Šta je novo?

Nov laptop i problem sa punjenjem [Ideapad 3 15ADA05]

clavicula

Poznat
Učlanjen(a)
07.12.2020
Poruke
33
Poena
35
Zdravo svima!


Pre tacno 7 dana sam iz jedne nase radnje na T :) uzeo laptop. U pitanju je Lenovo Ideapad 3 15ADA05 (81W1006GYA).


Prvih par dana je proslo super, mislio sam da ce fino posluziti kao prenosna masina za neke lagane poslice, ali...


Kao sto naslov kaze, pocele su da se desavaju sledece situacije: nesto radim na njemu, skinem ga sa punjaca u nekom momentu - naravno, % baterije krece da opada. Medjutim, kada ga ponovo stavim na punjenje, on prosto zabode na tom % na kom je ostao pre prikljucivanja na punjac. To nisu strasni procenti, ostane na 90 i nesto %, alii ne mrda ni gore, ni dole. Izbacuje samo "plugged in" ili "plugged in, not charging".


Uspevalo mi je da ga slucajno "nateram" da puni do kraja. Pomeranje raznih slajdera (npr. "best performance") - win 10 je os, i tako neke cake, ali sad da me pitate kako sam uspeo - ne znam. Uglavnom, probao svasta, od mrdanja punjaca do spartanja po menijima, pa negde, u nekom momentu, nekako... proradi. A mozda je i slucajnost, eto, njemu doslo da prestane da me nervira :)


Sreca pa je veci deo vremena na punjacu, ne znam sta bih radio da zabode na 15% pa nit' tamo, nit' 'vamo.


Ono sto definitivno nije pomoglo: brisanje Lenovo Vantage aplikacije (isprva sam mislio da conservation mode ili nesto slicno zeza. Brisanje drajvera i pustanje win-a da sam nadje nove isto nije pomoglo. Restarti jok.


Prilicno me nervira, jer nisam siguran sta da radim, a ni do cega je. Svakako nemam na njemu brdo softvera ili neki bloat, i ne pada mi na pamet nista sto bi moglo da uzrokuje ovo. Ja vec jesam imao slican slucaj sa nekim starim lapom - razlabavio se deo punjaca "unutra", ali on je i tad vec bio mator i cak je nakon popravke posteno odradio svoje. A ovo je bukvalno nov lap, i ako se ne varam, imam 14 dana fore da ga vratim (kupljen je online).

Hvala na citanju, svaki savet, sugestija i misljenje su dobrodosli!
 
Proveri u tom Lenovo Vantage programu da li ti je ukljucena opcija koja produzava vek baterije ako se koristi stalno na punjacu laptop. Tada po default-u se baterija puni samo do 80% tako ako je tebi baterija na 90% on je nece puniti. Takodje proveri podesavanje u biosu mislim da ima nesto slicno. Prepostavljam da si probao da potrosis bateriju recimo do 20% pa da probas da punis.
 
Najbolji test kojim bi eliminisao potencijalne "softverske" probleme je da isprazniš bateriju do određene granice, npr do 50-60%, ugasiš lap top (Shut Down) i tada ga uključi na punjač. Ostavi da stoji neko vreme, upali i videćeš da li je baterija na 100%.

Time eliminišeš problem sa punjačem i softverom. Dobar savet je i da proveriš podešavanja u BIOS-u.
 
moje iskustvo je da je u većini slučajeva punjač i to fizičko oštećenj
 
Poštovani. potrebna pomoć hitno!

Naime, kupio sam ovaj laptop pre par dana (Lenovo Ideapad 3 15ADA05 - 81W1006DYA). Imam problem sa instalacijom drajvera. Instalirao sam Windows 10 64. Pošto uređaj ne poseduje port za UTP kabl, uspeo sam da se povežem na net pomoću Wi Fi adaptera i da poskidam nekoliko drajvera sa zvaničnog sajta. Ništa nije profunkcionisalo, a najveći problem je drajver za Wi Fi i touchpad. Čim se izvuče Wi Fi adapter, uređaj se diskonektuje.

Molim vas, da li je neko imao sličan problem i kako ga je rešio?

Najlepše zahvaljujem, srdačan pozdrav!

Link: Ideapad 3 15ADA05
 
Poštovani. potrebna pomoć hitno!

Naime, kupio sam ovaj laptop pre par dana (Lenovo Ideapad 3 15ADA05 - 81W1006DYA). Imam problem sa instalacijom drajvera. Instalirao sam Windows 10 64. Pošto uređaj ne poseduje port za UTP kabl, uspeo sam da se povežem na net pomoću Wi Fi adaptera i da poskidam nekoliko drajvera sa zvaničnog sajta. Ništa nije profunkcionisalo, a najveći problem je drajver za Wi Fi i touchpad. Čim se izvuče Wi Fi adapter, uređaj se diskonektuje.

Molim vas, da li je neko imao sličan problem i kako ga je rešio?

Najlepše zahvaljujem, srdačan pozdrav!

Link: Ideapad 3 15ADA05
Imam isti takav model kupljen u februaru mesecu ove godine.Nisam do sada imao nikakvih problema, sve instalacije su prosle uredno, drajvere je automatski poskidao i instalirao...Na internet se povezujem preko WiFi-a, odmah nakon instalacije Windowsa (64bit) je pronasao i povezao se na WiFi...Skini program Lenovo Vantage, u okviru njega imas opciju azuriranja sistema i drajvera, pokusaj tako.
Pominjes da koristis WiFi adapter, pretpostavljam da mislis na eksterni USB adapter, ne treba ti jer laptop ima u sebi WiFi adapter
 
Radio sam taj laptop pre mesec dana otprilike. Nije bilo takvih problema, osim što bez drajvera nije hteo touchpad da radi. Mislim da imaš previše staru verziju 10-ke koju instaliraš. Gađaj nešto od 2004 pa na dalje.
 
Nazad
Vrh Dno