Šta je novo?

27'' 2k ili 29'' ultrawide 1080 - za programiranje

aleksov88

Poznat
Učlanjen(a)
22.12.2018
Poruke
19
Poena
34
Bavim se programiranjem - jos uvek pocetnik. Do sada sam koristio laptop i iznad njega 23'' monitor.

Zelim da promenim pa sam u nedoumici sta uzeti:


27'' 2k IPS - npr. https://uspon.rs/proizvod/proizvod/...-qhd-ips-75hz-vga-hdmi-dp-freesync-1606399374

ili

29'' 1080 ultrawide - https://viphouse.rs/p/lg-29wl500-b/135072

Oba su oko 25-26000 din


Posto trenutni Lenovo ThinkVision 23'' ima i pivot opciju - da li da ukomponujem njega kao vertikalan i uzmem 27'' ali rezolucija nece biti ista ili da njega ukomponujem sa 29'' ... ili jednostavno da hvata prasinu... Ipak ideja mi je da koristim samo jedan monitor

Uglavnom koristim Sublim Text.


Koje su preporuke?
 
Poslednja izmena:
29'' uwd je prevara,tek od 34'' imaju smisla.tebi za tekst treba sto veca povrsina,te najveci sa najvecom rezolucijom sto mozes da priustis i taj lenovo u pivot (nema veze sto se ne gadju,imas opciju da ga namestis kako zelis) i uzivaj.
 
21.5" fhd za output a 19"hd na VSCode editor ja koristim, tako da ti ne trebaju ne znam koliki monitori sem ako se ne bavis i dizajnom( fotosop itd).

Bitno ti je jedan da je pivot (portrait) za editor a drugi "normalan" za output.

A najbitnije znanje :type:
 
Poslednja izmena:
moze mu se,hoce covek sebi da ugodi.i ja sam zonglirao sa 9 prevoda simultano na 14'' jer sam morao,sad ne bih ni za soma evra dnevno...potpuno nerazuman argument.
 
34'' ultrawide verovatno ima smisla samo sa 1440px a oni su 500 + soma... al izgleda super...

Verovatno Lenovo ide u pivot a drugi 27'' 2k pored...

Nisam video uzivo 29'' ali neki kazu da bez problema imas 3 win otvorena tj. Kao 3 manja monitora

Na 27'' 2k verovatno 2 programa side by side takodje idu bez problema
 
ne,cak i 1080p imaju smisla,tj izadje kao produzeni 1080p 27''.okej,nije nesto najostrije na svetu ali za primarno tekst je ugodno,a ako imas problema sa vidom cak ce da ti bude i jako ugodno...problem je visina,na 29" je produzeni 24" i smorice te tj nece ti biti apgrejd a dao si 300+ evra (licno iskustvo,kupio i vratio).

sto se tice prozora ja sam drzao dva (a4 format najcesce,nesto kropovanog) i bilo je idealno,za tri je vec usko ali to jel zavisi od formata primarno...ultimativno iskustvo je bio 40'' 4k 16:9 tj jel kao da si moj radni sto nalepio na zid zato toliko i drvim po forumu o povrsini,ali sam svestan da nije svakom isti workflow...
 
Steta sto kod nas nema Xiaomi uvoznika ... Ovako nesto u Bugarskoj - Madjarskoj bude oko 350e - Xiaomi Mi Curved 34 (BHR4269GL) E sad sto se tice kvaliteta to je vec nesto drugo

- 34'', 2k, zakrivljen
 
Vrijedi li zaboga taj Xiaomi od 34" zakrivljen 400e?
Ili ima nešto bolje za kancelarijski rad (ništa igrice), filmovi...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Zašto kucanje teksta i gledanje filmova ne ide na zakrivljen ekran.
Za filmove sam siguran da ide, ali za tekst i remote support što ne bi valjalo?
Nemam predstavu šta može poći po zlu pa zato pitam...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
nema problema vec prosto ugodine je na ravnom,krivina gubi smisao a se udaljis od monitora...opet,vrlo je subjektivno,def treba da probas i ocenis sam,ali placati premium na nesto sto neces da koristis po meni nema smisla.ako tebi srce greje sama cinjenica da je curved onda to nema cenu...
 
Uzeh ga ja noćas na kraju za 360e nov 24m. Pisane garancije.

Za ovu cijenu ne mogu da uzmem UHD od 144Hz preko 30".

Ljepota [emoji41]

Sjutra unboxing i krećem sa radom

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Evo jedna na brzinu prilikom montaže.

Slika je odlična, svetlost izbija malo u lijevom gornjem uglu. Ovo važi na baš tamnim pozadinama.

144hz ne radi preko HDMI, a sa obzirom da mi laptop ima samo USB C portove naručio sam sa ebay.com Type-C to Display port.
Kada to dođe znaću pravo stanje.
1fcf0c2fc3089d99172d42728e3922d1.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu, i mene interesuje koji monitor uzeti do 25.000,00 dinara, a sluzio bi prvenstveno za programiranje.
Trenutno posedujem Benq VZ2470H koji je odlican i sto se tice estetike i rada, pa razmisljam dali da ga uparim sa jos jednim 24" monitorom ili da kupim 27"?
Moze li neka preporuka do navedene cene?
 
Evo jedna na brzinu prilikom montaže.

Slika je odlična, svetlost izbija malo u lijevom gornjem uglu. Ovo važi na baš tamnim pozadinama.

144hz ne radi preko HDMI, a sa obzirom da mi laptop ima samo USB C portove naručio sam sa ebay.com Type-C to Display port.
Kada to dođe znaću pravo stanje.
1fcf0c2fc3089d99172d42728e3922d1.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
Molim te za kontakt u PP za ovaj monitor od 360e
 
Nazad
Vrh Dno