Šta je novo?

Hyper 212 evo AM4 kacenje

Jel ima negde da se nadje adapter za am4?
 
Nisam uspeo da nadjem na tom sajtu adaptere za novije sokete, jel ima neko info gde mogu da se nabave?
 
Nema sanse...
 
Cemu posebno AM4 kacenje kada 212 EVO ima AM3 podrsku? Dakle isto kacenje se koristi i za AM4?

Cak su i legacy product page azurirali pise da podrzava AM4.


LGA2066, LGA2011-v3, LGA2011, LGA1366, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150, AM4, AM3+, AM3, AM2+, AM2, FM2+, FM2, FM1
To znaci da mogu i na am5 da stavim? :D

Ps ne ipak nie moguce na am5, odavno sam ga montiro pa sam zab da ne koristi ovo kacenje od maticnu nego se drugo namesta
 
Poslednja izmena:
Pise do AM4 da podrzava, ne i AM5..

Ja sam stari TX3 takodje izvukao iz fioke i gledam kako bi seo na R5 5600, kacenje pasuje 100% ono sa AM2, samo me brine sto je samo "stajni trap" kulera za neka 2-3mm uzi nego sam CPU, tako da ivice CPU ne bi bile prekrivene telom kulera...
 
Ako odgovara i ima dobar hvat, da nema lufta... to što ima sa strane prostora nema problema. Svakako jezgra nisu skroz sa strane i glavni i najvreliji deo je obično pri sredini ili nešto malo sa strane. Na 5600 mislim da su jezgra ka gore pomerena (kada gledaš procesor utaknut u ploču). 2-3mm manjka mislim da uopšte ne bi pravili problem.
 
U pravu si @dzonihsv

Evo ga 5600x razvaljen u prilogu.

P.S. Inace CM Hyper 212 Evo ipak zahteva dodatno kacenje za AM4 - CM paceri nisu stavili zvezdicu na sajtu, a stoji dole fus nota (uz pogresan link za kupovinu AM4 kacenja - broken link LOL), ali nema zvezdice gde je trebalo AM4* koja bi upucivala na fus notu... :rolleyes:
 

Prilozi

  • AMD-Ryzen-5000-Zen-3-Desktop-CPU_Vermeer_Die-Shot_5-1030x1030.jpg
    AMD-Ryzen-5000-Zen-3-Desktop-CPU_Vermeer_Die-Shot_5-1030x1030.jpg
    155.1 KB · Pregleda: 40
  • AMD-Ryzen-5000-Zen-3-Desktop-CPU_Vermeer_Die-Shot_3-scaled.jpg
    AMD-Ryzen-5000-Zen-3-Desktop-CPU_Vermeer_Die-Shot_3-scaled.jpg
    184.3 KB · Pregleda: 39
Ја имам CM Hyper 212 LED, и пише му да подржава AM4, и то има два начина да се монтира на AM4: преко кулеровог backplate-a, који је пластичан и није неког квалитета, лако се оштети ако мало јаче притегнете кулер, као и преко оригиналног металног backplate-a плоче и то помоћу полуге која се добија уз кулер.
 
Ja imam tu polugu koja je standardno bila na starim amd box hladnjacima ali kad kačiš sa njom orjentacija kulera mora da bude onakva kakva je orjentacija plastike na koju se kači i tada ako imaš malo višu memoriju imaš problem jer memorija udara bočno u lim.
 
ovaj novi 212 halo deluje dosta dobro kao vazdušna opcija za manje više iste pare kao evo
 
Nazad
Vrh Dno