Šta je novo?

Cudan problem sa ethernet konekcijom

rolanero

Poštovan
Učlanjen(a)
06.07.2016
Poruke
121
Poena
80
Pozdrav drugari, posle mnogo vremena odlucio sam da se ponovo suocim sa jednom cudnim problemom koji je zadesio moj racunar. Konfiguracija je iz popisa,MSI B450 Gaming + , r5 3600 , 2x8gb Predator 3200Mhz memorije i to je otprilike sto je bitno ovde.
Problem koji ja imam je to,sto kada ugasim PC i bootujem, necu imati interneta, odnosno prikazuje da nemam drajvere za LAN.Posle mnogo traganja za resenjem, tipa reinstal drajvere, izvadi ram stickove, zameni ih, reinstal biosa i sto sta jos, nisam uspeo da resim problem vec sam nasao zaobilazno resenje koje je postalo prihvatljivo za mene. Izgleda su i drugi ljudi imali slicnih problema na drugim konfiguracijama pa sam sa jednog foruma procitao da je jedan lik uspeo da dobije konekciju tako sto je u BIOSU , segment ADVANCED (kod mene) iskljucio LAN komponentu, sacuvao i restartovao , sacekao da se bootuje do desktopa , pa ponovo restartovao i vratio u BIOSU opciju za LAN. Nakon sacuvavanja i restartovanja pojavi se ethernet i interneta ima.

E sad, sta je zapravo predhodilo ovom problemu ? Pa, davno , kada sam jos imao onaj stock AMD kuler koji sam hteo da promenim zbog buke i pregrevanja, imao je onu "zvaka" pastu. Citao sam da ljudi imaju problema sa skidanjem zato sto se zalepi pa je kao najbolje zagrejati procesor pa tek onda probati skinuti kuler.Opalio sam prime95 na vecem kloku i posle nekog vremena desio se BLUE Screen. Nisam hteo da restartujem racunar , vec sam odmah uradio COLD shut down sa dugmetom. Nakon sledeceg paljenja desio se taj problem.
Neki kazu da se maticna brikovala, neki kazu da je RAM memorija zapamtila ta neka podesavanja i iskreno ne znam sta se desilo...

Ako je neko imao slican problem i ima resenje bio bih mu veoma zahvalan na pomoci i iako funkcionisem ovako, za neku buducnost mi je neophodno da resim.
 
Blue screen ti je os zastita da se ne napravi veca havarija usled problema.
Jedino sto si mogao da ostetis sa shut down je os ili eventualno hdd/ssd ako je bas vrljao nesto u trenutku gasenja.
Ram memorija ne pamti nista, veze nema sa tim.
Da li si radio reinstal os u medjuvremenu?

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Kapiram ja to sve , samo kazem kakvi su bili ugl odgovori na razlicitim sajtovima / forumima.
Nisam radio reinstal os-a , mada ako je to jedina opcija , onda ce se i desiti uskoro. Mada sam se iskreno nadao da moze bez toga,ako je neko doziveo slican problem.
 
Ništa od toga što si radio nema veze sa rešavanjem tog problema. To pretumbavanje memorija za svaki mogući problem mi ponekad baš ide na živce. Problemi sa memorijom su specifični i ako je memorija u pravim slotovima, promena u druge neće ništa da reši, samo još više zbunjuje i tebe i BIOS i system.
Taj problem sa LAN-om, moguće da se network chip nije inicijalizovao na vreme i windows ga nije video. To "Rešenje" koje si našao je isto kao recimo kada neki USB uređaj kao miš ili KB prestane sa radom pa ga samo izvadiš i vratiš. Ako sa opet dogodi, uradi prvo Network troubleshooter, reći će ti gde je zapelo.
 
Ugasi Fast startup u Windowsu 10, zna da se poremetete podešavanja i baza, pa da zbog toga nešto ne radi. Posle restarta možeš ponovo upaliti.

Ažuriraj drajvere i Windows, Device manager, desni klik, update driver. Ako ne pomogne pogledaj drajvere na sajtu ploče ili Realtek sajtu.
 
iako dam baš na amd ploči imao ibdentičan problem,rešen indentično kao što si prvo opisao (mislim da je bila asus crosshair V) najčešće je kabal/ethernet port.
 
@Rick to se neke stvari sa kojim sam prvo krenuo i nije resilo problem...
Uvek se to desava ako ugasim racunar i sledeci boot do desktopa vodi do toga da nema konekcije.Sve sto mogu da uradim je predhodno navedeno,restart , iskljuci,sacuvaj,bootuj,restart ukljuci,bootuj. Medjutim,kako sam rekao to nije resenje , vec zaobilazni put.
Jedina stvar koju nisam radio je kompletan reinstal...
 
to bar ne moras,skines i butujes strelec usb ili neki linuks distro i ako imas mreze onda je do sistema/drajvera.
 
Nazad
Vrh Dno