Šta je novo?

Imam aktivne zvučnike, kako do još boljeg zvuka?

bogfart

Cenjen
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruke
11
Poena
155
Imam jedno laičko pitanje.

Naime, imam Edifier R1700BT koji su priključeni na integrisanu zvučnu karticu.

Ono što me interesuje – na koji način i da li mogu da dobijem još kvalitetniji zvuk sa ovim zvučnicima?

Slušam flac uglavnom i mp3.

Da li bi kupovinom neke zvučne kartice dobio kvalitetniji zvuk? Da li bi se ta razlika osetila u zvuku?

Šta su vaše preporuke?

Unapred hvala!
 
Probaj u drugoj sobi / drugacijem razmestaju.
Meni je vise soba uticala na zvuk nego bili sta drugo (drugar donosio neki Asus Xonar sa besnim BurrBrown OPAMPovima) i veci uticaj je imala prostorija nego zvucna (pricamo o flat EQ i bez reverbajzera, kristalajzera i ostalih vudua).
 
prvo izvuci maks iz te integruše - pređi bar na wasapi ako ne i asio.ako imaš bilo šta sa bilo kakvim poluozbiljnim DAC-om (najčešće je neki iphone/ipad negde pri ruci) skopcaj i pusti sa njega i uporedi i onda donosi zaključak za sebe,ostalo je sve rekla kazala i ne znači ti ništa.

prečešljaj i svoju kolekciju - iako je flac ne znači nužno da je dobar rip,niti da je original snimak bio nekog kvaliteta...
 
Od jeftinijih rešenja Lusya Fever za 35e na KP-u ako je oglas i dalje aktuelan.
 
Imam instaliram Aimp sa Wasapi Exclusive, to sam već uradio.

Nisam ja nezadovoljan ovim trenutnim zvukom, i raspored zvučnika je prilično dobar, samo sam mislio da li je opravdano ulaganje u zvučnu i da li će se dobiti poboljšanje kvaliteta u zvuku (da li će se realno osetiti sluhom)?

I ima li svrhe kupovati DAC za aktivne zvučnike, šta se sa tim dobija ustvari?

Izvinjavam se ako su pitanja suviše laička, ali nisam se do sada susretao sa ovim.
 
Samo da pitam, posto su to BT zvucnici.
Kako ih koristis, preko bluetootha, ili preko kabla ?
Nemoj se uvrediti, jeste trivijalno pitanje, ali bolje u pocetku otkloniti nedoumice.
 
Svakako ćeš dobiti na zvuku sa kupovinom DAC a ili neke bolje zvučne kartice. Ja sam naručio Lusyu sa Ebay ja za 24$, za Presonus Eris 3.5 bt


Da dodam, isto ćeš osetiti poboljšanje kvalitetnijim "Y" kablom, i kablom za napajanje. Posle Nove godine mi stiže P7 konektor pa ću kabal za napajanje da napravim sam.

Konektor je C7, ne P7
 
Poslednja izmena:
Mozda je bolje onda da si pre kupovine pitao za savet ovde, jer bi ti upravo vecina ljudi preporucila monitore + DAC, evo bas kao sto je Vlada napisao svoju kombinaciju iznad.
Ovako si uzeo aktivne BT zvucnike, koji su losiji a skuplji, jer imaju u sebi DAC i BT, a tebi to ne treba jer koristis kabl.

Priznaces, paradoks je, kao da uzmes Bluetooth noise canceling sluske, a koristis ih sa kablom i ne treba ti NC opcija nikada.

I da, kao sto je Vlada napisao, bolji je zvuk sa svakim ulaganjem, ali zahteva istreniran sluh :)
Da li si slusalac koji ceni razliku izmedju mp3 128kb i mp3 320kb kompresiji, i ume da prepozna razliku izmedju 320kb i flac.
Nije nikakva sramota i cinjenica je da 95% ljudi koje znam uopste ne cuje razliku, niti ih to zanima.
Za filmove, multimediju, igre i popularnu muziku je veliki znak pitanja da li se uopste isplati.

Ako imas istancan sluh, uzivas u detaljima, osetices razliku i izmedju DAC-a od 30e, 130e i od 530e.

Ali onda vec to treba upariti i sa boljim monitorima, kablovima i tako u krug, ne prestaje HiFi igranka, kao zivo blato je.
 
Poslednja izmena:
Razumem i slažem se.

Tu priču sam prošao sa HiFi uređajima koje imam, od kablova do zvučnika i hteo sam da izbegnem sve to (od manjka prostora do ulaganja do beskonačnih saveta i diskusija sa audiofil hirurzima tipa "nemoj te, ja imam ove", pa se onda drugi pojavi i kaže "ni slučajno te, oni su *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*" itd.) sa nekim aktivnim zvučnicima koji su solidni. Slušam muziku preko 20 godina i to uglavnom tvrđi zvuk i sa klasičnim HiFi uređajima imam iskustva, ali sa ovim digitalnim vrlo malo.

Opet kažem, nisam ja uopšte nezadovoljan sa njima (Edifier) niti sa njihovim zvukom, to je baš to što sam očekivao za ovaj novac.
Malo sam i naštelovao zvuk sa ekvilajzerima, tako da nije to uopšte loše. Bas je možda jedina mana, kad se odvrne, vidi se i klasa zvučnika i zašto koštaju ovoliko.
Inače, ne slušam muziku preko slušalica, jer mi smeta, tako da ni to nije bio faktor kad sam kupovao ove zvučnike.

Hvala svima na odgovorima i vremenu, mislim da bi to bilo to što se tiče mog pitanja.
 
Poslednja izmena:
Mnogo znači ako neke stvari umaš da napraviš sam. Ruku ne plaćaš, a uložiš u bolji materijal. Posle slede kombinacije - igre bez granica :D Na moju sreću imam još malo kabla FKJ :) i neke recepte sa hi fi foruma.
 
Bogfart onda po tom opisu jedan DAC od 30-50e maks i to je to, sa ulaganjima preko toga nece bas biti efekta.
Ali bas mislim da ces najmanje promenu osetiti na basu, a vise na srednjim i visim.
Za bas bi onda isao sa drugacijim kutijama.
 
Samo još ovo i završavam sa pitanjima :)
Smem li ja uopšte na DAC da priključim aktivne zvučnike?
 
na linijski izlaz apsolutno da.na pojačani tj za slušalice u ogromnoj većini slučajeva da (jer se radi o jako malom pojačanju) ali nećeš dobiti realan zvuk i/ili će biti zasićen,možda i prezasićen itd...svaki desktop DAC mora imati linijski izlaz ili ako je reč o nekom ultrakompakt rešenju bar da je izlaz sa prekidačem za linijski/headphone ali u slučaju ovih kineskih adaptera za slušalice i sl sokoćala bojim se da bi morao da se pomiriš da sam izlaz neće biti realan.

samim zvučnicima neće biti ništa sem da ih kačiš na neki suludo jak pojačani izlaz...
 
Da, iscitaj malo po netu ali videces da imas DAC-ove koji daju line signal i one koji ubace toliko pojacanje da bi mozda cak i ostetio zvucnike da ih tako povezes.
 
Bogfart primetićeš razliku ako zameniš integrisanu bilo kojom zvučnom ili dacom
 
Ja sam primetio ozbiljnu razliku kad sam sa integruše prešao na Xonar DX uz slične Edifier zvučnike.
 
Hvala puno na odgovorima.
Za početak, odlučio sam da ću promeniću zvučnu karticu definitivno, bez obzira da li kasnije uzmem ili ne neki DAC.
 
svaka zvucna ima\je DAC.cak i integrusa je DAC,samo ne neki narocito dobar.
 
tu je baš problem ono što smo pričali,to je i to solidno potentan headphone izlaz i neće imati realan izlaz i potpuno je nepredvidivo kako će zvučati u kombinaciji sa tim zvučnicima i sobom.prost jeftini xonar sa oglasa će mu biti dobar početak.
 
Neko reče da je poželjno smanjiti izlaz na 75% kod Lusije.
 
tu je baš problem ono što smo pričali,to je i to solidno potentan headphone izlaz i neće imati realan izlaz i potpuno je nepredvidivo kako će zvučati u kombinaciji sa tim zvučnicima i sobom.prost jeftini xonar sa oglasa će mu biti dobar početak.

Ovako, slušao sam Lusya i xonar dg. Lusya definitivno bolje zvuči. Sa druge strane xonar dx je već ozbiljna karica. Zavisi šta imaš od slotova. Još jedno poređenje xonar dx i FX Audio DAC-X6. DX mi se više dopao. X6 je dobio na ozbiljnosti tek kada je drugar odradio neke modifikacije koje su ga koštale oko 4.000,00 dinara. Zaključak:

Ko može sebi da nabavi esi Prodigy 7.1 HiFi (zbog slotova) taj je sebi rešio problem zauvek.

https://www.esi-audio.com/products/prodigy71hifi/

po mom mišljenju je rame uz rame za Asus Essence STX. Nisam ih slušao zajedno. Razlika u slušanju je par meseci, i cena.
 
Juče kad sam čitao ovu temu padne mi na pamet da priključim Sansu Clip sa Edifier 1700bt i kao da je malo bolji zvuk nego
Xonar Dx,nisam sluhista i nisam se puno bavio upoređivanjem ali vrlo slično i možda Sansa za nijansu puniji zvuk
 
Isto imam pitanje s tim što su meni aktivni zvučnici (Beolab 8000) zabodeni u TV u headphone 3.5". Je li to-to ili bi se moglo još nešto uraditi?

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Moglo bi naravno, neki DAC koji ima optički ulaz pod pretpostavkom da ti TV ima optički izlaz.

FiiO Taishan D03K, FX Audio DAC X3 ili X6 (MKII), Topping D30 itd.
 
Poslednja izmena:
Isto imam pitanje s tim što su meni aktivni zvučnici (Beolab 8000) zabodeni u TV u headphone 3.5". Je li to-to ili bi se moglo još nešto uraditi?
To je najjednostavniji način povezivanja, ali i najslabiji što se tiče kvaliteta zvuka, jer ti izlazi za slušalice u TV-u su uglavnom minimalnog kvaliteta.
Bolje bi bilo da imaš neki DAC sa optičkim ulazom (pretpostavljam da TV ima optički audio out) i da njega priključiš na zvučnike.

p.s. dok sam kuckao, preteče me peja....:)
 
Poslednja izmena:
Činčevima povežem zvučnike sa DAC-om, a DAC povežem toslinkom sa TV-om (ima optički out, Sony XE8505)?
 
Činčevima povežem zvučnike sa DAC-om, a DAC povežem toslinkom sa TV-om (ima optički out, Sony XE8505)?

Jes.:smash:
.. i na TV-u namestiš da ti je izlaz za zvuk PCM optika, ili već kako je kod Sony-a.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno