Šta je novo?

WQHD 100hz ekran povezan na laptop - kako poterati u punoj rezoluciji i osveženju?

Exodusbgd

Čuven
Učlanjen(a)
12.07.2005
Poruke
5,266
Poena
515
Moja oprema  
Zvuk
AirPods Max
Laptop
MBP 16" M2 Pro
Mobilni telefon
14 Pro Max
Društvo, kako da nateram Dell G7 7700 da prikazuje sliku na ASUS ROG Swift PG348Q (3440 x 1440 @ 100 Hz) u punoj snazi (full rezolucija i full osveženje)? Sada jedino što mogu da postignem je 50hz u punoj rezoluciji, i to je jako neprijatno za rad.
Grafička na laptopu je RTX 2070, tako da kapiram da ona nije ograničenje.

Kupio danas HDMI 2.1 kabl - ništa nisam dobio, sve isto.
 
izlazi su od nvidije,laptop nije optimus.ako imas ikakvu opciju da predjes na DP onda obavezno,ako nemas raspitaj se i na forumu za provereno dobre kablove,mene su i to veci trgovinski lanci lagali i valjali 1.4 umesto 2.0 kamoli za 2.1 po ovim cenama da lazu...
 
Pa jedino da probam DisplayPort - problem je što ga moram kupovati, jer mora DP - mini DP kombinacija.

Ako nije radilo sa HDMI 2.1 kablom, plašim se da ću baciti još 2000din a ništa neću dobiti....

Ništa, javljam kad probam.

Da nije drajver za graficku problem?

Ne verujem, poslednji driver je u pitanju.
 
ne podebljah sta je kolega rekao - sveza instalacija sa predhodnim ciscenjem svega sa Display Driver Unistaller-om (iako je nvidia u pitanju) nije zgoreg da se uradi,a pet minuta posla je i ne kosta te nista.
 
Nije uspelo sa drajverom, ali kapiram da sam pronašao odgovor na problem:



blagi off topic: ako je izlaz na monitoru DP verzije 1.2 - da li to znači da će mi biti dovoljan kabl verzije 1.2 da dobaci do 100hz?
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    19.2 KB · Pregleda: 42
Poslednja izmena:
Update: sa DP 1.2 kablom može na 60 hz na WQHD rezoluciji. Imam u opcijama 80hz, 90hz, 100hz, ali kad odaberem bilo šta od toga, dobijam no signal na monitoru.
 
No name, neki s-box od 1800din. Pa i nema nekog kvalitetnijeg izbora...

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Probaj ovako:
NVidia settings - Manage 3D settings - Preferred graphics processor, desno izaberi u padajućem meniju: High performance nvidia proc.

Kod mene je to rešilo problem.
 
Neće, hvala svakako. Biće da mora 1.3 verzija kabla.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Update: misterija rešena - 1.4 verzija kabla je rešila problem, ide sve glatko na 100Hz.

Hvala svima na savetima.
 
Nazad
Vrh Dno