Šta je novo?

Laptop za skolarca

samsung

Slavan
Učlanjen(a)
31.07.2004
Poruke
483
Poena
320
Pozdrav
Molim za pomoc posto ne mogu da se snadjem a i ne razumem se u laptopove.
Potreban mi je laptop za skolarca.
Namena :
Standardna upotreba drustvenih mreza, YouTube
Igrice : Minecraft i Roblox ( obavezano :d )
Skola : Word, Zoom, Skype, Viber

Sto se tice harwarea, ideja je sledeca :
15 incha ( moze i 14 )
256gb ssd ( moze i 128 )
8 gb ram-a

Video sam da se spominju u prethodnim postovima Ryzen-i sa Vega grafikom ali tih modela vise nema kod nas.
U sustini, da li je Amd ili Intel, detetu je potpuno nebitno.

Bilo bi mi lako da kcerka ne igra igrice, siguran sam da bi i najjeftiniji lap top na trzistu vrsio posao za osnove stvari ali kad se pokrene neka igra pa YT u pozadini i ko zna sta jos, sigurno dolazi do trokiranja.

Budzet : 60K zabetoniranih.
Iskljucivo novo, iz radnje.
Dozvoljena su odstupanja sto se tice hardware-a tipa 4gb rama + 4 dodatno ubaciti ili 128gb umesto 256 zarad neceg drugog itd.
Jasno mi je da je budzet skroman i da se za te pare ne moze dobiti bog zna sta ali dete nije zahtevan korisnik, vazno je da se sve navedeno moze raditi bez problema.

Unapred hvala. :)
 
Poslednja izmena:
Da li je budzet stvarno toliko zabetoniran?
Tipa ovo je super izbor, novi ryzen procesor, dobar ips ekran(gledaj da ne ides na TN panel, mnogo je losiji), 8gb rama, 256gb ssd, super izrada(alu kuciste)... :)

https://www.ekupi.rs/rs/Računari/La...on-Vega-Graphics,FreeDOS,laptop/p/EK000359619

Sad gledam, za manje pare nema nista zanimljivo...vecinom su to laptopovi sa dosta losijim ekranom, losije izrade i sa losijim procesorom.
Iskreno, ja bih dodao jos tih 5-6k dinara i to je to. :)
 
Pisem sa istog, samo sa verzijom sa najjacim specifikacijama. Stvarno odlican laptop, vidi jos tih par hiljada i definitivno neces pogresiti za te speicifikacije.
Tanke ivice, otisak prsta, svetleca tastatura, lagan...
 
Taj wva bi ustvari trebalo da bude ips, verovatno bi trebali da plate za koriscenje IPS "brenda", pa su pribegli ovom resenju, pa ljudi misle jos i da je to VA, mada je bas poznat po slabim uglovima gledanja:)

Da skratim, 99% sam siguran da je to entry level ips, ali opet ips:)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno