»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 121 PrvaPrva ... 678910111213142060110 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 1809

Tema: Vodic za vodena hladjenja

Member Avatar korisnika monteboy
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      2. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 940 BE
        • MoBo: DFI DK 790FXB M2RS
        • RAM: 2x1GB Crucial Ballistix 8500
        • VGA: Club3D 4870X2
        • HDD: Seagate Barracuda 7200.10 250GB, 16MB Cache, SATA II (ST3250410AS)
        • OPT: LG GSA-H10N
        • Case: kuciste nemam :) / Silverstone Olympia 1000W
        • INET: DSL
        • Ostalo: Selfmade fazno promenljivo hladjenje Freon R507
      3. Citat Citiram korisnika: gx-x
        nije uopste interesantno, cak sta vise izludjuje me jer ne znam sta/kako/zasto , ali opet, digne se za 5C i onda tu stane i postepeno se dize, kroz pola sata kao sto rekoh se digne za jos mozda 2~3 stepena... Mozda ima veze sa tim sto sam nabio onu sondu iz soketa direkt u centar procesora sa donje strane ?! Bilo bi dobro monteboy (i zbog one rasprave od ranije) da svuces blok, skines proc i uradis isto tako i da onda pogledas temperature i javis nam. Ako si srafove fiksirao za plocu onda ova radnja ne bi trebalo da ti oduzme vise od 15min.
        Poshto sam narucio WB za Northbridge ionako cu imati posla oko rastavljanja sistema tako da cu vidjet sad josh jednu sondu da nabavim, bices informisan o konacnim rezultatima.

Poz....
        * Monteboy ..... the art of overclocking *

Member Avatar korisnika Tekman
        Na forumu od
        Jan 2003
        Poruka
        373
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 6600K OC@4500MHz
        • MoBo: Gigabyte UD3 Z170
        • RAM: Mushkin Red Line 16GB
        • VGA: 1070
        • MON: HP ENVY 27s 4K
        • HDD: Intel 160GB GB SSD + 240GB SSD Samsung
        • OPT: Liteon DVD RW 2x + LG BD writer
        • Case: Lenovo D20 case + Bel 1060w PSU
        • LAP: Macbook Pro, i7, 15"
        • TV: LG 42LA660S
        • Ostalo: escape from darknes... back to Intel finaly......
      6. Citat Citiram korisnika: Vocko
        Ajde postuj pa da pregovaramo o ceni
        Nadam se da cu danas da dobijem pravi odlivak jer prvi pravi je kod dugara a kod mene je probno koji ne izgleda bas najbolje.
        Bice vise komada, bice obradjeni. Javljam sve u najskorije vreme. (nadam se veceras)
        |||||||||||||I|||||||||||||N|||||||||||||T|||||||||||||E|||||||||||||L|||||||||||||

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        sobzirom da je tema "vodic za vodena hladjenja" dodao bih samo da obavezno probate da blok stegnete previse, neverovatno je kako se ploca i proc brzo slepe i kad na sve to poterate prime i vidite temperatutu od 68C i cujete kako krcka plastika od soketa (ili PCB na kome je die ? ), iskustvo zlata vredno, a mislim i da sam smrso dve kile od stresa...zapravo pitanje je kad je blok suvise, a kad premalo stegnut...pitanje je takodje kako naterati pastu da ostane izmedju bloka i cpu die-a, vec 3 puta sam je mazao na meni tri poznata razlicita nacina i ni jedan nije doprineo mom zadovoljstvu...

VIP member Avatar korisnika tex707
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      9. Moja mašina
        • CPU: LGA1150 i5-4670K @4GHz, Watercooled (Storm G5)
        • MoBo: Gigabyte GA-Z97X-UD5H-BK
        • RAM: 4 x 8GB Kingston KHX16C9/8
        • VGA: ATI FirePro W4100
        • MON: BenQ PD3200Q, Dell 2713HM, BenQ BL2411PT, HP LP2475w
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB; WD Caviar Red WD20E; 2 x Seagate SSHD 1TB - RAID0 2TB
        • OPT: TSSTcorp SH-S182D
        • Case: Chieftec BigTower, Seasonic SS-850KM
        • SND: E-MU 0404, Focal XS book
        • LAP: Dell N7110
        • INET: Kablovska
      10. Tacno se zna koliko blok treba da bude stegnut, tj. kolikom silom treba da pritiska CPU core, izmedju 5.5 i 11 kg (da ne pisemo u njutnima, je li..., a najpozeljnije je 7.2kg:

http://www.overclockers.com/tips793/index05.asp

Pogledajte ovde crtez sa oprugom.

Naravno, da bi se ovo postiglo, potrebno je poznavati konstantu krutosti opruge, broj radnih zavojaka i slobodnu duzinu, pa se onda moze izracunati koliko ona treba da se "skrati" da bi pritiskala zeljenom silom.

