Šta je novo?

Android box za mobilne aplikacije

nemanjabgd84

Slavan
Učlanjen(a)
12.12.2007
Poruke
2,743
Poena
425
Pozdrav.
Treba mi uredjaj preko koga bih mogao da pustam mts tv go, eon, nba app?
Dakle ono imam kao aplikacije za mobilni telefon.
Moze do 100e, pozeljno jeftinije
 
ček, hoćeš box sa androidom za mobilne na kojem bi instalirao i pokretao aplikacije za mobilne a koje uopšte nisu predviđene za veliki ekran ni za daljinski (poput air mouse)? ne znam da li to danas uopšte ima u ponudi

ili hoćeš box sa android tv-om na kojem bi instalirao i pokretao odgovarajuće aplikacije koje su predviđene za veliki ekran i za daljinski? za ovo postoji barem jedna tema
 
Kolega mi rece da npr. Eon za mob ne moze da pusti na boxu.
Ne znam kakva je situacija za mts tv go i nba app.
On mi pominje box sa sertifikovanim androidom koji bi manje vise prepoznao uredjaj kao tel i moglo bi da radi ovo.
Meni je to sve toliko komikovano... Vidim da chromecast castuje sa tel na uredjaj, kapiram da i tako moze da se zavrsi?
 
Tebi treba neki "kineski box" koji ima obican android (NE android TV) da bi radile aplikacije predvidjene za mobilni telefon.
Ima samo mala zackoljica, neke aplikacije zahtevaju misa (odnosno air mouse) da bi ih koristio. Mada obicno i njihovi daljinci imaju taster sa simbolom misa koji simulira rad sa misem (samo po x i y osi).
 
imam beelink gt king koji je fabrički rootovan i prilično je komplikovano ukinuti ga, ili bar maskirati...na eon mobilnoj app zbog toga ne rade svi hbo hd kanali...eon za smart tv app radi ok i radi sve...odlična sprava inače ali eto može biti problem za neke aplikacije...bitno je znači i da li kineski box stiže rootovan ili ne jer to može biti problem...

ja ne podnosim kursorsko upravljanje i zato izbegavam smart tv aplikacije u širokom luku, sve što ne mogu da koristim kako valja sa air mouse gledam da izbegnem...ali to je već stvar ličnih preferencija...a kastovanje sa telefona na živ box ispred tebe nikad neću razumeti :)
 
Šta će biti sa mts tv go to je pitanje. Navodno treba da dodje Iris go platforma, kao što je došla na stb boxovima. Sa trenutno može da se instalira apk fajl na eon boxu, i za gledanje je potreban bežični miš. Kvalitet slike onako, jer to nije pravljeno za to.

Eon i NBA na eon boxu rade odlično. Nba aplikacija zakon, biraš prenose utakmica, pa na samoj utakmici hoćeš domaćinski prenost, gostujući, statistike i to sve radi odlično na eon boxu.
 
Čovek lepo pitao i zna šta hoće.

Njemu treba klasičan android box ( nikako TV verzija) i air Mouse i praktično ne postoji ništa što sa tom kombinacijom ne može.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Mi Box S je sa Android TV. Nije to što tražiš.



Kolega mi rece da npr. Eon za mob ne moze da pusti na boxu.

Postoje dve verzije EON-a: za telefone i za Android TV. Verzija za telefone se aktivira korisničkim imenom i šifrom. Dok se verzija za Android TV aktivira kodom.

Korisničko ime i šifru dobija svaki SBB korisnik. Dok Android TV verziju mogu da aktiviraju samo SBB korisnici u višim paketima.

Verzija za telefone omogućava kontrolu "na tač", dok za nju treba Air remote da bi se koristila na Android boxu.

Verzija za Android TV radi bez problema sa običnim daljinskim upravljačem (kakav dolazi sa Android boxevima, uključujući i Mi Box S).
 
Poslednja izmena:
Cesto se vodi u zadnje vreme polemika zbog nerazumevanja ljudi iz zbunjujucih naziva android i android TV misleci da je ista stvar u pitanju.

Android TV se koristi kursorskim tasterima na daljinskom upravljacu kao sto koristite na televizoru, cesto aplikacije za mobilne uredaje nece da rade na njemu
Android se koristi na tac, misem, tastaturom ili sa kursorskim tasterima na bilo kom daljincu, aplikacije za mobilne uredjaje rade bez problema kao i aplikacije specificne za android TV ukoliko nisu specificno ogranicene za odredjenu platformu.

u svakom slucaju za obe platforme bi valjalo nabaviti airmouse, kako bi izbegao bilo kakve prepreke prilikom koriscenja.
 
Poslednja izmena:
ne bih se slozio.
Za 30eur ne mozes da kupis dobar box a narocito ne mozes 4/32 sa amlogic procesorom vec krs sa hisilicon ili rockchip
Uz sve to neophodan je airmouse, koji masovno izbegavaju da kupe.

e zato je popularan mi box, dok ljudi izuce sta sve treba da kupe i sta ne treba da kupe, lakse im je da kupe mi box.
 
Sasvim dobro radi za šta služi. I bez airmousa pušta sport, filmove, serije.

Na osnovu čega se gleda da je nešto krš? Ako bez problema pušta gore navedeno, ja to ne bih nazvao kršom.
 
Kupio sam da probam mi box danas na akciji pa cu da ga vratim ako ne radi posao. Ako nista skapiracu o cemu pricate :)
Onaj Beelink deluje dobro, ali su malo jaci sa cenom?!
Mene strah tih kineza zbog FOX tv koji ima tu neku kinesku krdzu, pa zato bolje da pitam sta treba da se gleda.
Dakle ako vratim mi box, kinez 4/32 gb sa pravim androidom i amlogic procesorom?
 
Pozdrav.
Treba mi uredjaj preko koga bih mogao da pustam mts tv go, eon, nba app?
Dakle ono imam kao aplikacije za mobilni telefon.
Moze do 100e, pozeljno jeftinije
Šta kaže mi box, mogu li ove aplikacije za mob da šljakaju...

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno