Šta je novo?

Imam aktivne zvučnike, kako do još boljeg zvuka?

nisam rekao da zvuk na lusiji i sl adapterima neće biti subjektivno dobar već realan,dok linijski izlaz će uvek biti bliži idealnom prenosu jer prosto su takvi zakoni fizike sviđalo se to nama ili ne.
 
Moze li neko da mi objasni koja je razlika izmedju linijskog i headphones izlaza na integrusi, osim sto headphones moze da "pogura" nizu impedancu nego linijski izlaz?

Koji su izlazni nivoi na line a koji na headphones izlazima kod integruse?
 
sve ti lepo piše po specifikacijama,ali s' obzirom da je na 99 posto ploča neki realtek čip i osnovno pojačanje razlika je u jačini izlaza (koja nije preterana) i eventualno neki filter i psihoakustika (mislim da msi i asus prednjače sa farbanjem zvuka ali iskreno ne pratim godinama).

u prevodu ako nemaš ništa bolje i nemaš neke preterano zahtevne sluške oposliće ti integruša posao,u svakom drugom scenariju pomaci su veliki i instant osetni.

ako pitaš da možda će neki set pojačalo/zvučnici zvučati bolje na headphone izlazu nego na linijskom,vrlo moguće da i hoće,ali toliko je varijabili da ti niko ne može reći ništa konkretno,i najbitnija stvar - neće biti realan kako je zvuk i zamišljen kad je sniman.u prevodu drži se linijskog u tom slučaju i ulaži prvo u zvučnike,pa u pojačalo pa na kraju u DAC.
 
Pitam zbog drugog slucaja, povezivanja sa pojacalom ili aktivnim zvucnicima. Sluske imam neke budzet BT kojima se sluzim nocu da pogledam po neki film bez da budim pola zgrade...

Sad vec davnih dana (8-9 godina sigurno) sam imao Microlab Solo 6c i drugar je insistirao da vidimo koliko ce njegov Asus Xonar bolje da zvuci od Realtek integruse, posto je on imao bolju karticu, a ja bolje zvucnike. Nisam siguran koji je tacno model Xonara u pitanju ali je imao opamp u soketu a ne zalemljen na karticu i znam da je porucio iz USA neke skupe BurrBrown i TI opampove (po 2-3 od jednih i drugih).
Dogovor je bio da iskljucimo sve "enhancere", filtere, ekvilajzere i cuda na obe kartice, islo se na sterilan flat, neutralan zvuk (sto vernije originalu). Negde smo procitali i da je glasniji zvuk percipiran kao dopadljiviji pa smo se pola sata mlatili ugadjajuci nivoe na obe kartice da budu iste glasnoce (sacometrijski, nismo imali opremu sem usiju).
Pustali smo flac preko Foobar, cini mi se da je bio ASIO na obe kartice. To je drugar ispodesavao, meni je winamp radio posao i nisam ni trazio bolje. Ideja je bila blind test, jedan pusta i pise na papir drugi slusa i iznosi misljenje ne znajuci sta slusa. Tu je palo malo pomeranje stola i zvucnika da bi zarotirali monitor za 180 stepeni da onaj koji slusa ne vidi monitor.
Nakon testa rezultat je bio na strani Xonara, nesto manje je muljao u basu i imao nesto prirodnije vokale ali su razlike bile bas male (tipa u 6 ili 7 od 10 testova je Xonar izglasan vs 3 ili 4 od 10 za Realtek, svakako smo ocekivali da ce Xonar da izuje Realtek u svakom testu). Sve ovo nam je pojelo veci deo dana.
Veci sok je usledio kad smo sve (tj razmestaj) vratili nazad kako je bilo i zvuk postao supalj u jednom opsegu... I to, ispostavice se, na Xonar kartici. Prebacimo na Realtek, isto zvuk iz kante. Posle kraceg ceskanja po glavi opet razmestimo kao za slusni test i zvuk se poboljsa (na obe karte).
Elem, ispostavilo se da razmestaj zvucnika u toj sobi mnogo mnogo vise utice na zvuk nego kartica. Znali smo za foru "u cosku ima vise basa", ali smo tad naucili i o stojecim talasima i rasporedu u prostoriji.

Fast forward, drugar menja zvucnike i eksperimentise sa kablovima dan danas, ja se ohladio od audio bube.

Elem, da ne smaram vise: ako ste sigurni da ste izvukli maksimum iz prostorije, kvalitetniji izvor ce biti slag na torti. Ali prvo se postarajte da imate na sta da stavite taj slag.

Edit:
A pitao sam ono za heaphone/line out bas zato sto sam ispao iz fazona, a na sadasnjim zvucnicima ne cujem razliku ni na jednom od izlaza na integrusi (i dalje EQ u nuli, svi efekti pogaseni)
 
Poslednja izmena:
To je najjednostavniji način povezivanja, ali i najslabiji što se tiče kvaliteta zvuka, jer ti izlazi za slušalice u TV-u su uglavnom minimalnog kvaliteta.
Bolje bi bilo da imaš neki DAC sa optičkim ulazom (pretpostavljam da TV ima optički audio out) i da njega priključiš na zvučnike.

p.s. dok sam kuckao, preteče me peja....:)
Da li bi ovako nešto završavalo posao?
 
Jedno jednostavno pitanje - ne vidim da je bio odgovor. Da li imas razlike u zvuku kad prikacis te edifier zvucnike preko BT? ako pretpostavimo da je DAC u zvucnicima bolji od integruse, trebalo bi da se cuje i razlika. Ako se razlika ne cuje, ja bih laicki rekao da tu nije integrusa najslabija karika...

offtopic - ono kacenje aktivnih zvucnika na izlaz za slusalice na TVu je meni bas davalo katastrofa rezultat na samsungu, pre dosta godina. Na kraju sam nekako vracao zvuk u PC, pa pc na zvucnike, no ne secam se kako :(
 
Ja imam tu i HTPC sa ovom pločom - link

Koliko vidim ima S/PDIF out, znači spojim zvučnike na zvučnu kartu na HTPC a optičkim kablom vežem TV i HTPC ?
 
Probao ovu kombinaciju (toslink TV-HTPC), lošije se čuje i mnogo tiše.

Na kraju bih ipak uzeo ovaj DAC da probam nego razmišljam kako da spojim zvučnike ? Jasno mi je da DAC i TV trebaju biti spojeni toslinkom ali kako spojiti zvučnike koji su trenutno ubodeni u 3.5" green audio out u TV?

 
Na kraju bih ipak uzeo ovaj DAC da probam nego razmišljam kako da spojim zvučnike ?
Na DAC-u imaš izlaze L i R koje spojiš činč kablom sa svakim zvučnikom.
Jedino što u toj celoj kombinaciji nemaš kontrolu jačine signala.
 
Spojim zvučnike sa DAC-om činčevima a DAC sa TV-om toslinkom? Necu moci da kontrolisem volume daljinskim od TV-a mislis?
 
Nazad
Vrh Dno