Šta je novo?

Smart watch do 200e?

Webad

Čuven
Učlanjen(a)
22.08.2002
Poruke
85
Poena
610
Pozdrav,
Kupio bih sebi za rođendan neki sat do 200e.

Za sada sam čuo da je galaxy watch 46mm dobra opcija, ima da se nadje 150-200e.

Ima li jos neki predlog?
 
Daj neke kriterijume, šta ti je najvažnije - baterija, smartwatch opcije (aplikacije + instalacija dodatnih), izgled, fitness tracking..?

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Imao sam mi band 4. I super je ali nije sat nego narukvica. Dao sam ženi da meri korake, a ja hoću muški sat.

Bilo bi dobro da baterija traje, na band 4 trajala 15 dana, ali to znam da ne može.

Ne treba mi da pričam na sat, ni GPS, bitan mi je izgled, notifikacije za poziv, viber, what's up, štoperica, kvalitet izrade i kvalitet software-a.
Koraci i puls mi nisu važni ali to većina svakako ima valjda.
 
Moji kriterijumi su bili slični (plus sam hteo i GPS, a i više sam tražio sports tracker) i uzeo sam Huawei Watch GT 2E - baterija mu je 10ak dana i za sad sam vrlo zadovoljan.

No, ova tvoja stavka "kvalitetan softver" je za njega možda upitna, jer ne mogu da se instaliraju dodatne app na sat, a i Huawei Health app za Android (preko koje se kontroliše sat) je ok, ali ništa posebno, a za iOS je još gora, koliko sam video.

Uz to, košta ~120e na KP.

Ako baš nećeš sat sa GPS-om i voleo bi da je manji i lakši, imaš Polar Unite, predivnog dizajna i izrade, sa akcentom na sport je, ali zadovoljava šta si tražio (košta oko 150e).

Većina ostalih satova, osim par Amazfit modela, imaju mnogo kraću bateriju...

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Imao sam sličnu nedoumicu i na kraju se izbor sveo na Amazfit GTR i Samsung Galaxy Watch 46mm.

Amazfit GTR nudi odličan izgled (po meni, gledaj samo Stainless Steel i Titanium verzije) i natprosečnu autonomiju (15-30 dana, u zavisnosti od načina korišćenja). Ali mu je mana to što nema internu memoriju, pa ne mogu pesme da se prebace direktno na sat (da se slušaju tokom trčanja, recimo) i nema ugrađen zvučnik i mikrofon (pa samim tim ne podržava pozivanje i javljanje na pozive).

Sa druge strane, Galaxy Watch 46mm podržava sve iznad navedeno, uz drastično kraće trajanje baterije (3-4 dana). Ali, pored toga, podržava instalaciju dodatnih aplikacija, poput Spotify i internet pregledača. Meni je ovo bilo sjajno, jer mogu da se otvaraju linkovi iz poruka direktno na samom satu. A podržava i instalaciju dodatnih lica sata.

Na kraju sam presekao i zbog dodatnih funkcija i dobre cene, zahvaljujući skorašnjoj promociji, uzeo Galaxy Watch. I nisam se pokajao, odličan je. Ne znam kako je to rešeno na Amazfit GTR-u, ali notifikacije iz aplikacija (Gmail, Viber, WhatsApp, SMS, iz ebanking aplikacija,...) su izuzetno dobro rešene na GW. Krupno prikaže profilnu sliku i naziv pošiljaoca, onda se to smanji i prikaže kompletnu informaciju. Ako je reč o poruci, direktno sa sata je moguće odgovoriti na poruku (kao na starim telefonima, T9 tastatura se prikaže na ekranu), dodati smajli, otvoriti link, itd. Mene je ovo najviše oduševilo. Po strani prisustvo GPS-a, preciznog akcelerometra, merača otkucaja srca i ostalih senzora.

U međuvremenu se na KP pojavio i Amazfit GTR2, koji je ispravio neke mane GTR-a. Pa ti savetujem da razmotriš i njega.
 
Poslednja izmena:
Jel si uzeo galaxy watch r800? Sada vidim ima više tih oznaka, mislim da ne bih 42mm, 46 može.

Sad razmišljam ako jednog dana uzmem Bluetooth slušalice (mozda nagovorim ženu da mi kupi za rodju), onda bih mogao da pozovem na sat, slušam na slušalice a pričam opet na sat?.
Znaci treba sat da ima i mic, ali zvučnike bih na mute.... Neću da budem kao oni što nose tranzistor i puštaju muziku [emoji4]
 
Poslednja izmena od urednika:
Da, uzeo sam R800 (46mm).

Možeš, s tim što bi verovatno i na slušalicama imao mikrofon, tako da bi taj mikrofon i koristio.
 
Moja preporuka je Honor Magic 2 46mm.
Izgled je odličan kao i displej. Baterija oko 15 dana.
Ima sve što ti treba (i ne treba, jer to svi sada imaju).
Amazift je po meni klasa ispod, pre 3 meseca kada sam ja kupovao sve sam gledao...
Samsung je samo zbog brenda skuplji 30% i ničim to ne opravdava.

A ima još modela koji su Wear OS gde je softver Googleov i možeš instalirati zaista sve i svašta i oni su po meni softverski najjači, ali im je po pravilu baterija do 2 dana.
Imao sam Huawei Watch 2 i mislim da je i dalje i hardver i softver ubedljiv nad ovim novim modelima, ali baterija ni blizu.
Moze se naći vrlo povoljno na KP.

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Galaxy sam imao gde da vidim i probam. E sad ove ostale bi trebalo i uživo videti, probati. Može li negde kao što su telefoni izloženi kod operatera, da se isprobaju satovi. Na primer taj honor magic...
 
Moja preporuka je Honor Magic 2 46mm.
Izgled je odličan kao i displej. Baterija oko 15 dana.
Ima sve što ti treba (i ne treba, jer to svi sada imaju).
Amazift je po meni klasa ispod, pre 3 meseca kada sam ja kupovao sve sam gledao...
Samsung je samo zbog brenda skuplji 30% i ničim to ne opravdava.

A ima još modela koji su Wear OS gde je softver Googleov i možeš instalirati zaista sve i svašta i oni su po meni softverski najjači, ali im je po pravilu baterija do 2 dana.
Imao sam Huawei Watch 2 i mislim da je i dalje i hardver i softver ubedljiv nad ovim novim modelima, ali baterija ni blizu.
Moze se naći vrlo povoljno na KP.

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka

Moze i honor isti je kao gt2.
 
Galaxy watch 3, 280e. Preterase ga bas. A ovaj watch 46mm iz 2018... Mozda ipak neće biti Samsung.

Jel vredi dati novce za gt2 pro u odnosu na Honor magic 2

A Xiaomi Amazfit Stratos 3 za 199e na Kp?
 
Poslednja izmena od urednika:
Galaxy watch 3, 280e. Preterase ga bas. A ovaj watch 46mm iz 2018... Mozda ipak neće biti Samsung.

GW3 je preskup za ono što nudi, slažem se. Pogotovu jer su GW i GW3 85% isti. Kakve veze ima kada je izašao GW? Nije zastareo u pogledu funkcionalnosti, ako te to brine. A dokle god kupiš primerak proizveden ove godine, baterija će mu biti dobra. Veliki plus je i to što možeš kroz koju godinu da zameniš bateriju u ovlašćenom Samsung servisu.

Brend je najmanje važna stvar, ali Samsung je napravio zaista odličan proizvod ovog puta. Da ne bude zabune, svakako ne bih platio punu cenu GW u prodavnicama.

Meni Stratos 3 nije interesantan, pre bih jurio Honor MagicWatch 2 ili Huawei verziju.
 
Ne kontam velike razlike u ceni na kp za GW.

Od 150 do 200e ima i za više ali to ne razmatram.

