Šta je novo?

Jastučići za slušalice

Djomla84

Poštovan
Učlanjen(a)
22.08.2017
Poruke
228
Poena
95
Pozdrav dobri ljudi!
Na nekim mestima sam ranije sam nailazio na polovične informacije u vezi ovoga, pa bih s' toga baš ovde voleo da priupitam da li možda iko (a verujem da nisam jedini) ima problematiku oko jastučića i da li je i kako uspeo/la da je reši?
Vrlo banalna stvar na prvi pogled, ali izuzetno frustrirajuća, do te mere da pomišljam jedino o bubicama kao nekoj trajnijoj alternativi. Slušalice su nešto što koristim svakodnevno tako da se jastučići vrlo brzo pohabaju, a nešto mi se ne kupuju nove sluške na circa godinu-dve dana. Nemam neki top kvalitet u vlasništvu, nisam audiofil, ali sam više nego zadovoljan onim što imam, osim tih prokletih jastučića...za koje sumnjam da su neuništivi ni na daleko skupljim modelima.
Elem, konkretno moja dva para su žičane Sony MDR-ZX310 i bežične takođe Sony, WH-CH500. Prve imaju dobar i čvrst kabl, druge imaju jako dobru bateriju.
Razmišljao sam dosta i o low cost Kinezima koje bih bacao u slučaju da nađem odgovarajuće jastučiće, ali je sve to igla u plastu sena...dajte neki predlog k'o Boga vas molim. :) Hvala!
 
Pa kupiš replacement earpadove na aliju?

https://www.aliexpress.com/wholesal...B_20201228152648&SearchText=mdr+zx310+earpads
https://www.aliexpress.com/wholesal...SB_20201228152701&SearchText=WH+CH500+earpads

Ako ne grešim ta dva para sluški koje imaš čak imaju i iste earpadove. Eksperimentišeš sa 2-3 različita "modela" dok ne nađeš one kojima si zadovoljan, pa sledeći put naručiš 10 pari i miran si :D

Inače znam da je podforum domaće tržište, ali ovo je jedna od onih stvari za koje stvarno mislim da se ne isplati kupovati kod nas. Cimanje je naći odgovarajuće i kvalitetne earpadove, a i ako nađeš cena je mnogostruko viša.
 
Poslednja izmena:
nije što se ne isplati nego i nema.npr za akg k tip sluški koje su najkopiranije i bezbroj njihovih i modela drugih brendova koristi iste i ti nemaš nigde niti jedne zamenske da kupiš,nebitno koliko bi para dao.

ja sam čak se cimao sa thomanom jer sam hteo originale,za sve ostalo tu su kinezi.ako je skup šiping na aliju proveri ibej.
 
Pozdrav dobri ljudi!
Na nekim mestima sam ranije sam nailazio na polovične informacije u vezi ovoga, pa bih s' toga baš ovde voleo da priupitam da li možda iko (a verujem da nisam jedini) ima problematiku oko jastučića i da li je i kako uspeo/la da je reši?
Vrlo banalna stvar na prvi pogled, ali izuzetno frustrirajuća, do te mere da pomišljam jedino o bubicama kao nekoj trajnijoj alternativi. Slušalice su nešto što koristim svakodnevno tako da se jastučići vrlo brzo pohabaju, a nešto mi se ne kupuju nove sluške na circa godinu-dve dana. Nemam neki top kvalitet u vlasništvu, nisam audiofil, ali sam više nego zadovoljan onim što imam, osim tih prokletih jastučića...za koje sumnjam da su neuništivi ni na daleko skupljim modelima.
Elem, konkretno moja dva para su žičane Sony MDR-ZX310 i bežične takođe Sony, WH-CH500. Prve imaju dobar i čvrst kabl, druge imaju jako dobru bateriju.
Razmišljao sam dosta i o low cost Kinezima koje bih bacao u slučaju da nađem odgovarajuće jastučiće, ali je sve to igla u plastu sena...dajte neki predlog k'o Boga vas molim. :) Hvala!

Ja sam pre 2 mesecao naručio sa EBay za moje Sony MDR-RF865R i zadovoljan sam kvalitetom. Nisu baš kao original oblikom, ali su realno i džabe.

Vidim da ima i za tvoje modele
 
Bas sam pre neki dan gledao gde mogu da nabavim zamenske za mh-752 koje su krenule da se raspadaju (toliko losih iskustva imam sa svim proizvodima od skaja iliti PU leather da bih zabranio taj materijal) i mislim da cu poruciti kozne i velurske brainwavz tako da baci pogled dal imaju za tvoj model slusalica.
 
Moja preporuka za Brainwavz, cena je ok (s obzirom da nisu neki krš), shipping je vrlo jeftin i stiglo mi je brzo...izbor je povelik, takođe.

@STORM

Uzmi njihove standardne ovalne, dimenzije bi trebalo da su taman. Meni pasuju na Takstar Pro 82.
 
Poslednja izmena:
Prijatno sam se iznenadio da se kod nas u maloprodaji mogu nabaviti originalni jastučići za slušalice Superlux HD 681/668b, a uz to je i cena pristupačna.
Ako nekoga zanima gde se prodaju može da ukuca u pretraživač: jastučići za Superlux EPK 681 Beograd.
 
Да ли неко зна гдје код нас могу да се набаве јастучићи за Bose QC35 II?
 
w
Prijatno sam se iznenadio da se kod nas u maloprodaji mogu nabaviti originalni jastučići za slušalice Superlux HD 681/668b, a uz to je i cena pristupačna.
Ako nekoga zanima gde se prodaju može da ukuca u pretraživač: jastučići za Superlux EPK 681 Beograd.
wow, za slusalice od cca 2k din, jastucici 1k :) nice... tako sam nekako i ovde vidjao, sreca pa ih skoro uopste ne koristim, tako da mi nece biti problem jastucici :)
 
Pa te Superlux ne koštaju 2k din u SRB, čak ni na KP.
Cene u domaćim prodavnicama se uglavnom kreću od 4500-5500 din, tako da ima smisla platiti tih 1000 din, ako su jastuci stvarno original za SL.

Inače, ima i gorih primera, npr. originalni jastuci za AKG K712 Pro (219€ na Thomann-u) koštaju 48€ komad/96€ komplet (i to bez troškova dostave), što je baš nebulozno visoka cena.
 
Ја сам на крају поручио ове са Алија и раде посао.
 
Ako nekom trebaju za JBL, Umami se zove firma, 021/633-1700.. Mozda sam sam omasio ime firme, ali br sam zapisao 🙂
 
Да ли неко зна гдје код нас могу да се набаве јастучићи за Bose QC35 II?
Ja sam isto porucio sa alija, dva komada jedni su mi stigle drugi nisu....mislim da je do nase poste ne do prodavca al ko ce ga znati. Ove sto su stigle sam prilicno lako montirao i odlicno leze
 
Мени су се и оргиналне покидале за годину дана. Радним данима их користим десетак сати. Ако ове са Алија потрају исто онда нема дилеме шта је боља куповина. Пар долара за Али копију vs 40-ак евра колико отприлике коштају оригиналне. 🤣
 
Мени су се и оргиналне покидале за годину дана. Радним данима их користим десетак сати. Ако ове са Алија потрају исто онда нема дилеме шта је боља куповина. Пар долара за Али копију vs 40-ак евра колико отприлике коштају оригиналне. 🤣
Za koje sluske? QC35?
Nista, probacu i ja sa alija onda. Od 4audio jos cekam odgovor, ali cisto sumnjam.
 
Да, да, QC 35 II.
 
Zapravo mislim da su za sve Bose QC slusalice isti jastucici. Ja sam cak negde naleteo na onaj velur ili koji je vec materijal u pitanju, ne potparava usi. :)
 
ja sam jednom porucio sa alija ali nije ista dimenzija, otvor za usi je tek toliko manji da bude primetan i ne bude toliko udobno kao stock jastucici inace su ekstra i sa alija.
ja sam debelo platio preko 4audia i generalnog zastupnika za bose. i to su mi poslali jastucice u nekoj plasticnoj kesici, msm jesu original , vidi se al su me blago receno odrali sa 6000 (mada je to bilo pre 3 godine mozda sad je mozda jeftinije).
 
Samo da javim da su stigli jastucici za Bose i da su top. 95% od originala, a jeftiniji 10x. :)
Ako nekom treba link, saljem u PM.
 
Nazad
Vrh Dno