Šta je novo?

29'' ultrawide iskustva

aleksov88

Poštovan
Učlanjen(a)
22.12.2018
Poruke
19
Poena
54
Bavim se programiranjem i trenutko imam jedan vertikalno postavljen monitor 23'' Lenovo ThinkVision i laptop od 15.6'' Dell...

Vertikalno monitor sluzi svrsi ali je vec mator (2015) pa sam mislio da sve to zamenim jednim ultrawide monitorom od 29'' s tim da bih i dalje koristio laptop monitor kao drugi.

Pronasao sam ovaj LG https://www.ctshop.rs/lg-ultrawide-29wl500-b-ips-monitor-29-quot.html

Koja su Vama iskustva sa LG monitorima i sa ultrawide monitorima. Da li se isplati za dati 34.000 ili bolje kupiti 2 od 23'' sto mu dodje na isto?
 
Ja imam neki LG 29" 1080p već skoro 2 godine. Zbog nekog glupavog programa na poslu je ceo kompjuter zabadao sa 2 monitora, tako da je ovo bila jedina opcija.

Prezadovoljan sam, nema šanse da bih se vraćao na 16:9 sad. E sad, verujem da dosta zavisi i od toga kako koristiš kompjuter, za mene je savršeno.
S jedne strane to što radim, sa druge Chrome ceo dan (yt, eon, fina veličina za gledanje skroz + dobar aspect ratio). Za foto i video edit takodje sjajno, za obradu dokumenata sa 2 prozora istovremeno..

Meni lično neuporedivo praktičnije i elegantnije nego dva monitora, ali ne bih mogao da preporučim to kao generalno bolje rešenje (mislim da je za dosta ljudi bolji 16:9), a za programiranje pogotovo jer je jako "nizak" (visina monitora je kao 23" 16:9). Na tvom mestu bih možda pogledao onaj AOC od 32", može biti zanimljivo rešenje.
 
Poslednja izmena:
Trenutno koristim 9:16 jer je monitor postavljen vertikalno pa vidim dosta vise koda. Ti hoces da kazes da bih sa 32'' dobio istu visinu kao sto sada imam sa 23'' vertikalno postavljenim monitorom?
 
Hvala, kapiram... sa 29'' bi dobio gotovo istu visinu ali nesto vecu duzinu a sa 32'' i visinu i sirinu...

Koliko vidim sa 29'' bih samo dobio na duzini a vrlo malo i da visini, sto mi bas i ne odgovara

Da li je 32'' ipak prevelik za programiranje?
 
Poslednja izmena:
Ja bih išao na 32" sa što većom rezolucijom (poželjno 4K) ili na 2 manja (bar jedan sa pivot opcijom)...vertikalni prostor mnogo znači.
 
Poslednja izmena:
nisam najbolje pokapirao ali 29'' uwd horizontalno je prevara,nisam ga koristio vertikalno doduse,meni je tu i 24" zavrsavalo posao ali mogu da zamislim zasto i kome bi bilo zgodno...

uwd tek ima smisla od 34" pa nadalje.
 
Nazad
Vrh Dno