Šta je novo?

HDMI kabl za 4k @60hz

nemanja123

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poruke
8,543
Poena
665
Gde se kod nas moze kupiti kabl koji može da pusti 4k @60hz?
To je kabl koji ima 18Gbps protok i/ili je sertifikovan kao HDMI v2.0.
Potreban mi je od 3 metra.

U Gigatronu sam gledao sledeći, ali mi čovek reče da ne radi to uvek sa tim kablom. Na sajtu piše da je 4k @60Hz i da je HDMI v2.0, ali tamo na kutiji ne piše ništa, čak je i proizvođač drugi (Linkom ili tako nešto). Stoji samo prelepljena naša etiketa, vrlo mala gde su navedeni 4k @60hz.

Jel ima neko iskustvo sa ovim, koji da uzmem da provereno radi ili da makar na kutiji piše da je v2.0 ili 18Gbps?
 
Potraži HAMA kabl, trebalo bi da su kvalitetniji od ostale kineske bratije. A na kutiji od HAMA kablova piše sve što treba

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ja sam uzimao u Veltehu, prilicno su jeftini.. Mogu da puste 4K HDR sadrzaj preko PS4 Pro, kao i neke one napredne drangulije preko tv, tako da kontam da zaista jesu 2.0.. Na njima samo pise "High speed hdmi cable with ethernet"...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Možeš hamu sa oznakom 122101, ima ga kod vecine većih prodavaca (tehnomanija, ctshop, gigatron...)
 
Ovo i mene zanima. Ako je neki kraći u pitanju trebalo bi da može svaki.
 
ja nasao kod kineza za tipa 200din,na njemu pisalo samo 4k rekoh trebace mi svakako za starije konzole,dosao kuci kad 60hz i 4:4:4 bez problema.
 
Hvala svima.

@jozza
Daj link ili tačnu oznaku. Ja nisam uspeo da nađem da piše išta od onog što sam u prvom postu naveo. Inače u Gigatronu u Big-u nisu imali Hama HDMI kabl.

@Ulf
Za Hama 122101 piše na sajtu da je do 4k @30Hz, piše prenos preko ethernet-a, ali ne piše nigde ukupni prenos od 18Gbps niti da je HDMI v2.0 kao ni da je 4k @60Hz, pa sumnjam da može da isporuči 4K @60Hz.

@shomispc
Kako sam čuo PS daje 4k ali 30Hz. Jel to tačno?
Jel ima neki način da potvrdiš da daje 4k @60Hz. Vidim da su im kablovi baš povoljni: https://www.velteh.rs/product/hdmi-na-hdmi-kabl-v2-0-3m-kettz-hv2-030/2543/

@Orchard
Kod kojih Kineza, kako izgleda kabl?
I koja je dužina?
 
Image resolution:
3840 x 2160 - 24 Hz/25 Hz/30 Hz/50 Hz/60 Hz,
4096 x 2160 - 24 Hz

Ja sam našao ove specifikacije.
 
@Orchard
Kod kojih Kineza, kako izgleda kabl?
I koja je dužina?

u medakovicevoj,manja radnja,obicni gumeni 3m u obicnom plasticnom pakovanju/kesici,nalepljena najobicnija etiketa i na njoj koliko se secam samo neki bar kod i veliko '4k' samo,bez 60hz.svi kinezi po bg-u vuku robu sa istog mesta samo im se cene razlikuju,sto su blize centru to su jace a najskuplji su logicno u panda robnoj kuci.i ja nisam mogao da verujem da je 2.0 zaista...
 
@Ulf
U kojoj si radnji to našao?

@Orchard
I koja je cena bila?

P.S. Nije problem u ceni, nego u čekanju od X dana na isporuku ili 2 sata da idem i da se vratim - i da posle svega toga ne radi.
 
tehnomanija, ctshop, gigatron... Imaju na sajtu
 
Pa ja ostavih link do tehnomanije i tamo piše da može 30Hz, a ne stoji da može na 60Hz.
 
Verovatno im nije tačan opis... Napisao sam ti gore specifikaciju sa haminog sajta.
 
Da, hvala ti. Videh i na drugoj temi.

Probaću neke od ovih kablova u petak kad otvore radnje, pa javljam.
 
Super. Tek sad videh da si me pitao, Tapatalk me nije obavestio. Sve u svemu napisao bih sve isto što i Ulf

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Posto vec neko vreme muku mucim sa slicnim problemom, kupio sam i ja danas taj kabl kod Velteha, ali i dalje imam isti problem. Imam Aorus GTX 1080 i ne mogu da na TV-u dobijem 4K u 60 Hz. Najvise sto sam uspeo je 37 Hz. Na istom kablu, na istom HDMI portu i na istom televizoru Apple TV 4k daje 60 Hz. Gde gresim ?
 
Ne bih da tvrdim ali mislim da sam čitao da masa gtx1080 nema HDMI 2.0b koji je neophodan za 4k@60Hz. Vrlo moguće da i tvoja daje samo na Display port izlazu, a ukoliko je samo hdmi 2.0 onda si limitiran na 30Hz. Proveri tačnu oznaku modela grafe na sajtu proizvođača.
 
Ipak je moja greska u pitanju, nije bio ukljucen 2.0 mod na HDMI u meniju TV-a. Kabl je odlican i sve radi.
 
Nazad
Vrh Dno