je zvanicno podigao MSRP svojih kartica zbog poskupljenja komponenti i shippinga na globalnom nivou (a verovatno da i oni uzmu deo od veceg prihoda zbog ovolikih cena). Verovatno ce i ostali uskoro istim putem. Kada na to dodas nestasicu i skok bitcoina, ne vidim da ce ih bas uskoro biti po cenama koje smo mislili da ce biti po predstavljanju.
 
Da, ima i to pre par dana. RIP kupovina novih karti (ipak je Asus jedan od najvećih partnera nVidije što se karti tiče). Sada ko ima išta bolje treba da blagosilja da ne rikne postojeća. :p
 
Poslednja izmena:
Uskoro ce i EVGA da najavi povecanje cena.
 
Povećaće svi, čak i oni koji nisu direktno pogođeni...imaju upotrebljiv izgovor.
 
A svi su direktno pogodjeni - svi imaju manje vise iste dobavljace, ceo lanac je afektovan, tako da mislim da ne treba ocekivati da se neko "inati" i ne iskoristi priliku za dodatnu zaradu.
 
Ja čekam da debelo zastari. Soma evra za grafičku je ludost i pomodarstvo.
 
Ja čekam da debelo zastari. Soma evra za grafičku je ludost i pomodarstvo.

pa nije bas tako ako se koristi kao sto ja planiram gaming+rudarenje..
donosi sada i do 1000 din dnevno zarade..naravno pasce profit ali opet... trebalo bi za godinu dana da se sama otplati. da nije rudarenje nikad ne bih bacao ovolike pare na grafiku
 
to se slazem..cim rudarenje ne bude ovako profitno mora to da padne. jednostavno je suludo...
 
Menii onaj tvoj Asus rog x570 još super sve radi. Kako je fino hladan i tih.
 
drago mi je da radi odlicno. ne secam se bas tacno te grafike. bilo je pre dosta vremena..iako kod nekih asus 570ki zeza ventilator.. ali dobro da kod tebe ne zeza..

malo off na temu ovo


ps. inace za 89k u monitoru imaju 3070ke ako nekom treba. sto je i ok cena ako se gleda kupujemprodajem oglasi. ja se nadam da ce uskoro biti i 3080ki
 
Cene su kod nas od samog pocetka bolje nego na KP, pa cak u dosta slucajeva i od onih u Nemackoj.

A na temu skoka cena... Micron Says Disruptions at Fabs Will Lower DRAM Supply, Affect Prices

Micron's operations in Taiwan suffered two disruptions in early December 2020. Micron's Fab 11, located near Taoyuan City, was disabled by a sudden power outage that lasted for a little over an hour on December 3. Then a 6.7-magnitude earthquake off the northeast coast of Taiwan forced Micron to take two of its fabs — Fab 11 near Taoyuan and Fab 16 near Taichung —offline on December 10.
 
Evo sad ima na oglasima sa domacom garancijom :D
 
Ta je otišla koliko odmah.
 
tako je.nema vise. a ja gledam ili za kesh da kupim ili ako nekom znaci moja nova 3070 za 3080 uz doplatu. ali za sada nista...dok ne naleti nesto ok- ostajem sa ovom 3070kom nazalost :)
takodje meni jako bitna i 3 godina domace regulanre pisane garancije i fiskalni racun.a svaka druga sa oglasa je ili madjarska ili bez fiskalnog i sl...a kod nas u srbiji za ne daj boze reklamaciju jedva si zasticen i sa fiskalnim.a kamoli bez njega :)
 
Eh, ostajes sa 3070 nazalost.
Daj bre nemoj zezati, super je 3070 :)
 
Najgore od svega je sto si bolje zasticen madjarskom nego nasom :D

Tj zavisi gde kupis, ali ako uzmes nesto u WW ili E***, bice povuci potegni da ostvaris svoja prava.
 
pa ko gleda temu o njima zna da sam ja jedan od prevarenih od strane tih prevarana iz winwin/emmi

dobio sam losiju i to neispravnu grafiku na reklamaciji. grafika koju nisam koristio su proglasili "neadevkatno koriscenje"...lopovi


ali i dalje stoji da je mnogo sigurnije domaca roba od ozbiljne firme i ozbiljnih uvoznika. ali tu ne spadaju ovi gore
 
Uđem u radnju, vidim 3080tku pored pulta na gomili 3070. Pitam da li može da se kupi, kažu: "Nije na stanju, ne može da se kupi".

Mislim da je to protivzakonito...
 
Kod nas 90% maloprodaja radi nešto protivzakonito, to je naša percepcija uređene pravne države.

Jeste li videli Nemca da pokušava da se kao padobranac umuva sa strane u npr. red za pasošku kontrolu na aerodromu? Ja nisam, a solidno sam se do ovog ludila smucao po aerodromima u Evropi. Ali zato je tu uvek po neki putnik sa ovih prostora koji se napravi lud i misli da su svi ostali budale.
E, tako ti je i ovo. Da si mu pomenuo da je to za inspekciju i kaznu na keca, verovatno bi te pogledao i iskulirao, po sistemu, ignoriši i nije se ni desilo.
 
Ha...

Kada sam liku u Shop&Go rekao da se razlikuje cena na rafu od cene koju mi je naplatio i da imam po zakonu pravo da mi bude naplaćena manja, pogledao me i rekao, citiram: "Ma Kojiiii zakon!", okrenuo se i iskulirao me.

Naravno sve sam uredno i dokumentovano prijavio tržišnoj inspekciji koja je izašla na teren 20 dana kasnije, a ja sam na mail dobio obaveštenje puno pravopisnih grešaka, u kome su mi objasnili da su postupili po mojoj pritužbi i da nisu našli ono što sam ja ufotkao.

Ma da šerloci, 20 dana kasnije će još uvek da stoji pogrešna cena...
 
Pogrešna je država u kojoj živimo nas dvojca i još dosta drugih sličnih nama, ali to je već do nas.
 
Uđem u radnju, vidim 3080tku pored pulta na gomili 3070. Pitam da li može da se kupi, kažu: "Nije na stanju, ne može da se kupi".

Mislim da je to protivzakonito...

Haha kakvi papani... saga se nastavlja:

Okačili na sajt tu istu 3080, sa sve "povoljnom cenom", i napisali nedostupno u radnji i magacinu. Pa kad je bilo dostupno??? Ovo je sigurno protiv zakonito. Oglašavanje proizvoda koje nemaš ni nameru da prodaš.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno