Šta je novo?

Wraith Prism CPU zameniti ili ne?

Xepoj87

Slavan
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruke
4,105
Poena
395
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD 5800x3D, DarkRock 4 PRO
Matična ploča
ASUS TUF GAMING X570-PLUS
RAM
Kingston Fury 32gb Renegade Ddr4 4800mhz
GPU
ZOTAC RTX 4090 AMP Extreme AIRO
Storage
2x1TB SSD Samsung 960Evo, 4TB WD Gold, 750GB WD Black ext
Zvuk
Logitech Z5500 5.1, B&O H9, Sound Blaster Z, Asus Xonar U7 MKII 7.1
PSU
Corsair HX850i
Kućište
Fractal Design Torrent RGB White
Monitor
LG 55B8
Miš & tastatura
Logitech G900, Logitech G915
Ostale periferije
Xbox Elite Series 2
Laptop
Dell Inspiron
Tablet
Microsoft Surface Pro
Mobilni telefon
Iphone 14 Pro Max 256 Deep Purple
Pametni uređaji
Galaxy Watch
Steam
Xepoj_Cp6uje
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav, imam kombinaciju da sa drugom zamenim Wraith Prism za LC-CC-120-RGB.
Vredi li to raditi, sta je tu bolje, zna li neko?
CPU na koji to stavljam je moj 3700x.

U slucaju da to nikuda ne vodi, u kojoj je uopste termickoj klasi ovaj Prism kuler, sa cime bi bio jednak, da znam prema cemu da se orijentisem kada budem birao neku tisu varijantu?
 
Vredi raditi naravno, LC-CC-120 je dobar kuler, kod mene je hladio 4 razlicitih procesora, ovo mu je peta godina, necu ga menjati dok ne budem morao.

U odnosu na Ryzen stock kuler oko 20 stepeni obara temperaturu, testirano sa 1000 i 2000 serijom.
 
Možda bude malo bolji Lc (svakako tiši) ali nikako dovoljan za 3700x ako nije dosta prigušen. Imao sam CM 140 XL vodeno i jedva je držao do maksimalnih temperatura da daje dobre rezultate sa PBO. Sada ovaj Arctic Liquid Freezer II 240 dopušta punu snagu processora što može samo do ili ispod 70c. To taj Lc nikada neće moći da dostigne.
 
Ma ja ga koristim samo za gaming, generalno mi stock radi na 4150-4250Mhz na svim jezgrama u igrama i bas se slabo greje, mislim da mi ne prelazi 65c.
Primarno me nervira sto u desktopu krene bzvz da se vrti kuler, ima spajkove temperature, gde pomaze samo undervolt, a onda cpu radi na max 4050Mhz, sto mi se bas ne svidja.
Nervira me kada sedim za kompom i on krene da polece na svako otvaranje novog taba u chromu ili yt snimka...kao i kada spavam, torrent digne cpu na 2-3% usage, a on odmah krene da polece...

To bih voleo da izbegnem, pa se nadam da ce bolji biti, jer imam priliku da se trampim, njemu cpu ovaj lep, a zavrsice mu posao za 3600.
Vidim da se cak ovaj Wraith isto ili skuplje od LC-CC-120 prodaje.

Imao sam ga na 6700k, mogao je da ga gura do 4400Mhz, posle sam presao na MasterAir 4, pa na Noctua D15.

Sada planiram da se polako prebacujem na vodu i cpu i sledeci gpu, pa ne bih bzvz sada da uzimam nesto suvisno...

Ivane, to je u odnosu na dosta manje Wraith kulere, Prism je veci i solidno jaci od proslih generacija...samo da mi ubije spajkove i to je to.

Hvala na savetima.


Evo ga trenutno u CP2077:

37fe8ce9ce254ccdabf4b438a47caaf3.jpg
 
Poslednja izmena:
^ Ja sam moj stock kuler ograničio do 1000 obrtaja što je brzina na kojoj se ne čuje, a hladi prihvatljivo, verovatno ima peak-ova (naglih skokova temperature), ali šta ćeš, bar ne poleće kako ti kažeš...
 
Možda bude malo bolji Lc (svakako tiši) ali nikako dovoljan za 3700x ako nije dosta prigušen. Imao sam CM 140 XL vodeno i jedva je držao do maksimalnih temperatura da daje dobre rezultate sa PBO. Sada ovaj Arctic Liquid Freezer II 240 dopušta punu snagu processora što može samo do ili ispod 70c. To taj Lc nikada neće moći da dostigne.
Naravno da hoce, kad je hladio FX 8320 i FX 6300, hladice i 3700X.

Razlike u CPU performansama u odnosu na vodeno ce biti na nivou statisticke greske svakako.

@Xepoj87
Vidim da je Prism unapredjen dosta, ali ne verujem da moze imati performanse kao CC-120.
 
Poslednja izmena:
Nema šanse da cooler kao taj Lc drži 3700x ispod 70c, jedva da mogu i daleko bolji i veći pa i 240 AIO.
 
Ako se fiksira napon, iskljuci besmisleni auto-OC i rucno podesi neki umeren OC, potpisujem da ce uspeti da drzi temperature pod kontrolom bez problema i da ce biti tih :)

Ako se ostavi da vrslja fabricki napon do 1.5V, jer je to jelte normalno, naravno da ce ici preko 70c.
 
Meni ne ide nikada na 70c, spusta klok.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa spušta klok naravno, o tome se i radi ali ima i boljih načina da se priguše performanse. Evo ovaj moj rani primerak prigušen na 4GHz radi na mqlo jače od 1.1v i temperatura je malo viša nego na idle. Problem je što onda ima performanse nekog 3600x pa ako sam to hteo onda bi bilo bolje da sam uštedeo razliku u novcu.
 
Pa u sustini, meni na 4k60p nije ni bitan toliko klok, vise je stvar zanimacije.
U igri mi nikada ne obara ispod 4150 na svim jezgrima, u Cinebench mi obara na 4067 i temp ide do 73c.
U vecini igara je 4200-4250.

A razlika u sirovim performansama izmedji stock, 4.2, 4.25 i 4.3Ghz u Cinebench je na slici:
ecb884b94e26afceb96cc9f1991d0806.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno