Šta je novo?

Konfiguracija do 1500e bez graficke i diskova

cvele88

Slavan
Učlanjen(a)
23.04.2008
Poruke
8
Poena
301
Pozdrav, u potrazi sam za novom konfiguracijom pa bi mi znacilo i vase misljenje
Konfiguracija se uzima bez diskova jer ih vec imam a za pocetak ce se korisiti 1060 graficka dok se ne smire cene sa novim generacijama ali u planu je RX6800 ili RTX3080 i to jedino ulagenje koje je planirano u narednih 3-4 godine.

Procesor Intel-Core i9-10850K
NZXT Kraken X53
NZXT H510 Elite
GIGABYTE Z490 GAMING X AX
KINGSTONE HyperX Fury Black 64GB (2 x 32GB) DDR4 3600MHz CL18
ANTEC HIGH CURRENT GAMER 850W

Konfiguracija ce da se koristi najvise za programiranje sa par virtuelnih masina i neke stvari jesu mozda overkill ali ne zelim da pravim kompromis bitno je da radi kako treba, od viska glava ne boli :)
Komponetne ce se uzimati kombinovano KP i preko firme, sta se vise isplati u trenutnku.
Hvala :)
 
5900x je skoro duplo skuplji od 10850k, vise bi imalo smisla da idem na 5800x. Nisam mnogo razmisaljo o AMD platformi jer sam u proslosti imao negativnih iskustva ali znam da se u zadnjih par godina situacija dosta promenila
 
5900x je skoro duplo skuplji od 10850k, vise bi imalo smisla da idem na 5800x. Nisam mnogo razmisaljo o AMD platformi jer sam u proslosti imao negativnih iskustva ali znam da se u zadnjih par godina situacija dosta promenila

Ne da se situacija popravila nego AMD Ryzen sije Intel uzduz i popreko i jos je jeftiniji i laksi za nadogradnju. Da ne pricam o raznim security problemima koji su imali (i jos imaju) Intel procesori. Moj savet je da pogledas zadnju Ryzen generaciju.
 
Nazad
Vrh Dno