Šta je novo?

Problem sa novim televizorom

XazMan

Poznat
Učlanjen(a)
29.12.2020
Poruke
3
Poena
31
Juce sam kupio novi tv,u pitanju je Fox-ov 42'' android tv,full hd.Kada sam ga povezao sa provajderom(total tv-om),slika na skoro svim kanalima bila je losija nego na prethodnom televizoru koji je slabiji,youtube i ostale aplikacije rade solidno.Primetio sam da u uglu pise 1080i 50Hz,i gledao sam podesavanja kako to da promenim,ali nisam uspeo da nadjem.Slika je takodje na nekim kanalima malo bolja nego na ostalim.Ne znam da li je kvar ili je do provajdera.
Hvala unapred
 
Nemam Fox ali sto se tice rezolucije znam da je preko totala 1080i bez obzira sto tv podrzava 1080p i tako je kod svih tv sa totalom
 
Pozdrav Dragane, moram reći da mi je bilo čudno jer je moj stari tv sve lepo radio iako ima losiju rezoluciju, i još mi je upalo u oko to što je neki kanal u boljoj a neki u losijoj rezoluciji, pa ne znam do čega je problem.
 
Moras da kalibroses malo sliku. Sva default podesavanja su losa. Rucno podesi parametre i bice mnogo bolje. Ja sam danas uzeo neki Vivax od 49' na akciji za 22000 i slikana kablovskoj(supernova) i Eon-u van mreze je razocaravajuca dok nisam rucno podesio parametre. Sad sam prilicno zadovoljan.
 
Pozdrav, što se toga tice mogu da menjam samo par opcija, ali ne vidim poboljšanje u oštrini slike, ima temperatura, pozadinsko svetlo, oštrina isto postoji(ali je slika još relativno loša, boja, osvetljenje i kontrast) Sve u svemu, neki kanali izgledaju pristojno dok neki izgledaju bas užasno.
 
Nazad
Vrh Dno