Šta je novo?

Prihvacena reklamacija

Odneses reno na servis, dobijes daciu nazad... Ajd sto su to uradili, vec na koju foru su odradili...
Lepo rece kolega, kada ti je KP veci garant od oficijalne prodavnice sa fiskalnim... Sve je jasno.
Posto imas snimke i prepiske, teraj to do kraja.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Rekli su iz call centra da ce preneti kolegama da sam nezadovoljan.Vrlo su zacudjeni , kako pobogu mogu biti nezadovoljan?!Svakako da im opet neverujem i da cu ih vec prekosutra ponovo zvati , da me ne razvlacili.Kontaktirao sam i trzisne , receno je da ako nemaju taj proizvod koji zelim , povracaj novca i zdravo.
 
Poslednja izmena:
Imas jedan i dovoljan adut a to je rtx funkcija, kazes zato si i kupio nV a ne amd.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Ma šta da im objašnjava koji đavo.
Nemaju 2070S, neka lepo ponude nešto drugo, a ako čovek neće sleduje mu kinta sa fiskalnog.
I to je to.
 
Iskreno da mi ponude sad i 3070 u zamenu , ne bih prihvatio.Nek vrate novac , dosta mi je vise natezanja sa svakom mogucom prodavnicom ovde.Sa ovim Nepo sistemom sam imao 2 puta kontakt vec.Oba puta me nisu obavestili sms porukom o stanju reklamacije , kako su rekli da ce uraditi.Morao sam da im pisem oba puta na mejl i konstantno proveravam stanje..Samo kazu obavesteni ste , a obavestenja nigde.Tako je bilo i sad , kad su mi odgovorili na pitanje o stanju , napisase bili ste obavesteni da vam je reklamacija prihvacena..Tacno sve treba uzimati sa KP , i vise ni dinar ne dati nikome ovde.Na kraju krajeva , nikad nisam imao nijedan problem sa robom sa KP.
 
Poslednja izmena:
Na kp ima prodavaca samo da im se klanjaš šta bi sve uradili samo da im ne daš negativnu.
Ali i dalje je pola-pola šta je bolje.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Samo da znaš da ti je snimljeni razgovor beskoristan ako se obe strane nisu složile na snimanje. Tada si čak i u prekršaju ti.

Lepo rekoh da je trebalo da šalješ zvanični mejl i kome zahtevaš informaciju koja je tačno grafička poslata i da dok ne dobiješ informaciju nećeš preuzimati pošiljku.
Em bi ti odgovorili u najbržem roku ili ne bi sada imao problema.
 
Ako ih je na pocetku razgovora obavestio da se razgovor snima, onda nema problema. Isto kao kada zovete banke i napomenu vam na pocetku da ovaj razgovor moze biti sniman, daljim nastavkom razgovora se podrazumeva da ste prihvatili.
 
Prava smejurija kakvim se podvalama bave. Kupio 2070S Gaming X trio (jedna od najboljih ako ne i najbolja 2070 super karta), a dobio ATI 5700XT osrednjeg kvaliteta (svakako nije Sapphire nitro). Vrati im kartu, trazi novac nazad i to je to. Bez obzira sto trenutno nema karata na trzistu verujem da za isnos koji si dao za 2070s (na fiskalnom) ipak mozes kupiti i vise nego OK kartu na KP.
 
i opet decko je kriv jer nije unapred pretio i natezao se sa njima,sad ko mu kriv...zaista sad vec mucno je citati da se zrtva prevare okrivljuje iznova i iznova na ovom forumu,ma koliko blatantna prevara i jasna krivica bila.

lepo rece covek gore,ovde bi nekako covek bio kriv kad bi povezao renoa na servis a ovi mu vratili daciju.ili sto je skoro isto na forumu bilo,covek odneo racunar na servis uz cak napomenu da mu se podaci ne diraju i opet je kriv jer pobogu serviser radi za 300e i u ljudskoj psihi je da prcka po tudjim stvarima...
 
Da nije koristio grafičku - ne bi crkla, samim tim kupac jeste kriv.
 
Uspeo sam jedva da dobijem povracaj novca.Da ih nisam zvao svakoga dana i smarao, ko zna koliko bi trajalo..Zeleo bih da pozdravim trzisne inspektore iz Beograda koji mi se nisu javili na bar 10 poziva , i na 2 mejla.Dok se trzisni inspektor u Novom Sadu uneo vise u slucaj nego ja..Hvala vam braco na odgovorima i veliki pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Sad uzmi jednu RTX3070 i uzivaj :)
 
Uspeo sam jedva da dobijem povracaj novca.Da ih nisam zvao svakoga dana i smarao, ko zna koliko bi trajalo..Zeleo bih da pozdravim trzisne inspektore iz Beograda koji mi se nisu javili na bar 10 poziva , i na 2 mejla.Dok se trzisni inspektor u Novom Sadu uneo vise u slucaj nego ja..Hvala vam braco na odgovorima i veliki pozdrav!
Iskreno mi je mnogo drago. Verujem da je bilo krivo svakom članu foruma. Ewe, ako čitate ovo, čemu ova glupost? Bas sad kad se grafičke karte prodaju i ne pitaju za cenu, i oni idu u kategoriju "ako baš mora". Pokvari ti se nVidia, dobiješ AMD, svaka čast.
 
Uspeo sam jedva da dobijem povracaj novca.Da ih nisam zvao svakoga dana i smarao, ko zna koliko bi trajalo..Zeleo bih da pozdravim trzisne inspektore iz Beograda koji mi se nisu javili na bar 10 poziva , i na 2 mejla.Dok se trzisni inspektor u Novom Sadu uneo vise u slucaj nego ja..Hvala vam braco na odgovorima i veliki pozdrav!

Ako mi verujes i meni je laknulo. Nista ti nece nadoknaditi izgubljene zivce i vreme ali si bar delimicno isterao nesto. Uzivaj.
 
Iskreno mi je mnogo drago. Verujem da je bilo krivo svakom članu foruma. Ewe, ako čitate ovo, čemu ova glupost? Bas sad kad se grafičke karte prodaju i ne pitaju za cenu, i oni idu u kategoriju "ako baš mora". Pokvari ti se nVidia, dobiješ AMD, svaka čast.

Supply and demand buraz - na svakog kolegu koji uspe da izboksuje nesto (svaka cast borisu, najdraze mi je da je u ovoj type banana republici uspeo da izvede ovo) bice ih 10 koji ce da pojedu ono sto se ne jede.
I dok su takvi vecina, a jesu, bice nam ovako.

Bukvalno da parafraziram parafrazu, sto rece kolega koja je poenta garantnog lista onda ovde.
 
Suština je u tome što je kod nas institucija dobre trgovačke prakse u nestajanju, ako je ikad i uspostavljena.
Nikada do sada, za bilo šta što sam kupio kod nas u nekoj od maloprodaja, nisam doživeo to da mi trgovac sam ponudi fer rešenje za neki problem koji sam imao sa onim što sam kupio.
Uvek sam morao da “boksujem” svoja prava kao kupca, ne daj Bože da mi je ponuđeno nešto preko.
Ovo je karakteristika siromašnog tržišta i pravno neuređene države. Ovo prvo možda ne možemo tek tako da promenimo, ali ovo drugo je političko pitanje sa kojim nas drže na uzici u ovom kazamatu i ništa se neće promeniti dogod se suštinski ne promeni način na koji prosečan političar percipira vršenje vlasti.
 

Koliko me secanje sluzi EWE ima popunjene garancije za konfiguracije na kojima pise 36m, ali ima i ove blanko na kojima pise zakonski rok. Maloprodaje koje poruce od EWE-a gomilu neke robe dobiju garancije na gomili i onda prodavac uzme koju uzme i tu da.
Ova blanko je bila mozda za neku periferiju, ali prodavac nije gledao/razmisljao i da je za konfiguraciju. Mozda namerno, mozda stvarno nenamerno.
 
Reklamacioni period i garancija je isto????
 
Reklamacioni period i garancija je isto????

Ne. Garancija podrazumeva prosirenje prava iz zakona o zastiti potrosaca. Saobraznost traje 24 meseca. Pod garancijom se smatra vise od toga, uglavnom se odnosni na period veci od 2 godine.
Reklamacioni period je period u kome se moze uloziti reklamacija.

Zasto nije isto? Garancija od 24 meseca ne postoji i smatra se obmanom kupca jer nista prodavac ne garantuje nego kupcu to pripada.

Ovi su to pametno refrazirali kako bi imali jedinstvene listove za 24 i vise meseci.
 
Nazad
Vrh Dno