Sto se paste tice, NE treba je naterati da ostane izmedju bloka i CPU core-a, naprotiv...ona treba da ostane samo izmedju neravnina koje cine prazan prostor ozmedju ova dva dela, a tamo gde su bakar i core u direktom kontaktu, paste ne treba ni da bude.

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        brate znaci treba da pocnem da se bavim kvantnom mehanikom ili da vratim TT11 ?!

salim se naravno Hvala na linku. Inace do sad sam pastu uspevao u nekom tankom sloju da zadrzim (sa TT11) ali sa ovim cudom nikako Kad gledam onaj "5ghz project" sa toms hardwera i kad lik iz tube od pola kile strese kutiju sibica paste na cpu i natakne ono g*vno pitam se sta oni hlade, cpu ili pastu....

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      13. Moja mašina
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB; WD Caviar Red WD20E; 2 x Seagate SSHD 1TB - RAID0 2TB
      14. Citat Citiram korisnika: gx-x
        brate znaci treba da pocnem da se bavim kvantnom mehanikom ili da vratim TT11 ?!

salim se naravno Hvala na linku. Inace do sad sam pastu uspevao u nekom tankom sloju da zadrzim (sa TT11) ali sa ovim cudom nikako Kad gledam onaj "5ghz project" sa toms hardwera i kad lik iz tube od pola kile strese kutiju sibica paste na cpu i natakne ono g*vno pitam se sta oni hlade, cpu ili pastu....

Ne preteruj, nije ono tamo bas mnogo komplikovano...

Nije proracun opruge tako strasna stvar...evo ti linka i za to...jes' da se odnosi na opruge za automobile, ali je to sve samo pitanje dimenzija:

http://www.inet.hr/~zgundic/proracun_opruge.htm

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        Ma znam, ali ja nemam pojma ni kakvi su mi federi, ni kolko navoja...Sad je blok "gurnut do kraja" da legne na cpu, pa stegnut za 4 kruga, i to je to - valjda. Videcu uskoro da nadjem neke malo bolje federe i nove matice koje se lakse "zavrcu" . Inace imao sam sa donje strane CPU-a onaj "e=mc2" stiker za garanciju i drugar mi ga skinuo i temp mi je na 1.85V sa 42~3C skocila na 48C !!! Jel moguce da jedan komad papira toliko razlike moze da napravi ?! (vise retoricko pitanje) na 1.75V je temp 40C (ambient 26C) sto ce reci delta je 14C ?! Ili pogresno racunam ?! Jel se ta "dobra" deltaT racuna gledajuci "default" klokove ili ?!

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      17. Moja mašina
      18. Da, sigurno je taj stiker sprecavao dobar kontakt termistora sa donjim delom CPU-a. To samo pokazuje koliko su nase metode merenja nepozudane.

Najbolji W/B-ovi daju 10-13 C DeltaT kada CPU disipira 70W (2.1 GHz @1.65V....otprilike). DeltaT je razlika izmedju temperature CPU core-a i temperature VODE koja ulazi u block, ne ambijentalne.

Prema podacima koje si naveo, "prestigao" si Cathara i sve ostale cuvene waterblock designere...

Moras dobro da izmeris temperaturu vode, da spustis CPU na takt i napon da disipira 70W i da ubacis preciznu sondu (kalibrisani termistor ili NTC koji je bolji jer ima linearnu karakteristiku, samo sto nisam siguran da moze da stane) tako da se naslanja na CPU core i tako izvrsis merenje. Ako dobijes DeltaT ispod 16-17C to je izvanredan rezultat za taj block koji imas.

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        @tex: hmmm...sad termalna sonda (na epoxu je to onaj providni plasticni jezicak, a ne zica sa plavim vrhom) presavijena na pola dodiruje CPU od dole. Sad sam malopre stavio 2.35ghz@1.95V i temp je idle56, posle 10 minuta prime-a 65. Ono sto me buni je to sto sonda laze sa temperaturom kolko tolko (ako razmislim o ovome sto si reko laze za bar 5C) znaci da bi temperatura bila 70C, a to bi mi ugasilo komp posto je podesen shutdown na 70C i on iscitava temperaturu iz CPU termal diode a ne od ploce (bar sam tako citao, ako nemas CPU sa termalnom diodom ne radi shutdown temp. pise u manualu od epoxa). Ono sto me jos vise zbunjuje je (razmisli pa mi reci enku teoriju) kako je mi je onda procesor sa vazdusnim hladjenjem radio na 2.35@1.95V i na kojoj se to temperaturi krckalo ???? :burn: Napominjem da sam cesto pipkao bakar na tadasnjem TT11+ i da nikada nije bio vreo (ovaj WB je sad spricer ladan) cak sam terao i doom3 na toj frekvenciji....(pored prime-a koji je stabilno radio par sati dok ga nisam rucno zaustavio) ? Jel onda ispada da vazduh bolje hladi od vode ? jer ako je sa vodom sad na toj freq 65C pod opterecenjem...juuuu..nesmem ni da mislim o tome...

elem stize mi aerogate II sa njim idu 4 termalne sonde pa cu znati koliko je voda topla, do tada, odokativno recimo da je sad izmedju 28 i 30....

Member
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        115
      21. Moja mašina
      22. gx-x kakvu si to pumpu koristio i gde se moze nabaviti (NS) i koja cena ? hvala
        Svinje su debele , knjige su opsirne!

Banned
        Na forumu od
        Feb 2004
        Poruka
        11.950
        koristim (i dalje) "Atman" 1200l/h pumpu, potopnu koju sam modovao u ne-potopnu. Cena izmedju 700 i 850din.

Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.302
      25. Moja mašina
      26. @gx-x

Sada sam potpuno zbunjen....tebi temperatura skace sa 40C na 65C kada dignes napon za 0.2v...??...mislim da je to prevelika razlika. Na kojim ti je setinzima radio an pomenutih 48V (kada si skinuo onaj sticker)?

Ti termistori su pouzdani...doduse, imaju nelinearnu karakteristiku, ali pretpostavljam da je sve to softverski kompenzovano.

Koliko ti je sonda pokazivala kada si koristio vazdusno hladjenje na 2.35@1.95V?

STA JE AEROGATE II...??....da ne googlam....

Imam i ja Atman pumpu...ali ona je vec napravljena tako da radi kao spoljna (samo sto to nighe ne pise). Cak je taj deo sa O-ringom tako dobro upasovan da se jedva vadi (mislim da sam zbog toga i slomio keramicku osovinu).

Member Avatar korisnika Bad MF
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        1.066
        Bilo bi lepo kad ljudi ne bi mesali idle i full load tempereture!

Sta me briga za idle temp. Kada uporedjete temperature, uporedjujte temperature u full load-u!

VIP member Avatar korisnika Vocko
        Na forumu od
        Jun 2000
        Poruka
        2.516
      29. Moja mašina
        • CPU: Intel P4 2.0@3.0 - stock
        • MoBo: Abit It-7 Max2
        • RAM: Geil 512MB DDR400
        • VGA: MSI 5900SP ViVo, Samsung Syncmaster 152T
        • HDD: Maxtor DiamondMax 200GB SATA, Seagate Barracuda 80GB PATA
        • OPT: Asus DVD-ROM, Nec 3550A DVD-RW
        • Case: DTK modded, Chieftec 420W
        • SND: Turtle Beach Montego II Quadzilla @ mini linija
        • Ostalo: Roola :)
      30. Citat Citiram korisnika: Bad MF
        Bilo bi lepo kad ljudi ne bi mesali idle i full load tempereture!

Sta me briga za idle temp. Kada uporedjete temperature, uporedjujte temperature u full load-u!
        Poenta idle temperature je u tome sto ako je ona niska (npr. 50 stepeni), a full load mnogo visa (npr. 75) nesto ne valja. A to nikako neces znati ako ne vidis koja ti je idle temperatura...

Member Avatar korisnika monteboy
        Na forumu od
        Jul 2004
        Poruka
        3.041
      32. Moja mašina
        • CPU: Phenom II 940 BE
        • MoBo: DFI DK 790FXB M2RS
        • RAM: 2x1GB Crucial Ballistix 8500
        • VGA: Club3D 4870X2
        • HDD: Seagate Barracuda 7200.10 250GB, 16MB Cache, SATA II (ST3250410AS)
        • OPT: LG GSA-H10N
        • Case: kuciste nemam :) / Silverstone Olympia 1000W
        • Ostalo: Selfmade fazno promenljivo hladjenje Freon R507
      33. Citat Citiram korisnika: Vocko
        Poenta idle temperature je u tome sto ako je ona niska (npr. 50 stepeni), a full load mnogo visa (npr. 75) nesto ne valja. A to nikako neces znati ako ne vidis koja ti je idle temperatura...
        Ziva istina !

Evo sam prije neki dan poshto mi je crkao ventilator na Northbridge bio prinudjen spustiti sistem na Default parametre znaco 166*11,5 pa rekoh aj da izmjerim josh jedan put u idle i full rezimu.

Ovo crkavanje ventilatora za NB izgleda je bolest kod Abit ploca , mnogo likova na netu imalo je isti problem.

idle -> 24 stepena
        full -> 26 stepeni (sat vremena Prime95)

Inache naruchio sam sledeci Northbridge WB

u pitanju je Alphacool NexXxoS NBX-A

Nadam se sredinom iduce nedelje da ce stici onda ce biti i rezultata i slicica....

Poz.....
        Menjao monteboy : 03.09.2004. u 14:03
        * Monteboy ..... the art of overclocking *

Strana 10 od 121 PrvaPrva ... 678910111213142060110 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •