Šta je novo?

Problem sa brzinom kompjutera, verovatno Windows pravi problem

VVujasinovic

Zapažen
Učlanjen(a)
08.06.2020
Poruke
6
Poena
21
Prvo zelim da pozdravim sve clanove foruma i naglasim da nisam siguran da li je prikladno otvoriti ovakvu temu u ovom delu foruma, ali s obzirom da su i tema i kategorija vezani za Windows nadam se da nece biti problema.

Kao sto i sam naslov kaze imam problema sa brzinom kompjutera nekih mesec dana.
Naime, kompjuter je drasticno usporio pre neke 2 nedelje bez, ja bih rekao, ikakvog razloga. Skidao sam i tih dana neke programe, ali nista sto ranije nisam koristio da bi mi napravilo toliki problem.
Iskakao mi je BSOD za Windows 10 i tražeći rešenje za ovaj ali i generalno za problem koji je spopao kompjuter shvatio sam da je problem ustvari u Windows Update-u (nisam siguran, ali se iskreno nadam).
Problem nisam uspeo da resim, ali bih voleo cuti neki vas predlog sta bih mogao uraditi kako bih se resio problema, i sta biste vi uradili da ste na mom mestu uzevsi u obzir sve ovo sto sam prethodno ispisao.
Predpostavljam da je najbolja opcija da reinstaliram ceo Windows, ali nemam toliko iskustva po pitanju toga jer mi je to do sada brat radio, a bojim se da ne izgubim sve fajlove koje imam na kompjuteru... [emoji51]
Posto mi je kompjuter uglavnom potreban za fakultet i trenutno imam radne fajlove na njemu da li biste mi preporucili mozda da kupim eksterni hard disk i strpam na njega sve sto je potrebno da sacuvam ili imate neki bolji predlog?

Unapred hvala!

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Eksterni disk ili veci flesh svakako za sve bitne podatke, bekap je cudo.
Drugo, ima raznih alata koji ti mogu pomoci, od googlanja greske koju ti "plavi ekran" izbacuje, preko raznih programa za ciscenje I od virusa I registri baze. Pa onda vracanje na neku stariju verziju W10... A sve ti to treba I iskustvo I znanje.
Savet koji bih ti dao je da zamolis brata/drugara da zakace tvoj hdd na komp I izvuku podatke I onda uz njih da naucis da reinstaliras.

Ako si pri lovi, uzmi ssd mozes I od 250GB za W10 I programe, a taj hdd koristi za podatke
 
Poslednja izmena:
Hvala momci na odgovoru, verovatno cu sutra kupiti eksterni hard pa probati sa njim, ako se kompjuter uopste upali.. Malopre sam ga usisavao i neće da se upali, sve ok povezano, sve svetli kada se upali ali nema slike na monitoru..

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Zovi brata ili nekog druga koji se razume da pogleda sta se desava. Za pocetak ce skinuti hdd da spase podatke, a onda dalje u dijagnostiku.

To sto nece da se ukljuci je do napajanja najverovatnije. Od loseg povezivanja, preko toga da ti je produzni iskljucen ili je crklo napajanje
 
Zovi brata ili nekog druga koji se razume da pogleda sta se desava. Za pocetak ce skinuti hdd da spase podatke, a onda dalje u dijagnostiku.

To sto nece da se ukljuci je do napajanja najverovatnije. Od loseg povezivanja, preko toga da ti je produzni iskljucen ili je crklo napajanje
Hahahahaha nisam ni ja skroz nesposoban, ali sam spomenuo brata pri pisanju posta jer mi je on obicno nameštao windows, ali eto s obzirom da nije vise u srbiji prepusten sam samom sebi [emoji23]. Inače se trudim da sam cackam oko kompjutera, s obzirom da ce mi biti bitan za dalji rad i posao!
Hvala svakako na pomoći i predlogu, moraću se sutra ozbiljnije posvetiti kompjuteru [emoji43]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno