Šta je novo?

HISENSE 43A7100F SMART-Pitanje.

gorgilije

Čuven
Učlanjen(a)
05.03.2009
Poruke
3,675
Poena
845
Kupio sam skoro ovaj TV i odlican je.Hteo sam da spojim jednu staru mini liniju (koja ima odlican zvuk) da bi malo poboljsao audio "filing".:)

Tu mini liniju vec godinama koristim prkljucenu na komp i lepo radi.Medjutim kada prikljucim na TV,ne daje zvuk.

Liniju prikljucim ovde u ovaj treci odozgo prikljucak,posto mi on jedini izgleda kao 3.5 mm jack:IMG_20210102_180012.jpgIMG_20210102_180025.jpgIMG_20210102_180033.jpg

Mada tamo pise AV out.Cak i u Benchmark prezentaciji ovog TV-a na 2,30min. se kaze da ima izlaz za slusalice!!!



Pitanje je:Jel to ovaj moj TV nema 3.5 mm jack za slusalice ili ja negde gresim?
 
Trebalo bi prikljuciti u taj zadnji digital audio izlaz. Ovo gde ti prikljucujes je av ulaz. Treba ti digital kabal naravno ako linija ima digitalni ulaz

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Mislis u onaj skroz dole?Ali cudi me posto 3.5mm jack savrseno ulazi tu gde pise AV in.

Znam da bi na tom skroz dole imao audio izlaz,ali linija posto je starija to nema.
 
Ako nemas optical mozes koristiti ovako nesto
b7752e053c828b937626355e566ad9d9.jpg


Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Aha,hvala.Jel ima ovo negde kod nas da se kupi?
 
To sto ti želiš da je tu izlaz je jedno ali to je ulaz, znači da spojiš nešto i da reprodukuješ zvuk sa tog nešto na TV. Iskreno ne vidim svrhu tog ulaza, logičnije bi mi bilo da je izlaz. Možeš naći na aliexpress za nekih 4 eura. Samo upišeš u pretraživač na aliju digital to analog converter. Kod nas na KP su bezobrazne cene.

Poslato sa Nova 5t
 
Poslednja izmena:
Da,i to sto kazes,ja nisam ni citao sta pise na tom ulazu,nego po izgledu sam zakljucio da je 3.5mm izlaz,to jest za slusalice.Tek kada nije htelo da radi onda sam pogledao sta u stvari pise!:)

Vidim da ima na aliexpresu,ali sam mislio zbog cekanja da uzmem ovde negde,ali po radnjama izgleda da nema.Jedino KP ali deru kozu sa ledja!:d
 
Ako ti zaista treba, onda i to na kp nije ne znam koliko skupo. 10-15 eur ima ih dosta a da li su dobri to ne znam.
Ako ti je to skupo pogledaj cenu sound barova pa ćeš videti koliko je to u stvari jeftino.
 
Na KP sam u stvari nasao samo dva komada,od po 3,000 dinara.A u Kini kosta 4€.Zato sam rekao da je preskupo.A ti kazes da ih ima dosta.Aj pogledacu ponovo.Hvala!
 
Upises na KP digital to analog converter i ja sam nasao za 1550, 1650 pa na vise.

Poslato sa Nova 5t
 
Meni je sada opet dao samo tri komada!Ok,sada ovaj naj jeftiniji je 1620 din,to je OK cena.Hvala!
 
Meni je sada opet dao samo tri komada!Ok,sada ovaj naj jeftiniji je 1620 din,to je OK cena.Hvala!
Isti su samo je razlika u ceni ali ako uzmes u obzir da ta prodavnica koja ima za 1620 dinara salje posiljke o svom trosku za iznos od preko 1000 dinara onda ti izadje i jeftinije jer nemas troskove dostave.

Poslato sa Nova 5t
 
^ Druže bolje da si dodao 2000din i kupio neki entry level soundbar nov, ili za 40-50€ našao neki polovan koji bi ti svakako radio posao bolje od ovog budža (za koji je i pitanje da li će raditi)... Još sad kad ti naplate i carinu, a o čekanju bar mesec-dva da ojačalo stigne, da i ne govorim...
 
Razumem te, ali sa ovim "budzom" dobijam komplet muzicki uredjaj u sobi. I kad ga spojim sa mojim zvucnim kutijama (koje zvuce odlicno) vise mi ne treba. Jeste tezak kinez, ali malo sam se raspitao i surfovao, ne zvuci to lose uopste. I uzecu ga na KP tako da necu cekati dugo. Jedino mi je pitanje da li ce TV da "baca" BT na taj uredjaj?

Sent from my Huawei p10 using tt
 
Pa ima, to i govorim.

Sent from my Huawei p10 using tt
 
Neće se svakako tako preko BT nagledati tj naslušati audio komponente video sadržaja pošto će na BT da ima lag/delay zvuka.
 
Neće se svakako tako preko BT nagledati tj naslušati audio komponente video sadržaja pošto će na BT da ima lag/delay zvuka.
Sigurno ce imati kasnjenja. Ja ga imam malo a povezan mi je tv preko optickog kabla sa risiverom. Racunar mi je povezan preko bt sa risiverom i imam kasnjenja koje zna iritirati kada gledam neki video, kada pustim internet radio to se ne vidi.

Poslato sa Nova 5t
 
Aha,znaci ima kasnjenja zvuka?Pih,bezveze.Nista,probacu pa ako ne bude valjalo ne gine mi taj konverter.
 
Ovako:Stiglo mi je pojacalo koje sam narucio:https://www.banggood.com/BT-309A-22...Car-Amplifier-p-1358263.html?cur_warehouse=CZ

Lepo radi,sa TV-a moze da se pusta zvuk preko Bluetooth-a na pojacalo bez ikakvog kasnjenja.Probao sam i 4K filmove da pustam,a i naravno TV program,sve radi bez greske.Cak i sa daljinskim od TV-a mogu da pojacavam i utisavam zvuk.

Tako da mi uopste ne treba onaj konverter,sve radi "out of the box"!:)

Hvala svima na pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno