Šta je novo?

Grafika do 150e?

Zelimir

Poštovan
Učlanjen(a)
16.04.2015
Poruke
141
Poena
69
Pozdrav. Treba mi pomoć oko odabira grafičke karte u cenovnom rangu do 150e. Grafika bi išla kod klinca u komp i5 357k, Z77-D3H, 32g rama. Jedini uslov je da potera Call of Duty Warzone ako je ikako moguće.?
 
Pozdrav. Treba mi pomoć oko odabira grafičke karte u cenovnom rangu do 150e. Grafika bi išla kod klinca u komp i5 357k, Z77-D3H, 32g rama. Jedini uslov je da potera Call of Duty Warzone ako je ikako moguće.?
Ja koristim rx570 4gb već dve godine tera sve bez problema na full hd, ja sam je tad uzeo za 120e verujem da ima i sad... Možete znači sigurno bar rx570 8gb ili neku rx580.. Ovo je sve naravno polovno

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav. Treba mi pomoć oko odabira grafičke karte u cenovnom rangu do 150e. Grafika bi išla kod klinca u komp i5 357k, Z77-D3H, 32g rama. Jedini uslov je da potera Call of Duty Warzone ako je ikako moguće.?

Pozdrav Zelimire, ne znam da li ste kupili kartu, ali moj savet je da sacekate par meseci do godinu dana jer su cene grafickih kartica i procesora prenaduvane i ne vrede tih para. Koliko sam izracunao, 150 evra dođe nekih 17.600. To bi trebala biti realna cena RX 580/1650 Super kartica, ali na žalost živimo u Srbiji i nekome je u interesu da vodi ljubav sa našim zdravim razumom.

Idite na sajt itsvet , na njemu postoji većina komercijalnog hardvera. Graficke kartice će Vam biti poređane po rastućoj ceni, ako nisu, podesite ih tako. Ono što ćete videti je da se u okviru od 18-20k dinara kreću 1650 kartice. Činjenica je da ta kartica ne vredi te novce ( realna vrednost je 15 ili 16K), ALI, bilo šta ozbiljnije od toga nema poente sa Vašim procesorom. Iako je 1650 super bolji value for money, neće biti iskorišćena.

Po cenama od oko 18 ili 19k možete naći 1650 koja je atraktivna zbog toga što od napajanja ne zahteva nikakav konektor već koristi samo matičnu ploču (Koristi 75W). Uzmite varijantu sa GDDR6 memorijom. Postoje GDDR5 i GDDR 6 varijante. Ova druga je za svega par frejmova bolja, ali košta isto, tako da kad već možete, uzmite ovu za mrvicu bolju. E sad, postoji jedan, manji problem, ali vredan pomena. Čak i obična 1650 bi bila za mrvu ili dve jača od procesora, tako da bi njen neiskorišćeni potencijal bio mali, ali ipak neiskorišćen. Postoji mogućnost da 3570K bude usko grlo i ograniči grafičku, ali iskreno mislim da i ako do toga dođe, neiskorišćenost 1650 bi bila zanemarljiva. Nije 1650 tolika zver pa da je taj bottleneck veliki i da upada u oči, ako ga uopšte bude bilo u šta ne verujem. Ako ga bude bilo, to će biti svega par procenata neiskorišćene grafičke, što znači par frejmova. Ako kojim slučajem bude bilo više , možete overklokovati procesor , i to jako malo, jedva primetno. Idealno bi bilo da pazarite 1650 super, ali ta kartica bi već bila ozbiljno ograničena procesorom. Ona dodje kao light varijanta 1660 seriji, tako da za nju treba ozbiljniji procesor. Srećna kupovina i javite šta ste uradili. Takođe, ne savetujem kupovinu RX 570 jer se ne prodaje po realnoj ceni. Jeste bolja od 1650, ali bi bottleneck bio veći, više bi se grejala i opterećivala bi napajanje. 1650 je taman da iskoristite trenutni cpu do kraja i posle da pređete na novu platformu za par godina kada se cene srede, a i novija je, imaće dužu podršku sa drajverima. Takođe, nikako 1050Ti , preskupa je za njene mizerne performanse, 1650 je njen naslednik i mnogo bolji izbor, iako ni ona objektivno nije sjajna, bar će imati kakve takve performanse, a da budu iskorišćene. Kada biste imali bolji cpu, onda bi 1650 super ili rx 580 bile jasan izbor, ali bi Vas nova konfiguracija sada izašla bezobrazno skupo i savetujem Vam da čekate i da se skrasite sa 1650. Biće sasvim dovoljna i za Warzone i za Cold War na 60fps medium, high, pa možda i ultra ne znam rezultate napamet. Pozdrav i davajte update :)
 
Ne radi mi edit iz nekog razloga pa ću ovak9. Evo gledah malo kako se slaže sa 3570K i Tech Deals reče da može bez problema i 1650Super. Koliko sam gledao, bottleneck za 1650 ne postoji ili je neprimetan, dok je tu sa 1650super, ali i dalje u nanjim vrednostima. Shodno tome, možda ipak razmislite o 1650super, ima gigabyte verzija sa jednim ventilatorom, pristojna je cena u odnosu na druge. Topla preporuka je da u tom slučaju overklokujete procesor da bi se bolje slagao sa 1650super. Ukoliko vam se ideja overklokovanja ne dopada , onda ipak idite na 1650 klasičnu. Ja bih Vam rado pomogao oko toga, ali na žalost sam svoj prvi PC sklopio tek pre mesec dana (još sam zelen) i nemam nikakvog iskustva sa overklokovanjem. Ali verujem da na internetu ima dosta saveta za to :)
 
Nazad
Vrh Dno