Šta je novo?

Grafička kartica do 10.000

mezzano

Slavan
Učlanjen(a)
11.03.2009
Poruke
449
Poena
320
Imam ovu https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/All-series/A68HMK/ matičnu ploču. Na njoj ima integrisana grafička kartica. Pored toga, imam 4 GB DDR3 SDRAM memorije. Planiram da uzmem još 8 GB memorije i grafičku karticu do 10.000 dinara.

Znam da time neću dobiti neke fantastične performanse, ali verujuem da će biti malo unapređenja kod igranja Minecraft, Jurassic Park (dete), i Civilization VI, FM2020 (ja).

Šta mi preporučujete?

Hvala.
 
Koji procesor i napajanje imas i jel tih 10k ukupna cifra za RAM+grafiku ili samo za grafiku?

Ovako bez tih informacija - 1050ti pod pretpostavkom da imas neko slabo napajanje

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Samo za grafičku. Nešto sam pretraživao po sajtovima za poređenje, pa sam kao glavnog favorita odredio

GIGABYTE AMD Radeon RX 570 4GB 256bit GV-RX570AORUS-4GD bulk.

Malo mi je nejasno zašto skoro ista kartica ima različite cene (na istom sajtu).

https://eklik.rs/ewb.OUT02171?search=rx 570

https://eklik.rs/ewb.OUT02736?search=rx 570

O napajanju nisam razmišljao. Iskreno ne znam koje je. Pretpostavljam da je neko "no name" pošto je kupljena gotova konfiguracija, koja je bila oko 30ak hiljada, koliko se sećam. Pokušaću da utvrdim koje je. Šta je bitno, jel samo snaga bitna ili još nešto, pored snage?
 
Ako je no name napajanje, a sigurno jeste posto je gotova konfiguracija u pitanju, onda jedino mozes da ides na 1050ti posto ona ne zahtev dodatni konektor za napajanje. Zaboravi na RX 570 u tom slucaju, za nju je potrebno napajanje od minimum 40tak eura.
 
Evo i Ja istu muku mucim vec nekoliko dana koju grafiku da uzmem. Da li je ova ok :Asus PH-RX550-4G-EVO
Jedino sam to nasao novo a da kazem da je ok i cena i sve.
Inace napajanje mi je fsp hexa 85+

Ne treba mi grafika za igrice,jer ih ne igram na kompu.Cisto da mi traje 2-3 godine.
 
dati 30tak evra na 1030gt low profile je uvek dobra ideja.staje u svako kuciste ikad,svi kodeci,hdmi 2.0,jedan slot i trosi 30w.za 10k ume da naleti 1050ti low profile,caveat je sto je dual slot iako je low profile (npr ne moze u one sff optiplex-e) i sto je nakucana potrosnja na slotu pa bar poslednji krsevi od napajanja mogu da imaju problem,ali generalno je skoro isto dobra ideja jer uvek moze da zatreba...

ako nekog zanimaju samo sirove performanse - 1650 je pocela po oglasima opasno da se priblizava cifri od 100nak evra,i potpuno obesmisljava bacanje para na rudarske radeone...
 
jer posle moze da stavi u htpc ili u bilo sta,i prodace je ako bas dodje do toga bukvalno kako je okaci za iste te pare.rudarskog radeona,ako mu u medjuvremenu ne crkne molice ljude da uzmu za pola para,akace se sa ventovima,napajanjima,itd itd...
 
Evo i Ja istu muku mucim vec nekoliko dana koju grafiku da uzmem. Da li je ova ok :Asus PH-RX550-4G-EVO
Jedino sam to nasao novo a da kazem da je ok i cena i sve.
Inace napajanje mi je fsp hexa 85+

Ne treba mi grafika za igrice,jer ih ne igram na kompu.Cisto da mi traje 2-3 godine.

Svejedno se ne isplati davati pare na to djubre od graficke.

Kupi neku polovnu za 20-30e, neku obicnu 1GB DDR5, ako ce ti vec sluziti samo za bacanje slike na ekran.

Problem je sto otvarac teme hoce da igra neke igre, a shiza je uskocio u temu sa zeljom da za iste pare uzme graficku za racunar nakom se nece igrati.

Ja sam shizu savetovao da uzme bilo kakvu graficku, recimo 5670 1GB DDR5 za 20e, kad ce mu sluziti samo za baci sliku.

A za otvarace teme savet je svakako najjaca graficka koja ne trazi dodatno napajanje, u okviru budzeta.
 
Poslednja izmena:
Ajde ako imas neki predlog.Ja sto sam gledao neke polovne nema nista ispod 50-60e da kazes da ce mi duze trajati.Ima neke velike,ali ne verujem da ce moci da mi se uklopi u komp
 
Ima,ali polovna,sta mi je tesko onda da dam jos 2000 za novu da uzmem?
Sigurnija je i ko zna za sta je on koristio i kako grafiku.Ovaj recimo 70e
GIGABYTE GV-N1030OC-2GI GeForce GT 1030 2GB GDDR5 OC PCIE
 
Nasao sam i ovu,ista cena Asrock AMD RX 550 2GB GDDR5 128bit

Da li ce one pasovati na moje napajanje?Jer citam ovi pinovi za graficke.

Uzecu ovu asus jer gigabyte je 64bit a ova 128
 
Bezobrazno je cenjkati se i pokusavati kupiti tu graficku za 30e.
Ja da imam na KP oglasu tu graficku i da mi neko ponudi 30e, dobio bi blokiranje u roku od odmah.
 
Poslednja izmena:
po meni je bezobraznije da ti cene odredjuju preprodavci sa kp,ali svakom svoje.ja hteo ne hteo da imam morao bi da je prodam za toliko,jer za toliko prolaze,to sto neko drzi na kp-u tri meseca za duplo ne znaci da je realna cena.
 
Znaci onda neka npr GTX 750 1GB treba da kosta 15e, znaci neka npr GT 630 treba da kosta 10e, znaci onda za na primer GT 210 1GB treba da ti plate da je uzmes.
Ajde uozbilji se, odnos ponude i potraznje.

2GB DDR5 graficka ne moze da kosta 30e, bar ne jos.
50e je po mom misljenju realna cena.

Jer za 65e ima da se nadje RX 470...
 
Nazad
Vrh Dno