Najlepši sat mi je gt2 pro nebula gray ali 250e verovatno ne vredi te pare.

Dosta sam suzio izbor
Galaxy Watch 46mm
Honor Magic Watch 2
Gt2 pro ako nadjem za 230e vakum nov
 
Pojavio se i amazfit gtr 2. Ima ga i na oglasima. Ima sve, i preuzimanje poziva, i 3gb za muziku preko bt, ima dosta testova na yt. A i lepo izgleda, naročito classic verzija. Sportska jako liči na samsung active 2. Baterija oko 2 nedelje, mada realnije oko 10 dana.
Huawei gt2 pro, ima prednost što je od titanijuma i što ima safirno staklo, a i lep dizajn. Mada bih ja pre uzeo gtr2, jer je oko 60 evra jeftiniji, a ništa mu ne fali, realno.
 
Pojavio se i amazfit gtr 2. Ima ga i na oglasima. Ima sve, i preuzimanje poziva, i 3gb za muziku preko bt, ima dosta testova na yt. A i lepo izgleda, naročito classic verzija. Sportska jako liči na samsung active 2. Baterija oko 2 nedelje, mada realnije oko 10 dana.
Huawei gt2 pro, ima prednost što je od titanijuma i što ima safirno staklo, a i lep dizajn. Mada bih ja pre uzeo gtr2, jer je oko 60 evra jeftiniji, a ništa mu ne fali, realno.
Ne mogu da nadjem classic verziju. Ako imaš neku preporuku može poruka u inbox. Dobro mi izgleda i deluje da je bolja kupovina za te novce od gt2 pro.
 
Kakva je razlika u kvalitetu ekrana na huawei gt2 i galaxy watch, gw sam uzivo video,fin displej ali vidim da gt2 ima vecu rezoluciju

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Upravo sam hteo da pitam za Stratos 3, ima moj kum, cena na kp je 205e a gtr 2 165e.
Oba mi se uklapaju u budžet kao i polovan gt2 pro za 200e.
Da li je Stratos 3 vredan 40e više?
Kakve muke, najradije bih sva 3 sata + GW pa da menjam svake nedelje [emoji16]
 
Poslednja izmena:
Imam Stratos 3 sat, vredi li ga menjati za amazfit gtr 2?

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока

Svw zavisi za šta ti treba. Ako ideš na trčanje ili sl, stratos je bolja varijanta čini mi se. GTR2 je elegantiji i tananiji, ali zato ima voice komande, pto niuje loše za vežbanje... Tipa, start run, pause workout, end workout i slično.
 
MIslim da str3 ne vredi tih para. Ja se lomim između honor gs pro koji je sada malte ne isti sa cenom kao gtr2. Šta mislite, koji bi Vi kupili od ta dva??
 
Ne znam. Moj Huawei GT2e radi sa Motorola telefonom dobro, pa ne znam zasto ne bi i sa Xiaomi-em. No, bolje da se javi neko ko ima Xiaomi da potvrdi...

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
MIslim da str3 ne vredi tih para. Ja se lomim između honor gs pro koji je sada malte ne isti sa cenom kao gtr2. Šta mislite, koji bi Vi kupili od ta dva??

Uzmi u obzir da za GTR2 još nema custom watchfaces, a mali je broj stock wf. Meni je to dealbreaker. Inače bio bio bolji zbog offline voice komandi, sve drugo je tu negde.
Meni je dizajn GTR2 i GT2 Pro najbolji jer su setili dobrog trika - da bezel ima hour&min recke iscrtane pa optički sat izgleda veći za 4mm nego inače kada se koristi true dark wf . :)
 
MIslim da str3 ne vredi tih para. Ja se lomim između honor gs pro koji je sada malte ne isti sa cenom kao gtr2. Šta mislite, koji bi Vi kupili od ta dva??
Imao sam slicu dilemu uzeo sam GS pro.
 
Nazad
Vrh Dno