»RSS Benchmark sajt

Strana 7 od 121 PrvaPrva ... 345678910111757107 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 91 do 105 od ukupno 1809

Tema: Vodic za vodena hladjenja

Member Avatar korisnika monteboy
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      2. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 940 BE
        • MoBo: DFI DK 790FXB M2RS
        • RAM: 2x1GB Crucial Ballistix 8500
        • VGA: Club3D 4870X2
        • HDD: Seagate Barracuda 7200.10 250GB, 16MB Cache, SATA II (ST3250410AS)
        • OPT: LG GSA-H10N
        • Case: kuciste nemam :) / Silverstone Olympia 1000W
        • INET: DSL
        • Ostalo: Selfmade fazno promenljivo hladjenje Freon R507
      3. Citat Citiram korisnika: tex707
        Toliko ste toga napisali dok nisam bio na vezi da ne mogu da verujem...

Monteboy-a vise uopste ne razumem, pa ne znam ni sta da kazem.......cas je frekvencija ista, cas razlicita...ali nema veze, u pravu je sto se tice toga da ako je ISTA ploca ranije pokazivala preko 60C a sada pokazuje 36C onda je pad temperature pouzdano izmeren.

Bx-x...i ja kada pipnem bakar W/B-a uopste nije vruc...pa zato sam ti i rekao da W/B uopste ne povisava temperaturu u kucistu...ali je CPU temperatura zastrasujuca...

Prilazem jedan screenshot...molim da pogledate pazljivo, postoje dve interesantne stvari: prvo, moj Dhryston rezultat je dosta bolji od Monteboy-evog i to na 100MHz nizoj frekvenciji...da li je moguce da malo visi FSB (220 vs. 210) moze da napravi toliku razliku?

Drugo, pogledajte temperaturu CPU-a posle "mucenja" programom koji opterecuje procesor vise od Prime95...58C..!!!...temperatura u bongu je 24C, a temperatura vode koja kruzi kroz W/B-ove je 28C.

Imam u ormanu jedan Swiftech MCX-462 sa velikom Deltom...puci ce mi film, ima da skinem sve W/B-ove, stavim ovog Swiftech-a i jos cu da se osecam k'o da asm na aerodromu...
        Tex kao prvo procitaj moje postove bolje da me opet nebi pogreshno shvatio uvezi iste ili razliciti frikvencije.

Drugo, verzija Sandre koju si koristio je novija od ove moje stim se rezultati nemogu direktno uporediti.

Ja cu skinuti update veceras pa ce biti iznenadjenja

Poz...
        * Monteboy ..... the art of overclocking *

Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      5. Moja mašina
      6. Citat Citiram korisnika: gx-x
        ne, zato sto vec imam sistem sutra montiram rezervoar i ostatak pa cemo da vidimo Inace imam pumpu jacu od tvoje, hladnjak veci od tvog i blok slicnih performansi kao tvoj i sve me to kosta oko 50e, ne visdim zasto bi dao 200$ Ali bi me svakako zanimali screenshotovi, kao i jos neke ljude ovde, pa bih te najlepse zamolio za tih 30min vremena Sto se tice kupovine sistema (opet) ovde toga nema, a i da ima cena bi bila kao moja plata, a treba i jesti...Pozdrav !
        Pogledaj malo po OC stranicama -> jacina pumpe je nebitna ako se govori o Mainstream pumpama kao sto je na primer EHEIM 1048 normalno ako ti je sistem tako sklopljen da voda mora preci nekoliko metara kao kod kolege tex'a onda postaje i ta vrijednost jacine pumpe relevantna.

To sto komponenti tu nema gdje ti stanujes ne znaci da ti ja ne mogu nabavit!

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        na kraju ce te me jos prozvati XX-X
        @tex707: pa vidi, sa vaduhom nema sanse da bi temp bila 58C na 1.95V na full loadu, tako da to i nije lose, mada bi moglo i bolje ?! Ne znam dok ne namontiram svoj sistem. Ako te ne mrzi skini blok pa ponovo nanesi pastu i vrati ga. Znam da znas sve ovo i ne sumnjam da si radio kako treba kad si ga stavljao, ali 'ebem li ga, mozda se nesto zeznulo kad si ga pritegao na cpu...mozda ga nisi dovoljno pritegao ?!?!

@monteboy: znam da je jacina pumpe nebitna u slucaju da i sa slabijom ima dovoljno protoka medjutim pogledaj aquarius 2/3 sisteme pa ces videti da nije bas tako, sa 90l/h i 120l/h ti sistemi ne hlade dobro, tako da postoji neki minimum u to sam 100% siguran, nije dobro da voda toliko sporo prolazi kroz blok da stigne da se u bloku ugreje i na nekih 40-tak C (ta kolicina koja je trnutno u cirkulaciji kroz blok)...nije bila velika razlika u ceni izmedju 600l/h pumpe (500din) i 1200l/h pumpe (800din) pa sam uzeo jacu za svaki slucaj. Kad proteram vodu kroz 2m 1/2" creva i kroz blok, protok se zbog otpora dosta smanji, mogao bih reci odokativno da se smanji za 3X !!!
        Sto se komponenti tice, zahvaljujem, ako mi nesto bude trebalo obraticu ti se ! Samo imam osecaj da ce postarina iz nemacke da kosta kao i to sto bi meni eventualno trebalo

Inace samo da vam dam jedan info: nasao sam u NS-u u "HALOGEN" prodavnici "Garden" (ili tako nesto) program, oni su postali zastupnici za njih, ima "Y" razdelnika, "T" razdelnika, reduktora velicine sa 1/2" na 3/8" i mnogih drugih zezalica. Mislim da "halogen" ima prodavnicu i u BG-u. Takodje ako nekog zanima, potapajuca pumpa moze lako da se moduje u vanjsku/eksternu pumpu uz pomoc superlepka ili sl. i malo silikona/tople plastike. Toliko

Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      9. Moja mašina
      10. Citat Citiram korisnika: gx-x
        @tex707: pa vidi, sa vaduhom nema sanse da bi temp bila 58C na 1.95V na full loadu, tako da to i nije lose, mada bi moglo i bolje ?! Ne znam dok ne namontiram svoj sistem. Ako te ne mrzi skini blok pa ponovo nanesi pastu i vrati ga. Znam da znas sve ovo i ne sumnjam da si radio kako treba kad si ga stavljao, ali 'ebem li ga, mozda se nesto zeznulo kad si ga pritegao na cpu...mozda ga nisi dovoljno pritegao ?!?!

@monteboy: znam da je jacina pumpe nebitna u slucaju da i sa slabijom ima dovoljno protoka medjutim pogledaj aquarius 2/3 sisteme pa ces videti da nije bas tako, sa 90l/h i 120l/h ti sistemi ne hlade dobro, tako da postoji neki minimum u to sam 100% siguran, nije dobro da voda toliko sporo prolazi kroz blok da stigne da se u bloku ugreje i na nekih 40-tak C (ta kolicina koja je trnutno u cirkulaciji kroz blok)...nije bila velika razlika u ceni izmedju 600l/h pumpe (500din) i 1200l/h pumpe (800din) pa sam uzeo jacu za svaki slucaj. Kad proteram vodu kroz 2m 1/2" creva i kroz blok, protok se zbog otpora dosta smanji, mogao bih reci odokativno da se smanji za 3X !!!
        Sto se komponenti tice, zahvaljujem, ako mi nesto bude trebalo obraticu ti se ! Samo imam osecaj da ce postarina iz nemacke da kosta kao i to sto bi meni eventualno trebalo

Inace samo da vam dam jedan info: nasao sam u NS-u u "HALOGEN" prodavnici "Garden" (ili tako nesto) program, oni su postali zastupnici za njih, ima "Y" razdelnika, "T" razdelnika, reduktora velicine sa 1/2" na 3/8" i mnogih drugih zezalica. Mislim da "halogen" ima prodavnicu i u BG-u. Takodje ako nekog zanima, potapajuca pumpa moze lako da se moduje u vanjsku/eksternu pumpu uz pomoc superlepka ili sl. i malo silikona/tople plastike. Toliko
        Pa ako ti pumpa izbacuje 1200l/h onda nije jaca od ove moje jer EHEIM 1250 ima isti protok
        Mada kao shto rekoh nije bitno jer i sa 700l/h imao bi iste temperature.

Inache Aquarius je obicni shit jer nikad nemoze gotov sistem biti toliko dobar kao kad svaku komponentu sam izbaresh kao shto sam ja to ucinio!
        Najveca mana Aquariusa je radiator! jednostavno je pre mali.

Poz...
        Menjao monteboy : 30.07.2004. u 18:32

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        reci mi molim te monteboy, od cega si napravio rezervoar ? Od cega su nosaci koji ga drze ?! Mnooogooo mi se svidja !

VIP member Avatar korisnika tex707
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      13. Moja mašina
        • CPU: LGA1150 i5-4670K @4GHz, Watercooled (Storm G5)
        • MoBo: Gigabyte GA-Z97X-UD5H-BK
        • RAM: 4 x 8GB Kingston KHX16C9/8
        • VGA: ATI FirePro W4100
        • MON: BenQ PD3200Q, Dell 2713HM, BenQ BL2411PT, HP LP2475w
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB; WD Caviar Red WD20E; 2 x Seagate SSHD 1TB - RAID0 2TB
        • OPT: TSSTcorp SH-S182D
        • Case: Chieftec BigTower, Seasonic SS-850KM
        • SND: E-MU 0404, Focal XS book
        • LAP: Dell N7110
        • INET: Kablovska
      14. Citat Citiram korisnika: gx-x
        Pa razmisljao sam o tome, naravno...posle prve montaze, desila se katastrofa...kada sam usao u BIOS, video sam kako se temperatura penje naglo preko 50C! Naravno, iskljucio sam sve i skinuo W/B. Izgledalo je da nije dobro nalegao (po otisku paste). Onda sam skinuo bakarni shim i stavio ponovo...temperatura se "smirila"...opet sam ga skinuo, pogledao otisak paste i izgledalo je sve perfektno. Stavio sam jace opruge i sve postepeno stegao skoro do kraja. Prosto mi je neverovatno da naleganje ne valja.

Kada dodirnem rukom W/B u radu, on je hladan. To bi ukazivalo na lose naleganje, ali kako se onda voda brzo zagreje ne 30C...???

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        Kada dodirnem rukom W/B u radu, on je hladan. To bi ukazivalo na lose naleganje, ali kako se onda voda brzo zagreje ne 30C...???
        mozda ti je protok negde "zapeo" pa voda dovoljno sporo protice da stigne da se u bloku zagreje vise nego sto bi ti voleo ?! Mozda ti senzor za temp. CPU-a laze ?! Mozda ti neka od pumpi riknjava i suvise se greje pa i ona greje vodu dodatno ?! (preopterecena ?! reako si da imas 3 pumpe, svaka po malo greje vodu, zar nije bolje da uzmes jednu od 4000l/h ?!)

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      17. Moja mašina
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB; WD Caviar Red WD20E; 2 x Seagate SSHD 1TB - RAID0 2TB
      18. Na ovaj poslednji post odgovaram iz tri dela, prvenstveno zbog attachment-a.

Sto se protoka tice, nema sanse da je negde "zaglavio", sto se vidi iz prilozene fotografije malog rezervoara...mlaz koji udara u stranicu je onaj koji se vraca iz racunara, kroz crevo dugacko oko 2m.

Ne verujem da je problem u pumpama...dve (one najjace) su potopljene u veliki rezervoar, a temperatura vode u njemu padne i na 20C, kada je vlaznost vazduha velika otprilike je 24C. Eheim 1048 je napolju, jedva da je mlakai do u oblasti koja nije blizu vodi. Najmanja pumpa je u svom malom rezervoaru i on je hladan.

Mpram da imam barem dve pumpe, jer je jedna za bong (spoljni krug) a druga (tj. sada tri an red) bi bila za unutrasnji krug, ono sto ide kroz racunar.
        Attached Images Attached Images

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      20. Moja mašina
      21. A sada malo komparacije...spustio sam malo takt CPU-a i napon, da sve bude tacno jednako kao u testu dva waterblocka ne bih li napravio koliko-toliko pouzdanu komparaciju. Dakle, Vcore=1.85V, Freq=2,32Ghz. Waterblockovi sa kojima sam uporedjivao ovo svoje cudo se smatraju dosta dobrim (ne kao ona Catharova cudovista), a to su Innovatek innovaCOOL i Alphacool NexXxoS HP Pro. Evo prvo screenshota koji uporedjuje poerformanse na punom opterecenju. Prime je radio oko 1.5h, lepo se vidi da i dalje radi i da nije puk'o. Zakljucak je da su moje temperature oko 5C nize nego za ova dva blocka..!!!

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      23. Moja mašina
      24. Evo komparacije na iddle-u...vidi se da sam Prime iskljucio posle oko 1.5h i da nije bilo pucanja. Ovde su razlike jos vece, meni je temperatura na iddle-u cak 8C niza nego kod ova dva blocka...

Ne mogu da razumem zasto temperature "podivljaju" kada sa 1.85 dignem na 1.95V....

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        @tex707: Eto vidis sad i sam, jednostavno je CPU takav, a to je ono sto sam ti govorio pre svega ovog "ostalog", cak nekoliko puta. I moj podivlja preko 1.95V, a to nije nista cudno. Treba proveriti struje koja ploca daje (ne verujem da se napajanje preterano optereti) u CPU, ako su one lose moguce je da one uzrokuju grejanje i maltretiranje procesora ?! Elem, nabavi drugi CPU koji ce na 1.8 ici na 2.5ghz i resio si problem.
        PS. i ja sam sinoc moj pokusao da stavim na 2.42ghz da vidim koje ce temp biti, znaci freq. 2.42ghz na 2.1V, uzasno nestabilno, temp 58C na idle. (kao sto sam ranije rekao, 2.2ghz@1.85V tem 44C kad je u sobi ~26C) tako da sam sad siguran da senzor ne laze, jer da laze spuco bi mi se komp najstrasnije i ne bi hteo da butuje posle toga...
        Inace tex, ja bi taj tvoj sistem drzao na tih 2320ghz, mislim 100mhz manje/vise a 10C razlika u temperaturi...

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      27. Moja mašina
      28. Citat Citiram korisnika: gx-x

<snip>

Inace tex, ja bi taj tvoj sistem drzao na tih 2320ghz, mislim 100mhz manje/vise a 10C razlika u temperaturi...
        Ovo je najpametnije sto sam do sada cuo....

Banned Avatar korisnika genijalcin@23
        Na forumu od
        Jun 2003
        Poruka
        4.429
      30. Moja mašina
        • CPU: C2D e8400 @ 4 GHz / ThermalRight IFX-14, 2 x Scythe Slip Stream 120mm 500 rpm
        • MoBo: Gigabyte EP45-DS3R
        • RAM: G.Skill 2 x 2 GB Black series 950 MHz 4-4-4-12 @1.9V
        • VGA: BBA ATI Rade 4890...i budjavi ATI drajveri...
        • MON: BenQ 24" G2420HD
        • HDD: WD 640 GB AAKS, Seagate 320 GB
        • OPT: Pioneer 215D SATA
        • Case: GA / LC Prophecy 750W
        • SND: Audigy 2 ZS / Tannoy E11 / Logitech Z5500
        • Ostalo: HP Compaq NC6220 / Samsung Pocket Imager
      31. Ajde i ja da se ukljucim u diskusiju, posto sam i ja ovih dana experimentisao sa mojim sistemom. Posle sat i po vremena Prime-a, temperatura mi se krece oko 51C. Trenutno imam dva hladnjaka, jedan je veci aluminijumski, a drugi manji bakarni. Trenutno hladim Cpu i GPU, a Athlona XP drzim na 2.4 Ghz. Voltaza mi je 1.85V. Problem mi se javlja kada povecam magistralu na 220 i vise. Sistem radi bez problema na 235 i zategniutim setovanjima za memoriju, Vdimm 3.1V, VBT 1.55V. Sve radi super dok nepocnem da vrtim 3d markove i ostale gluposti, kada mi jednostavno sve poludi. Problem je veoma slicne prirode kao sto ima Tex, a jos uvek nisam nasao resenje. VDD drzim na 1.9V, a povecanje AGP voltaze uposte ne pomaze. Ono sto je najcudnije, sistem prolazi prime na 235 FBS, ali grafika nece da cuje, btw imam trenutno MSI nv 5900, koja se prilicno greje, pogotovo kada je klokovana.

Sve u svemu ja sam trenutnim temperaturama zadovoljan, imajuci u vidu da se cela skalamerija nalazi u kucistu (temp. 33C) i da hladim klokovan CPU i GPU. Trenutno imam samo 3 ventilatora, ali u planu je i 4. Ventilatori se vrte na 2000 obrtaja. Poslacu neke slike i rezultate, cim budem imao malo vremena, posto sam sve sinoc montirao. A da...Pumpa ima protok od samo 450L/h. Temperatura procesora na 1.95V i 2.6 Ghz ne prelazi 61C u full loadu.

kao i uvek mesta za unapredjenja i poboljsanja uvek ima.

wb na grafickoj je zalman-GWB1, koji je prilicno los, ali i jeftin, izradjen je od aluminijuma, ali mi je trenutno sasvim dovoljan. U planu je montaza WB i na chipset, kao i veca pumpa. Ni meni nije jasno kako sam sve to nagurao u ovog jadnog chiefteeca, ali boze moj, odlicno izgleda, i za divno cudo ima jos mesta (rezervoar se naravno nalazi u kucistu). Okacicu slike za koji dan.

poz
        Menjao genijalcin@23 : 31.07.2004. u 22:14

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      33. Moja mašina
      34. Ove temperature mi zvuce realno...

Problem sa video kartom na visokim FSB-ima je stvarno veliki...treba to nekako da resimo. Meni sistem radi super negde do 236FSB (moze i vise) dok ne ukljucim neku video-zahtevniju aplikaciju. Probao sam da pustim multiplikator na AGP2x i iskljucim Fast Writes, ali nema nekog narocitog uticaja.

Sta da se radi...????

Banned Avatar korisnika genijalcin@23
        Na forumu od
        Jun 2003
        Poruka
        4.429
      36. Moja mašina
        • CPU: C2D e8400 @ 4 GHz / ThermalRight IFX-14, 2 x Scythe Slip Stream 120mm 500 rpm
        • MoBo: Gigabyte EP45-DS3R
        • RAM: G.Skill 2 x 2 GB Black series 950 MHz 4-4-4-12 @1.9V
        • VGA: BBA ATI Rade 4890...i budjavi ATI drajveri...
        • MON: BenQ 24" G2420HD
        • HDD: WD 640 GB AAKS, Seagate 320 GB
        • OPT: Pioneer 215D SATA
        • Case: GA / LC Prophecy 750W
        • SND: Audigy 2 ZS / Tannoy E11 / Logitech Z5500
        • Ostalo: HP Compaq NC6220 / Samsung Pocket Imager
      37. Meni za sada, ceprkanje u BIOS-u, nikako nije pomoglo. Sto je najgore, nije mi pomoglo ni podizanje voltaze za VDD (kod mene je dosta komplikovana operacija, posto moram da montiram veci otpornik na plocu, jer nemam tu opciju u BIOSu), memoriju (3.2V), ni VBT (1.65V). Mozda je do drajvera, a mozda i napajanja ili neceg treceg. Nocas cu malo da se igram, pa cu ti ujutru javiti neke rezultate, ili barem sta sam probao da uradim. Sada sam siguran da ti L12 mod nece nikako pomoci.

Strana 7 od 121 PrvaPrva ... 345678910111757107 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •