Šta je novo?

Vodic za vodena hladjenja

@Stilgar Niko nije rekao da imam ne providna creva. Ali i ako resim da ih obojim, po dosta znam kako da izbacim vazduh iz sistema...
Nego niko meni ne razresava dileme o debljini creva :wall:
 
Sta se desava kod razlicitih debljina creva? Hocu reci, da li postoji neka "dijapazonska ingerencija"
Imao sam iskustva da rukujem sa pumpama koje guraju 500 l ali po minutu. I one naravno nisu za kompjuter. Jedna od njih je imala reducir za manju debljinu creva. I cinjenica je da bolji protok ima na debljini koja je fabricka, tj. veca. Da li je slucaj i sa pumpama za vodeno hladjenje i da li su deblja creva otezavajuca okolnost kod slabih pumpi? Poput ove dve koje sam vec naveo. Nigde nisam nasao informaciju koliki potisak imaju, ali znam da su obe do 120 l/h u peak-u. Obe rade u istom loop-u. I povezane su redno. Znam da je paralelno bolje, tako sam makar cuo. Ali je i ovako sasvim dobro. I bila bi mi zezancija da ih stavljam paralelno. Jer bih tad malo upropastio enterijer.
 
Ima neka fora tu oko debljine creva, ali pravo da ti kažem nemam sada vremena da kopam po netu za tim testovima koje sam ranije čitao. Znam da je razlika u performansam između creva prečnika 9mm i 13 mm jako mala.

Što lepo ne pazariš neku polovnu krštenu pumpu i rešiš sve probleme.
 
To se sprema. Dao sam oglas da kupujem. I kopam stalno po oglasima. Ali uglavnom se prodaje standard, tt komplet iz kandalfa i slicno tome. Da sam malo pri parama da kupim sve, pa radijator i blok kad prodam i ako prodam... P500 Bi mi legla kao samar budali
 
Mislis na ovaj oglas sto je maxa postavio? Ako je to, vec sam se cuo sa njim. Verujem da je pumpa solidna, ali ne bih toliko para da dajem za pumpu
 
@Maximus Ne bih hteo da me pogresno shvatis. Nisam se ja zalio na cenu. Samo sam rekao da nemam dovoljno kesha da kupim pumpu koja toliko kosta.
Izvinjavam se ovom prilikom ako se osecas uvredjenim :angel:
 
@Maximus Ne bih hteo da me pogresno shvatis. Nisam se ja zalio na cenu. Samo sam rekao da nemam dovoljno kesha da kupim pumpu koja toliko kosta.
Izvinjavam se ovom prilikom ako se osecas uvredjenim :angel:
ma jok nemoj se izvinjavati,daleko je to od mene da se ja uvredim
setim se prvih koraka kad sam počeo da se interesujem za vodeno hl.,...i rekli su mi da je igranje na vodu jako skupa stvar.....nikad neću zaboraviti
kao što i nessa78 jednom rekao da dođe vreme kad se čovek tako reći smiri,moje polako dolazi.......nažalost,mora,povodom nekih drugih stvari,ali nije bitno
ali uvek ću gledati,i maštati o vodenim hlađenjima,jer ne samo zbog performanse koje pruža,već sistem je jako lepo za oko,pogotovo kad se na pro.način sastavi
kad pomislim unazad,u suštini nikad nisam ni imao jedan celokupan orginalni sistem,nego sam uvek za nešto morao snalaziti tj. napraviti je sam
ako me saslušaš,jednom uradi,tj. sklopi sistem na prof. način,kad tad,ali znaš šta ćeš imati,i neboli te glava
a dotle skupljaj novce
još jednom,ne,a ljutiš druže samo opušteno......tu smo da se družimo i pomognemo jedno drugom:wave:
 
to je dobro za nas,jer smo snalažljivi...........ali u oku ovih preko,znaš i ti sam o čemu govorim;)
 
Ahhh skarabudzenija ima mnogo, ali fazon je u tome sto treba teziti u pravom smeru ;)

Problem je sto kod raznih budzevina moze doci do problema i pokvariti skuplje komponente...

Savet, stedeti kintu i kupovati odabrane komponente :)

Jednog dana ce sistem biti kompletan a nagrada ce biti uzivanje u njenom izgledu i performansama :wave:


P.S. bas me nesto za**le za one preko, meni ovo ne kupuju mama i tata a daleko sam od njihovog standarda!!!
 
Poslednja izmena:
Ja sam do pre 5 meseci ziveo i radio na Malti. I tamo sam poceo da sklapam ljutu masinu. Od svake plate, po neka komponenta. Tako da sam na zimu planirao da uleti kompletno koolance unutra :D
5.25 tank sa pumpom, triple radijator, blokovi na ram memoriji, mofsetu...Ma sve. I onda se motorom zakucam u kamion. I dan dan hodam uz pomoc staka. Da vam ne pricam kako je tek meni da sad stedim za nove komponente :rupa:
 
Pozdrav ljudi, zna li neko gde u Srbiji mogu kupiti pumpu (nešto tipa tt p500 ili nešto slično) ?
 
Pozdrav ljudi, zna li neko gde u Srbiji mogu kupiti pumpu (nešto tipa tt p500 ili nešto slično) ?
Prodavnica opreme za akvarijume i ribice, pa pazaris neku potapajucu sa sve fontanicom ..........:beat:
 
@Sharpshooter tako sam i mislio.... @Stilgar te pumpe nisu ni priblizne pumpama namenjenih za vodeno, cisto bacanje para :)
 
Ma znam, sprdam se, vidis da pominjem pumu sa fontanu BOYU SPF Aquarium Pond Pool water pumps.jpg :d
 
Da :smack:
 
Sve ovo moze uz pomoc stapa i kanapa, ali treba kupovati prave komponente namenjene za LC setup, jer samo tako se obezbedjuju i prave performanse u radu :)
 
Naravno. Sve moze da se napravi ali recimo pumpa za akvarijum radi na 220v ili 230v. Nekako sve je lepse kad se pali jednim dugmetom.
 
Nazad
Vrh Dno