Šta je novo?

Prihvacena reklamacija

borisgl

Poštovan
Učlanjen(a)
19.08.2017
Poruke
11
Poena
55
Dobar dan , prihvacena mi je reklamacija za moju graficku kartu 2070 Super MSI Gaming X Trio.Receno je da je porucen zamenski uredjaj , ali niko nema informaciju koji model i koja karta uopste u pitanju.Nigde nisam pronasao isti model , pa i karticu na stanju.Pa me zanima sta mogu da ocekujem?Kartica je kupljena po velikoj ceni , da li bih trebao da ocekujem nesto u tom cenovnom rangu?Hvala.
 
Zavisi od prodavnice, ali da, dobijaš rang. ALI, dešava se da sa vremena na vreme da ponude nešto lošije. Tada ili prihvatiš šta ti daju ili tražiš novac (sa fiskalnog) nazad. Vodi računa da pošto dobijaš novu kartu, dobijaš i komplet novu garanciju na kartu (minimum 2 godine). Ako vrdaju oko ovih stvari, imaš opet dve opcije: da budeš oštriji u razgovoru ili da ideš inspekcijskim (koja svoj posao često radi traljavo) ili sudskim putem (koji je sporiji).
 
Možeš da očekuješ svašta.Jedino prihataš istu kartu,povrat novca ako nemaju istu(možda pokušaju npr lošiju ),ili bolju da ti daju.
Ne moraš da prihataš ništa ako nemaju identičnu ili povrat novca.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Hvala vam na odgovorima.Zaista ne znam sta da ocekujem..Nadam se najboljem.
 
Svakako napisi ovde sta ti nude (ne moras da prihvatis iste sekunde), pa cemo da vidimo da li je odgovarajuce ili ne.
 
Kartica je kupljena u Ewe-u.Zaboravih da napisem..
 
oni su BAS fer....OK ces proci
 
Tu onda treba da ocekujes fer odnos prema tebi kao klijentu, mada nikad se ne zna...
 
Jutros mi je stigla sms poruka da je zamenski uredjaj poslat na moju adresu i da stize sutra.Ni servis ni prodavnica nemaju informaciju koji je uredjaj u pitanju..
 
Haha, stvarno zanimljivo:)

Savet je svakako da snimis otvaranje paketa, naravno da oni znaju sta ti prosledjuju, nisu blesavi:)
 
Ma piši mejl da ne možeš i nećeš da prihvatiš pošiljku sve dok ne dobiješ informaciju šta je u njoj i u kakvom stanju (novo, izloženi primerak ili reparirano).
 
Upravo sam ih zvao , sad su rekli da je novi uredjaj istog modela.Iskreno im neverujem , ali videcemo sutra.Imam sacuvane sve prepiske i sve telefonske pozive sa njima , kao i uslikan fiskalni racun i serijski broj karte ...
 
Upravo sam ih zvao , sad su rekli da je novi uredjaj istog modela.Iskreno im neverujem , ali videcemo sutra.Imam sacuvane sve prepiske i sve telefonske pozive sa njima , kao i uslikan fiskalni racun i serijski broj karte ...

Oni su sasvim korektni i verujem da je tako kako su ti rekli ali ne skodi da imas sve to sto imas, ipak je ovo Srbistan.
 
Poslednja izmena:
^ Nov uređaj istog modela i proizvođača, bi bio potpun odgovor...

Ne znam zašto izbegavaju da ti potvrde koji model i koji proizvođač je u pitanju, jer je i to bitno...

To što kažu "referentni" je rastegljivo, ali u praksi znači model identičnih karakteristika i performansi, nepreciziranog proizvođača...

U svakom slučaju oprezno...
 
Kartica je kupljena u Ewe-u.Zaboravih da napisem..

oni su korekta firma. posebno ako ih uporedimo sa nekorektnim kao emmi/winwin i sl...

ali oni cesto prodaju robu bez fiskalnog racuna..ako nemas fiskalni racun onda moras da prihvatis bilo koju zamenu - jer ne mozes mnogo postici...ako imas fiskalni racun onda mozes zaista da trazis isti model ili bolji. ili pare nazad
 
MSI Gaming X, nisu te slagali :D

5700 XT vs RTX 2070S, sta je uopste od toga bolje ?

Na brzaka bacih pogled na YT, koliko mogu videti, te dve graficke su veoma bliske po pitanju gaminga, negde je jedna negde druga brza, u zavisnosti od endzina u kojem je igra pravljena, al sve u okviru 10%.

E sad jedino sto je RTX 2070 mnogo vise kosta(la), pa su te na taj nacin zavrnuli.

Al sto se tice jacine, nisu.
 
Poslednja izmena:
Ova AMD je bila 650e , a 2070 super 851e .. Cisto da se zna..Tako da su me zavrnuli malo jace.
Evo sad mi je servis poslao mejl koji je zamenski uredjaj u pitanju , cekali da preuzmem hahaha.
 
Poslednja izmena:
A oni spadaju medju najmanje opljuvaniju prodavnicu/uvoznika ovde na forumu...
 
Realno,smejurija.Vrni im to,verovatno nemaju isti model na stanju,uzmi keš i šoping 3070

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Evo sta su mi poslali https://www.msi.com/Graphics-Card/Radeon-RX-5700-XT-GAMING-X
Cim su onoliko odbijali da kazu..Koja su moja prava u ovom slucaju , kome mogu da se zalim?
Pošto nije u pitanju isti artikal kao onaj koji si reklamirao, imao si prava da odbiješ ponudu i da tražiš iznos sa fiskalnog računa natrag.

Ukoliko si već preuzeo grafičku kartu, mislim da je tvoje vreme za žalbu gotovo. Svojim potpisom ti si se složio i prihvatio zamensku kartu koju su ti dali.

U suštini, nisu postupili loše, jer su te karte slične po snazi.
 
Imam snimljen telefonski poziv kako mi govore da je isti proizvod poslat..Nisam mogao da znam sta je u paketu dok nisam otvorio.
 
Tako je,morali su da ti kažu tačan model grafike.Ne mogu da ti daju ništa drugo bez tvog pristanka pa i da su poslali 3090.
Vrati barabama kartu.
Sad je vec kasno za ono nisi trebao da preuzimas ništa dok ti ne dostave tačno šta šalju.
Ali u svskom slučaju mislim da im ovo lako obaraš,i vredi se iscimati.
A ostalo njima na čast i reputaciju.
Bar je za nauk nama ostalima sledeci put..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Imam snimljen telefonski poziv kako mi govore da je isti proizvod poslat..Nisam mogao da znam sta je u paketu dok nisam otvorio.
Aha. Razumeo sam da si preuzeo lično u prodavnici i da si video šta uzimaš pre nego da potpišeš. U tom slučaju ih zovi i reci da ti zamena ne odgovara i da ti je rečeno da ćeš dobiti isti model karte. Ako ti ne daju isti model u zamenu, da ti vrate novac i to je to.
 
I šta sad?
Da li i dalje treba podržati domaću privredu, plaćanje pdv-a, zdravstvo, školstvo, penzije,.....bla-bla-truć....ili kupiti zna se gde, kod zna se koga?
Jer ako se ovako ponaša prodavac koga su ljudi na forumu percipirali kao korektnog, šta nam ostaje da se nadamo od onih ostalih. Praktično, ovde se uopšte ne isplati kupovina bilo čega, ako nemaš nekoga koji radi kod prodavca/uvoznika, pa možeš da računaš da će garancija biti ostvariva kako treba.
Ne bih da zvučim kao neko ko promoviše kupovinu od "mađara", ali ovde postaje ozbiljan problem ostvarivanje garancije, praktično se ona potpuno obesmišljava i postaje samo bezvredno parče papira (ako se to parče uopšte i dobije).
 
Poslednja izmena:
MSI Gaming X, nisu te slagali :D

5700 XT vs RTX 2070S, sta je uopste od toga bolje ?

Na brzaka bacih pogled na YT, koliko mogu videti, te dve graficke su veoma bliske po pitanju gaminga, negde je jedna negde druga brza, u zavisnosti od endzina u kojem je igra pravljena, al sve u okviru 10%.

E sad jedino sto je RTX 2070 mnogo vise kosta(la), pa su te na taj nacin zavrnuli.

Al sto se tice jacine, nisu.
Ako ništa drugo, jedna podržava Ray Tracing, druga ne, tako da ovo ni iz bliza nije odgovarajuća zamena. Ovo je skandalcina samo takva, zbogom Ewe.

Pošto nije u pitanju isti artikal kao onaj koji si reklamirao, imao si prava da odbiješ ponudu i da tražiš iznos sa fiskalnog računa natrag.

Ukoliko si već preuzeo grafičku kartu, mislim da je tvoje vreme za žalbu gotovo. Svojim potpisom ti si se složio i prihvatio zamensku kartu koju su ti dali.

U suštini, nisu postupili loše, jer su te karte slične po snazi.

Slične snage? Kako im ide u Ray Tracingu? Tu je nVidia beskonačno brza jer 5700XT to ne može uopšte.
 
Poslednja izmena od urednika:
Slične snage? Kako im ide u Ray Tracingu? Tu je nVidia beskonačno brza jer 5700XT to ne može uopšte.

Prvo, ne piši više postova zaredom. Koristi edit.

Drugo, jesu slične snage. Nisam govorio o feature-ima i slažem se da je RT značajna razlika zbog koje ima prava da vrati kartu i zahteva istu kao što je imao. Uostalom, dobio je AMD, a kupio je nVidia kartu, što je itekako značajna razlika.
 
Ne znam da li 2070 super podrzava DLSS, ali i to je jedan feature koji je itekako koristan.

Bilo bi fer da su mu ponudli na primer 3060ti ako nemaju na stanju vise 2070 super, mislim da bi to bila korektna zamena.
 
Nazad
Vrh Dno