»RSS Benchmark sajt

Strana 6 od 121 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 76 do 90 od ukupno 1809

Tema: Vodic za vodena hladjenja

Member Avatar korisnika monteboy
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      2. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 940 BE
        • MoBo: DFI DK 790FXB M2RS
        • RAM: 2x1GB Crucial Ballistix 8500
        • VGA: Club3D 4870X2
        • HDD: Seagate Barracuda 7200.10 250GB, 16MB Cache, SATA II (ST3250410AS)
        • OPT: LG GSA-H10N
        • Case: kuciste nemam :) / Silverstone Olympia 1000W
        • INET: DSL
        • Ostalo: Selfmade fazno promenljivo hladjenje Freon R507
      3. mali bench na Sandri!

nakon sat vremena full opterecenja sa Prime95

Kada sam imao vazdushno hladjenje i Zalman ALCU7000 kao cooler temperatura na full opterecenju je bila oko 60 stepeni e sad recimo da je vasha tvrdnja tacna i da laze senzor sto je tehnicki sasvim moguce.
        Onda ako se uzme u obzir da je mene max bio 36 a po tex'ovoj procjeni trebalo bi da bude vishe od 50 znaci li to da senzor laze minimum 14 stepeni !

E sad kad uzmemo fino one 60 stepeni i dodamo 14 stepeni dolazimo do zakljucka da je mene trebao CPU onda kad sam imao vadushno hladjenje skoro da pregori jer bi temperatura bila minimum 74 stepena.

Stoga sam sasvim ubijedjen da ni jedan senzor nemoze toliko lagat (2-5 stepeni OK , to je sasvim poznato pogotovo kod Asus ploca) ali 14 stepeni je stvarno mnogo.

Poz... i zivjeli od ponedeljka cu biti u Budvi na odmor bude li neki od vas na primorju, moze mi se javiti na monteboy@arcor.de

Poz...
        Menjao monteboy : 29.07.2004. u 23:37
        * Monteboy ..... the art of overclocking *

Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      5. Moja mašina
      6. par fotki moje skalamerije (oprostite na los kvalitet slike -> kamera sa mobilnog , djevojka mi je ponijela digitalku za Rim)

sledeci mjesec kupujem block za northbridge kao i za GPU interesantno ce biti saznanje koliko ce dodatna dva bloka u sistemu uticati na temperaturu vode i sa time na temperaturu CPU'a

bicete obavijesteni

be continued...
        Menjao monteboy : 29.07.2004. u 23:47

VIP member Avatar korisnika tex707
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      8. Moja mašina
        • CPU: LGA1150 i5-4670K @4GHz, Watercooled (Storm G5)
        • MoBo: Gigabyte GA-Z97X-UD5H-BK
        • RAM: 4 x 8GB Kingston KHX16C9/8
        • VGA: ATI FirePro W4100
        • MON: BenQ PD3200Q, Dell 2713HM, BenQ BL2411PT, HP LP2475w
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB; WD Caviar Red WD20E; 2 x Seagate SSHD 1TB - RAID0 2TB
        • OPT: TSSTcorp SH-S182D
        • Case: Chieftec BigTower, Seasonic SS-850KM
        • SND: E-MU 0404, Focal XS book
        • LAP: Dell N7110
        • INET: Kablovska
      9. E ovo stvarno ne razumem...zamenio si vadusno hladjenje vodenim (prilicno skupim - ne verujem da ceo W/C setup koji imas moze da kosta manje od $200) i takt nisi podigao ni za jedan jedini MHz, niti Vcore za barem 0.01V (da bi psotigao neki MHz vise, je li)...pa nisi, valjda, dao sav taj novac samo zato da bi imao 24C manju temperaturu CPU-a, uzimajuci u obzir da ti je sve radilo OK sa pomenutim Zalmanom...?????

Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      11. Moja mašina
      12. Citat Citiram korisnika: tex707
        E ovo stvarno ne razumem...zamenio si vadusno hladjenje vodenim (prilicno skupim - ne verujem da ceo W/C setup koji imas moze da kosta manje od $200) i takt nisi podigao ni za jedan jedini MHz, niti Vcore za barem 0.01V (da bi psotigao neki MHz vise, je li)...pa nisi, valjda, dao sav taj novac samo zato da bi imao 24C manju temperaturu CPU-a, uzimajuci u obzir da ti je sve radilo OK sa pomenutim Zalmanom...?????
        Tex ja sam imao tada sa zalmanom te rezultate temperature uopste nigdje nisam pomenuo da mi je sistem bio stabilan!!!!!

E sad sa vodenim hladjenjem sistem mi se dize i na 2730 MHz ali takve rezultate ne zelim da objavljujem jer sistem pada na Prime95
        Igrice rade na primer FarCry , svi programi funkcionishu ali Prime pada stoga ne zelim to objavljivati !!!!

Zadnja stabilna frikvencija sa Zalmanom je bila nesto preko 2330 Mhz.

Poz...

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      14. Moja mašina
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB; WD Caviar Red WD20E; 2 x Seagate SSHD 1TB - RAID0 2TB
      15. Citat Citiram korisnika: monteboy

<snip>

Zadnja stabilna frikvencija sa Zalmanom je bila nesto preko 2330 Mhz.

Poz...
        Pa zasto onda uporedjujes temperature koj si imao sa Zalaman-ovim HSF-om sa ovime sada ako se ne radi o istoj frekvenciji...???...ovo samo pokazuje da ceo tvoj post nema nikakvog osnova. Uz to, nisi uopste pomenuo na kojem si Vcore-u drzao CPU kada je sa Zalmanom radio stabilno na 2330, a to je osnovni parametar za uporedjivanje!
        Menjao tex707 : 30.07.2004. u 00:23

Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      17. Moja mašina
      18. Citat Citiram korisnika: tex707
        Pa zasto onda uporedjujes temperature koj si imao sa Zalaman-ovim HSF-om sa ovime sada ako se ne radi o istoj frekvenciji...???...ovo samo pokazuje da ceo tvoj post nema nikakvog osnova. Uz to, nisi uopste pomenuo na kojem si Vcore-u drzao CPU kada je sa Zalmanom radio stabilno na 2330, a to je osnovni parametar za uporedjivanje!
        Ja neznam zasto je V-Core u ovom uporedjenju uopshte bitan jer bitno je cinjenica da je senzor pokazivao 60 stepeni kod vazdushnog hladjenja na istoj frikvenciji e sad ja se ne secam tacnog V-Core ali racunaj da je bio veci od 1.96 V

U sushtini je bitno da je senzor pokazivao 60 stepeni onda a danas 36 !!!!

Sto iskljucuje tvoju izjavu da senzor laze ! jer da laze vishe od 14 stepeni kao sto ti tvrdish izgorio bi !

A vodeno hladjenje sam iskljucivo uzeo da bi mi sistem na 2525MHz radio na max 36 stepeni i sa time bio stabilan !

Ne zelim sad da se usjecas od mene napadnut ali cisto se postavlja pitanje da li je uopshte bilo potrebno kupovati tri pumpe, 2m visoki rezervar (bong) itd kad lik sa kompaktnim sistemom i izabranim komponentama postize ekvivalentne rezultate ako ne i bolje

Stoga i moje pitanje na osnovu cega je to profesionalnije ?

Poz...
        Menjao monteboy : 30.07.2004. u 00:56

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        ja i dalje tvrdim da tex ima los primerak CPU-a Obrati se CAR-u ili Simpson-u za mobile athlona ! Ukoliko je to za DelataT tacno, onda su moje temperature iz odiseje 2004, samo napominjem da kad pipnem bakar iznad CPU-a uopste nije vruc, cak sta vise...

stvarno ne znam kako da se postavim posle poslednjih par postova X-files... jedino sto mi pada na pamet je da se tebi tex voda greje na putu od sobe do sobe

@monteboy: na dva review-a koje sam malopre procitao, tvoj blok stvarno postize temperature koje je i tex rekao da postize (sa blackice pro radijatorom) ne vidim kako je tebi to 10C nize. Moram takodje da primetim da je na slikama temperatura koje si prilozio JANUAR mesec, tada je meni temp. CPU-a bila 29, a to mogu i da potvrdim screenshotovima ako nekog interesuje, ipak mi ovde pricamo O SADA I OVDE (gde je proteklih dana ako izuzmemo ovih zadnjih par dana kise, temp. napolju bila 38C !!! )..takodje mogu da prilozim i screenshot gde mije temp 23C na 1400rpm sa TT11+ (kuciste u februaru na 12C na prozoru)...Da budem potpuno iskren, te temperature koje ti imas i ja ocekujem, mozda malo vece, ali se sigurno ne bi cimao sa vodenim hladjenjem da mi temp. bude 50C...pa TT12 hladi bolje od toga, doduse ne ide toliki OC...

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        PS. Evo vam mali primer, potpuno posten, tada sam imao chifteka 300-200, cisto da ne bude zabune oko voltaza na 12V, februar mesec, TT11+ ...
        Attached Images Attached Images

Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      22. Moja mašina
      23. Citat Citiram korisnika: gx-x
        ja i dalje tvrdim da tex ima los primerak CPU-a Obrati se CAR-u ili Simpson-u za mobile athlona ! Ukoliko je to za DelataT tacno, onda su moje temperature iz odiseje 2004, samo napominjem da kad pipnem bakar iznad CPU-a uopste nije vruc, cak sta vise...

stvarno ne znam kako da se postavim posle poslednjih par postova X-files... jedino sto mi pada na pamet je da se tebi tex voda greje na putu od sobe do sobe

@monteboy: na dva review-a koje sam malopre procitao, tvoj blok stvarno postize temperature koje je i tex rekao da postize (sa blackice pro radijatorom) ne vidim kako je tebi to 10C nize. Moram takodje da primetim da je na slikama temperatura koje si prilozio JANUAR mesec, tada je meni temp. CPU-a bila 29, a to mogu i da potvrdim screenshotovima ako nekog interesuje, ipak mi ovde pricamo O SADA I OVDE (gde je proteklih dana ako izuzmemo ovih zadnjih par dana kise, temp. napolju bila 38C !!! )..takodje mogu da prilozim i screenshot gde mije temp 23C na 1400rpm sa TT11+ (kuciste u februaru na 12C na prozoru)...Da budem potpuno iskren, te temperature koje ti imas i ja ocekujem, mozda malo vece, ali se sigurno ne bi cimao sa vodenim hladjenjem da mi temp. bude 50C...pa TT12 hladi bolje od toga, doduse ne ide toliki OC...
        Ja sam ti trenutno u Minhenu ovo navodno ljeto ovdje ti je takvo da imas konstantno tu oko 20 stepeni sobne teperature naravno da mi je sistem trenutno u SCG da bi temperature bile vece zato sam i gore naveo da je prvenstveno bitna sobna temperatura jer radiator nemoze hladiti bolje od sobne temperature ako nije u pitanju kompresija. Veliki plus kod mog sistema su 2 usisna ventilatora u donjem dijelu kucista dva pozadi koja isisavaju vazduh dva ventilatora koja su smjestena u NT'u (napajanje) i dva gore montirana na radiator sa tim je omogucena brza cirkulacija vazduha tako da se vazduh uopste mnogo ne zagrijava u kucistu.
        kad se otvori kuciste i pipnes rukom ispod radiatora osjetices pravu hladnocu to je bitan faktor da bi se postigli ovi rezultati a i sigurno cinjenica da imam dobar CPU.

Poz....

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        @monteboy: daj covece, kad vec moram ovako da ti kazem: svi mi imamo po bar dva ventilatora, ja takodje imam tagana isto kao i ti, isto black edition i naravno da to sve pravi dobar protok vazduha u kucistu. Poenta je da tex ima bong (cev od 2m sa tusem koji prska vodu kroz vazduh, i dva ventilatora, koliko vidim 12 ice koji tu istu hlade + jos ventilatora u sistemu...Izuzetno mi se svidja tvoj sistem kako izgleda i kako si resio polozaje elemenata, ALI bio je je januar (nema sanse da je bilo 20C u nemackoj tada kad je u mediteranskoj klimi bilo 6C, a na kubi gde sam bio za novu godinu bilo 22C !!!) I to je poenta.

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        PS. Mani se screenshotova gde upalis racunar i u roku od 2 min uradis screenshot i posaljes ovde, takvih je bilo i bice, ali svima bude jasno o cemu se radi i stvar je licne kulture da li ce i ko ce ti sta reci na to, ne kazem da je to tvoj slucaj, ali ako nije, udari screenshot sa CPU-Z-om na ekranu i nekim programom koji prikazuje SVE voltaze i temperature u jednom prozoru, bilo bi dobro da se u pozadini vidi i prime95 koji je prosao bar 3 ciklusa i nije ugasen vec i dalje radi, tako cemo znati da je sistem aktivan bar 20 min i da su temp. prave

Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      27. Moja mašina
      28. Citat Citiram korisnika: gx-x
        @monteboy: daj covece, kad vec moram ovako da ti kazem: svi mi imamo po bar dva ventilatora, ja takodje imam tagana isto kao i ti, isto black edition i naravno da to sve pravi dobar protok vazduha u kucistu. Poenta je da tex ima bong (cev od 2m sa tusem koji prska vodu kroz vazduh, i dva ventilatora, koliko vidim 12 ice koji tu istu hlade + jos ventilatora u sistemu...Izuzetno mi se svidja tvoj sistem kako izgleda i kako si resio polozaje elemenata, ALI bio je je januar (nema sanse da je bilo 20C u nemackoj tada kad je u mediteranskoj klimi bilo 6C, a na kubi gde sam bio za novu godinu bilo 22C !!!) I to je poenta.
        Nisi me shvatio ja sam opisao ljeto u Minhenu koje je trenutno toliko lose da je sobna temp sasvim konstantno na 20 stepeni sto znaci da se mene CPU temp nije dizao vise od 36.

U januaru je bilo sigurno znatno hladnije napolje ali u mojoj sobi sumnjam da ja bila znatno veca razlika u odnosu na sada stoga i logicno max temo u Januaru 32 stepena.

Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      30. Moja mašina
      31. Citat Citiram korisnika: gx-x
        PS. Mani se screenshotova gde upalis racunar i u roku od 2 min uradis screenshot i posaljes ovde, takvih je bilo i bice, ali svima bude jasno o cemu se radi i stvar je licne kulture da li ce i ko ce ti sta reci na to, ne kazem da je to tvoj slucaj, ali ako nije, udari screenshot sa CPU-Z-om na ekranu i nekim programom koji prikazuje SVE voltaze i temperature u jednom prozoru, bilo bi dobro da se u pozadini vidi i prime95 koji je prosao bar 3 ciklusa i nije ugasen vec i dalje radi, tako cemo znati da je sistem aktivan bar 20 min i da su temp. prave
        QX-X da li bi se slozio da kupis jedan takav sistem kao moj ako ti konkretno dokazem sa svim screenshotovima gdje se vidi prime , cpu v-core , temp cpu itd. ?

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        ne, zato sto vec imam sistem sutra montiram rezervoar i ostatak pa cemo da vidimo Inace imam pumpu jacu od tvoje, hladnjak veci od tvog i blok slicnih performansi kao tvoj i sve me to kosta oko 50e, ne visdim zasto bi dao 200$ Ali bi me svakako zanimali screenshotovi, kao i jos neke ljude ovde, pa bih te najlepse zamolio za tih 30min vremena Sto se tice kupovine sistema (opet) ovde toga nema, a i da ima cena bi bila kao moja plata, a treba i jesti...Pozdrav !

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      34. Moja mašina
      35. Toliko ste toga napisali dok nisam bio na vezi da ne mogu da verujem...

Monteboy-a vise uopste ne razumem, pa ne znam ni sta da kazem.......cas je frekvencija ista, cas razlicita...ali nema veze, u pravu je sto se tice toga da ako je ISTA ploca ranije pokazivala preko 60C a sada pokazuje 36C onda je pad temperature pouzdano izmeren.

Bx-x...i ja kada pipnem bakar W/B-a uopste nije vruc...pa zato sam ti i rekao da W/B uopste ne povisava temperaturu u kucistu...ali je CPU temperatura zastrasujuca...

Prilazem jedan screenshot...molim da pogledate pazljivo, postoje dve interesantne stvari: prvo, moj Dhryston rezultat je dosta bolji od Monteboy-evog i to na 100MHz nizoj frekvenciji...da li je moguce da malo visi FSB (220 vs. 210) moze da napravi toliku razliku?

Drugo, pogledajte temperaturu CPU-a posle "mucenja" programom koji opterecuje procesor vise od Prime95...58C..!!!...temperatura u bongu je 24C, a temperatura vode koja kruzi kroz W/B-ove je 28C.

Imam u ormanu jedan Swiftech MCX-462 sa velikom Deltom...puci ce mi film, ima da skinem sve W/B-ove, stavim ovog Swiftech-a i jos cu da se osecam k'o da asm na aerodromu...

Strana 6 od 121 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •