Šta je novo?

Bas bas budzet gaming kompjuter :)

Audioslave

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
24.12.2020
Poruke
147
Poena
20
Komsija zeli za klinca od 9 godina da sastavi kompjuter, nema para sad previse :)
Sastavljanje komponentu po komponentu ne dolazi u obzir, jer se ne razume u to, a ja svakako to ne zelim da radim, jer vreme koje bih potrosio na to sigurno ne mogu adekvatno da naplatim.
Ja cu da mu instaliram Windows 10 sa GTA V, za ostalo nek se snalaze.

Znaci treba da kupi kompletan racunar, nov.

Elem, on je nasao ovo, jel ima nesto bolje za te pare, il eventualno malo vise novca.

https://gigatron.rs/gigatron-racunari/gigatron-aurora-pro-3400g-vega-385862

ASUS PRIME A320M-K
AMD Ryzen 5 PRO 3400G
AMD Radeon Vega 11
8GB DDR4 2666 MHz
KINGSTON SSDNow 480GB, 2.5", SATA III, A400
IG-Max 1607
500W

Znam da su kuciste i napajanje krs opevani :d, al za ovo su sasvim dovoljni.
Gledam YT linkove, sa ovom Vega moze da se igraju sve igre u 1080P na Low, fps 30-40, sto nije uopste lose.

Eventualno kasnije da se doda neka RX 470 ili RX 570 polovna i to je solidan 1080p na Medium-High sa solidnim fps-om u velikoj vecini igara.

Dakle, da li ima nesto bolje od ovog gore quote-ovanog ?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Integrisana grafika nikako bez dual channel memorije, razlika je velika i merljiva i u igrama ne samo sintetici.
 
Mislim da nisam video da ima racunara kompletnih sa 2x 4GB DDR4, video sam za vecu cenu 2x 8GB, al cena dosta veca nesrazmerno ceni memorije.
Ako ce uskociti u nekom bliskom periodu neka RX 470 recimo, onda dual channel prestaje da bude bitan ?
 
Kod iGPU je jako bitan jer em se CPU i GPU tuku oko pristupa memoriji, em je bandwidth obicno... los. Kod 3400g je razlika oko 60% pa i vise u korist dual channela, kod igara koje znaju da opterete iGPU lepo.

Kod diskretne grafike su razlike manje dosta (bas dosta) i uglavnom se vidi na min fps, nesto manje u avg fps.
 
Pa iskreno ne vidim svrhu da placas i CPU sa integrisanom i posle i diskretnu grafiku posebno da doplacujes.
 
Vrlo slicna konfiguracija (iz prvog posta) ima i za 2000 manje, samo nisam siguran da li su ploce iste, ali tih 2000 se preusmeri u jos jedan mem. modul i to od starta bolje radi...
 
Dobio sam tvoju poruku, hvala za info, +1 rep za tebe :)

Al ipak nekako je mozda bolje Ryzen 3 + GTX 1650 nego Ryzen 5 + Vega 11.
Plus onda ne mora da se bakce sa stavljanjem polovne RX 470 kasnije.
 
Mnogo je bakcanja ubaciti graficku u PC, bolje je uzeti djubre konfiguraciju za 400e jer je vec sklopljena, logika 101 :D
 
Novu sa 5 godina garancije koja je pri kupovini vec zastarela :)
 
Sinko, pricamo o racunaru vrednosti 400e il malo manje.
Ti bi da krnemo za taj budzetu neku RTX jel :d

@ havijer.
Svoje ne dam tudje ocu, ima tako neka izreka :p

elem, jel ima neko iskusva sa R3 1200 procesorom ?

EDIT:

Pa covece ti si postavio pitanje isto kao, jelte isti budzet 40-50k.
Tako da, prati odgovore...
 
Poslednja izmena:
@ ivanbass
Sad bacio pogled, pa GTX 1650 je u rangu sa RX 470 u proseku.
Ja ovu RX i dalje smatram sasvim upotrebljivom za 1080P gaming za medium-high kod vecine igara i za low-medium kod ovih najzahtevnijih nekoliko.

A ovde je dobija novu, a za RX mora da juri oglase i da moli boga da je neko nije ubio neadekvatnim rudarenjem.
 
1650 je losija od RX 470, 1650 Super je tu negde.

Za 400e samo sa polovnom grafikom, sve ostalo novo se moze uklopiti 2 klase bolja konfa.

RX 580
R3 3100
B450 budzet ploca od ~50e (uz update biosa)
8GB ram
240GB SSD
Neko jeftinije kuciste
Napajanje bilo koje krsteno koje podrzvava ove komponente

Date 1000-2000din neko da vam sklopi ako vec necete sami, top masina za gaming. Grafika ako crkne kupite istu takvu za 80-100e, sanse da dve crknu su astronomski male svakako :D

Ovo sto vi radite ovde je bacanje novca na zastarele komponente, next-gen igre se raspadaju na ovome.
 
Poslednja izmena:
@ ivanbass
Ma nije on meni nimalo blizak, mozda sam dao pogresnu predstavu.
Sin caletovog kolege, samo delimo isto mesto zivljenja, nista vise :)

I on se obratio meni, a kao sto sam rekao, ja svakako necu da se bakcem sa sastavljanjem, pogotovo Ryzen-a i update biosa za isti :)

Mozda je solucija naci na KP, ima dosta tih sto sastavljaju racunare i daju garanciju pisanu sto su jelte i dobili uz komponente...
 
Poslednja izmena:
@havijer

Isto ovo sto sam naveo, samo se ide na 5500 XT grafiku, onda je oko 500e racunar.
 
Dao sam ti negativnu jer ces svesno nekom drugom uciniti medvedju uslugu.

Kazes lepo da to neces ili ne umes, prosledis nekom drugom i nadas se da ce se on potruditi kada ti neces.
 
Covek ne zna da instalira igru bilokakvu :)
Ja sam mu centar PC univerzuma.

I dalje mislim da mu je ono sasvim ok konfa, s obizrom da je sve novo.

A tvoj savet o polovnoj grafickoj od 100e je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ski totalno.
Znaci ako rikne, ajmo opet daj 25% cene racunara jer je neki tamo pametan lik sa foruma to predlozio.
Daj mi adresu i broj telefona, pa cu reci da ces mu ti dati tih 100e ako mu crkne graficka, jel imamo dogovor ?
Mnogo volis tudje pare da bacas jel :) ?
 
Poslednja izmena:
Nadjoh na KP, firma T#$% prodaje kompletne konfiguracije, 2 godine garancija.
I moguce je praviti izmene.

Ploca: AMD AM4 A320
Procesor: AMD Ryzen 5 3500X 6 cores 3.6GHz (4.1GHz) Box
Memorija: DIMM DDR4 8GB 2.666MHz
SSD: SSD 120GB 2.5"
Grafika: nVidia GeForce GTX 1050 Ti 4GB 128bit
Kuciste: TOWER 500W 12CM FAN Bla

Sad, dosta bolji procesor, al 4 puta manji SSD.
1050 TI je verovatno kao GTX 1650.
420e

Gonna keep looking :)
 
Poslednja izmena:
Ne menja se nista, a i cim je otvoris gubis garanciju osim ako ne otvoris tako da ne pocepas nalepnicu.

Zato ti i govore ljudi da sklopis od posebnih delova jer gotove konfiguracije nemaju pojedinacne garancije vec na ceo paket
 
Nazad
Vrh Dno