Šta je novo?

Bas bas budzet gaming kompjuter :)

Audioslave

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
24.12.2020
Poruke
147
Poena
20
Komsija zeli za klinca od 9 godina da sastavi kompjuter, nema para sad previse :)
Sastavljanje komponentu po komponentu ne dolazi u obzir, jer se ne razume u to, a ja svakako to ne zelim da radim, jer vreme koje bih potrosio na to sigurno ne mogu adekvatno da naplatim.
Ja cu da mu instaliram Windows 10 sa GTA V, za ostalo nek se snalaze.

Znaci treba da kupi kompletan racunar, nov.

Elem, on je nasao ovo, jel ima nesto bolje za te pare, il eventualno malo vise novca.

https://gigatron.rs/gigatron-racunari/gigatron-aurora-pro-3400g-vega-385862

ASUS PRIME A320M-K
AMD Ryzen 5 PRO 3400G
AMD Radeon Vega 11
8GB DDR4 2666 MHz
KINGSTON SSDNow 480GB, 2.5", SATA III, A400
IG-Max 1607
500W

Znam da su kuciste i napajanje krs opevani :d, al za ovo su sasvim dovoljni.
Gledam YT linkove, sa ovom Vega moze da se igraju sve igre u 1080P na Low, fps 30-40, sto nije uopste lose.

Eventualno kasnije da se doda neka RX 470 ili RX 570 polovna i to je solidan 1080p na Medium-High sa solidnim fps-om u velikoj vecini igara.

Dakle, da li ima nesto bolje od ovog gore quote-ovanog ?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Upravo okacih alternativu, u prethodnom postu.
Firma koja sastavlja konfe po zelji...

Na brzinu gledano, mislim da imaju iste cene kao ove poznatije i vece firme.

Pise da daju 2 godine garancije, ja mislim da je to 2 godine na svaku pojedinacnu komponentu (ploca, procesor, memorija, graficka, SSD).
 
Izmene u smislu da im kazes da stave neku komponentu umesto te koja je u odredjenoj konfiguraciji koju gledas pre nego sto ti je posalju/prodaju, ne da ti sam menjas kod kuce naknadno.
 
Nemas novih za te pare, a da valjaju, mislim da se negde mogla naci nova RX 570 za oko 20.000 din, mislim da sam to procitao i ovde.

Edit, eno ima u WinWinu, al ja od njih za dzabe ne bih nista kupio.
 
Poslednja izmena:
Sve imaju Vegu 11 integrisanu u procesoru, ona ti je na nivou GT 1030 ili bolja u zavisnosti od RAM memorije (ako je dual channel konfiguracija tipa 2x4GB, 2x8GB itd, 3000+MHz itd), nema smisla da kupujes te konfiguracije sa posebnom grafikom jer se one uglavnom kupuju da ne bi kupovao (odmah) GPU.

Ako su ove cene sa eponude tacne i ima po radnjama 1600 na stanju, uzmes to i bar 1050ti (ako mora novo) za pocetak.
 
Znaci ovako:

Naziv artikla:
MSI A320M-A PRO MAX
AMD Ryzen 5 1600, 3.4GHz (3.6GHz) Box
2x 4GB DDR4 Kingston PC3200, HX432C16FB3/4 HyperX Fury Black
480GB SSD Kingston A400, SA400S37/480G
MS Soldier 500W

33.300 din ispadne, u A%^ prodavnici.

Problem je cena novih grafickih kartica.
Recimo pomenuta GTX 1050 TI 4GB.
Asus GTX1050Ti 4GB, PH-GTX1050TI-4G je 17.700 din, previse para za nejaku graficku :)

Jedino naci neku polovnu u garanciji RX 570 il slicnu, al to je veoma tesko, jer su izasle odavno, pre 3 godine...

Edit, al opet, ako ce se stavljati neka jaca graficka koja trazi konektore, onda se moraju stavljati adapter(i) na kinesko napajanje, i to nije bas ok, budzenje a nov kompjuter.
A kupiti zasebno napajanje koje je iole ok i zasebno kuciste, eto 40-50e vece ukupne cene.

Jedino polovna u garanciji 1050 TI.
 
Poslednja izmena:
Polovna Saphire RX570 sa ili bez garancije i bar LC 600H napajanje > 1050ti. Safir trpi svasta jer je kvalitetno odradjen.

Umesto 2x4GB mu stavi 1x8GB te iste memorije za pocetak ako ne ostane para za jos jedan stap.
 
Naziv proizvoda: LC Power 7035B LC600H-12 USB3.0 Black
Cena: 6.360 din

Zaboravih da je LC pravio i kucista zajedno sa napajanjima.
Tako da je ovo dobar izbor, hvala.

I onda neka polovna (pozeljno u garanciji) RX 470 za 60-65 evra ili RX 570 4GB za 70-80 evra.

MSI A320M-A PRO MAX
AMD Ryzen 5 1600, 3.4GHz (3.6GHz) Box
8GB DDR4 Kingston PC3200, HX432C16FB3/8 HyperX Fury Black
480GB SSD Kingston A400, SA400S37/480G
LC Power 7035B LC600H-12 USB3.0 Black

36.000 din.
 
Poslednja izmena:
Napajanje pazari posebno ,najjeftinije trenutno je CM mwe white 500w 45 e(kp).
Gpu polovan rx 480 Nitro+ 65 evra.
Kućište cyclops V 2750 din.(trebace ti i tu vent koji)

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ljudi, daću i ja moja dva centa. Iskreno mislim da za te pare ne treba ni da razmatra kompjuter. To da on pravi kalkulacije sa napajanjem što ne sme, dobije A-320 ili ne daj Bože B350 matičnu koje su realno bezveze i da mora da se cima da li će Ryzen sa Vega grafikom ili neki polovan Radeon koji će pojesti to bedno napajanje, nema to smisla ljudi. Bez RX 570,580 ili 1650Super ne vredi komp sklapati, a da valja. Ako će to dete da ga koristi za igrice. RX 570 i 80 su već starije kartice, a performanse su im slične sa 1650Super koja ruku na srce šije 570, ali je tu negde sa 580 dok troši mnogo manje struje, a ima i bolje drajvere. RX5500XT zabraniti da se prodaje, to je neviđena bruka od grafičke za njenu cenu, ravna 1650 bljuvotini po obmani potrošača. Treba i neko kućište koje nije krš, da mu ne uguši konfu. Takođe, RX 570 kod nas nema za manje od 20K, a to je bezobrazna cena za tako staru kartu. 1650Super već ima za oko 20k. Da se mi razumemo, ni ta 1650S nije neka wow kartica i ne vredi toliko, to je već do naše Srbije koja dozvoljava trgovcima vođenje ljubavi sa našim zdravim razumom.

Samo hoću da kažem da ako taj čovek sklapa komp od 500 evra i bilo šta više od toga bi mu napravilo preveliku rupu u budžetu, onda ne treba ni da sklapa. Neka šteka mesec po mesec, godinu po godinu i neka pazari nešto normalno. Bez 80+ bronze napajanje nema priče. 8GB RAM-a je skoro pa zastarelo, a bilo šta ispod B450 čipseta ako ide na AMD je pucanj u nogu. Tako da u startu gledamo na oko 20k za matičnu, napajanje i dual channel RAM od 16GB, a verovatno i više. Gde je tu neki ljudski procesor ? Ne mora Zen 2 i 3, ali cene za Zen i Zen+ su isto bezobrazne trenutno. Cene su nerealne skoro za sve + što živimo u Srbiji.

Ne bih da obeshrabrim čoveka da počasti dete, ali verujem da treba da se ima neka granica prihvatljivog. Ako kalkuliše oko elementarnih stvari, na duže staze samo gubi novac jer je platio malo manje za mnogo gore komponente. Odavno je ovo postao skup sport, a ne znam ko je više odgovoran. Ovi što dižu cene (Nvidia, intel i AMD od skoro) ili mi što kupujemo po njima...

EDIT: Jedini valjan procesor za datu cenu koji sam video je core i5 9400f (135e), ali to je već srednja kategorija i nešto van gospodinovog budžeta. Jes da je 6c/6t, ali šije za gejming. No, dodao sam to da ne ispadne kako nema ništa dobro, samo što je to već iznad datog budžeta. A opet, tu je i doplata za 10400 , da ima 12 tredova. Samo sam hteo da iznesem poentu da budget PC više je postoji, bar ne u tom rangu. Nema svrhe sklapati nešto u toj kategoriji, previše ograničavanja.
 
Poslednja izmena:
Sklapao skoro slicnu konfiguraciju, koliko para toliko muzike:
Ryzen 3 3100
B450
2x8GB na 3000
Patriot Burst 480GB SSD
Polovna GTX 1060 3GB (90e, ja predlagao RX570 za 65e)
Cyclops V kuciste i LC Power 600W klasicno.
Korisnik zadovoljan, igraju se igre. Ko je ogranicen budzetom ispod ovog se ne ide.
 
Nazad
Vrh Dno