Šta je novo?

Zamena socketa na AM4 ploci [X470 Prime Pro]

stefanelos

Poštovan
Učlanjen(a)
03.12.2019
Poruke
202
Poena
85
Moja oprema  
CPU & Cooler
Scythe Shuriken 3
Matična ploča
MSI MPG B550I GAMING EDGE WIFI
RAM
32GB Crucial 3200Mhz
GPU
EVGA GTX 1080 OC 8GB
Storage
512GB NVME Samsung + 1TB Crucial NVME
PSU
Corsair SF600
Kućište
Cooler Master NR200P
Monitor
HP X32 165Hz
Miš & tastatura
Logitech G305 + GMK67 Silver Keychron Pro
Ostale periferije
PreSonus Eris E35BT
Mobilni telefon
iPhone 13 Pro 256GB
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Postovanje svima,

Imam plocu koju sam dobio na poklon, i naime socket joj je polomljen, gornji deo od plastike nedostaje. Zanima me da li znate mozda nekog ko menja sockete i da li znate cenu menjanja istog?

Svaka informacija bi bila dobrodosla.

Hvala unapred!
 
Picture or it didn't happen :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Kacim danas slike, previse sam bio nervozan :D A svestan sam da je samo pozdrav sa njom u opticaju.
 
Šteta, divna ploča. Da li jo gornji deo ostao ? Meni je uspelo samo da vratim na jednom AM3 socketu iako je jedan mali clip bio otpao. Contakti su svi u podnožju, gornji deo je samo plastika. Držaće je pritisak hladnjaka.
 
Upravo on i fali. Odlomljena je, a ploca je predivna stvarno. Da imam taj gornji deo mozda bih mogao nekako da nabudzim.
 
Ako je samo plastika polomljena, ona se može lako zameniti, a mogu se popraviti i pinovi, ne treba menjati ceo soket; pogledaj video:

 
Poslednja izmena:
Pogledao sam ovo. Moracu da probam, vidi sliku u prilogu.IMG_20201229_193544.jpg

Nisam siguran da ima pomoci. A zao mi je mnogo. Videcu da narucim sa alija socket. Mada znajuci moju srecu nema nista od nje.
 
Znači otišao je i donji deo, može se pokušati nekako srediti da poluga uradi svoj posao (da zategne pinove) - zalepiti nešto ili taj dao da pridrži polugu, ali sumnjam.
 
Poslednja izmena:
To je samo bregasta osovina na tom metalnoj delu i ručki.i gura samo u jednom pravcu, kada se podigne ručka samo popusti pritsak na gornji deo. Ipak je ovo prilično čudno da gornji deo otpadne, neko ga je baš konjosao.
 
Ja nisam pokazao mom serviseru, ali sam narucio sa alija drugi socket. Nije mi jasno kakav mozak je ovo uspeo da uradi, bas je bilo silovanje. Nelogican potez u svakom pogledu.

Na kraju krajeva imam drugara koji ide za nemacku uskoro, pa bih video da li imaju tamo neki servis koji bi probao da ovako nesto sredi i da vidim koliko bi to kostalo.
 
Servis toga u Nemačkoj će koštati mnogo više nego ovde (skuplje ruke)...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Promena celog socket-a je moguća i to se menja bez problema. Svaki ozbiljan serviser koji ima set za kuglanje i neku pro duvaljku može to da ti odradi. Ja bi tražio neku neispravnu AM4 ploču koja ima dobar socket. Što se majstora tiče, raspitaj se kod servisera za mobilne telefone, tablet-e, i Playstation/Xbox konzole. Ti serviseri imaju prakse kada je kuglanje u pitanju jer redovno menjaju procesore i čipsetove na konzolama koji su zalemljeni na isti način kao i AM4 socket. Raspitaj se i za cene, i razmisli da li ti je uopšte isplativo.
 
Hvala vam puno ljudi, vec mi se javio jedan covek sa foruma. Cekam socket u medjuvremenu da stigne. A iskoristicu priliku da odnesem plocu na par mesta. F-com na Novom Beogradu, i jos jednom coveku po preporuci. Javljam sta se desilo. Iskreno samo da je popravim i bicu presrecan. Za malo do nista novca odlicna premium ploca.
 
Da, ploča je odlična, imam je ja od vremena izlaska, zamenio za istu x370. Evo sadai novi BIOS za 5000 Zen 3 ali radi pdlično i sa 3700x.
 
Hvala vam puno ljudi, vec mi se javio jedan covek sa foruma. Cekam socket u medjuvremenu da stigne. A iskoristicu priliku da odnesem plocu na par mesta. F-com na Novom Beogradu, i jos jednom coveku po preporuci. Javljam sta se desilo. Iskreno samo da je popravim i bicu presrecan. Za malo do nista novca odlicna premium ploca.

Ne znam što si toliko zabrinut i što se toliko brineš. Ako si našao pravog majstora, on će ti da reši bez ikakve muke i imaš odličnu ploču za male novce. Časti majstora koj dinar ;).
 
Nazad
Vrh Dno