Šta je novo?

Pomoc oko konfiguracije

wadevr92

Poštovan
Učlanjen(a)
06.11.2014
Poruke
214
Poena
95
Dobar dan, planiram kupovinu za gaming ne preterano,dota 2, cs, mozda jos nesto ali to povremeno,i za autocad,inventor.
Ono sto sam gledao je
Cpu ,Ryzen 5 2600x
Maticna, b450 mortar max
Ram 16gb
Gpu, rx 5500 xt
Napajanje CHIEFTEC GPS-600A8 600W
Kuciste ne znam koje :)
Cooler lc 120
Ili var intel i5 10400f.
Ssd imam vec tako da to mi je treba.
Ako moze neka preporuka za graficku nosam siguran i za napajanje i kuciste, budzet 60k,ovo sam gledao na kp od madjara. Hvala
 
Poslednja izmena:
Meni je 2700x radio taj posao super pošto se ti poslovi obično rade u isto vreme pa više jezgara pomaže puno. Grafička treba samo da ima display sa dovoljnom rezolucijom sa kojom radiš a verovatno će ti trebati bar 2 monitora za brži posao, tako da je bilo koja moderna dovoljno dobra. Napjanje prema grafičkoj, za sve kartice koje nemaju dodtno napajanje i ispod 500w je sasvim dosta ali malo rezerve nije na odmet.
Kućište samo da ima dobru ventilaciju. MS Industrial ima veliki raspon kućišta pa možeš da biraš. Prilično jeftina.
 
Hvala puno, nadam se da ce jos neko napisati nesto, razmisljam za grafiki da uzmem neku jeftiniju da smanjim budzet malo,ali ne znam koju,nisam siguran ni za napajanje ni za maticnu,ni da li da idem na intel i5 10400 nosta mi nije jasno vise,sto vise gledam :D

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Neće ti ni za Intel biti ništa jasnije, 10X00 ima nekoliko modela osim baznog (K overclock, F nema IGPU, KF može OC nema grafiku, U low power itd. tako da i matična treba/mora da se bira po processoru.
Za Ryzen ima manje komplikacija, svaka ploča 300 i 400 chipseta mogu svi Ryzen-i samo da ima BIOS i dovoljno jak VRM prema broju jezgara. Ono video sam da je neko strpao 3900x Ryzen na A-320 ploču i nekako je radilo bez da izgori.
Po meni treba izbegavati samo A-320 ploče ali samo zbog kvailiteta i opremljenosti i naravno VRM-a za jače ( 8 core +).
Ploče sa 500 chipsetom nemogu da prime samo prvu (možda i drugu) Ryzen seriju ali to je samozbog BIOS-a, samo treću i ovu poslednju (5000).
Za 2600x/2700x ja bih preporučio skoro bilo koju B450 ploču mada su x470 bolje po opremljenosti, samo vidi šta ti sve treba
Za memoriju 3200MHz praktično svaka će raditi svuda sa dva štapa, sa 4 malo teže pa 2933MHz jer neki maksimum za lako podešavanje tako da to treba izbegavati. 2x8 ili 2x16 ako mora 32GB.
Ono što si sklopio, bi radilo lepo ali ako slučajno (ja bih preporučio) ideš na 2700x nešto bolji cooler nego ta LC.
Za GPU, stvarno nezam ali mislim da bi bilo koja moderna grafika radila posao, ne mora da bude poslenja generacija, ja sam radio sa R7 360, Rx 460 i sada sa Rx 570 bez ikakvih problema na 3 monitora. Ove Rx 5000 su duplo skuplje a to ššto ti treba pa čak i za igranje recimo Rx 560/570 je čak i bolje a ostane para za recimo razliku između 2600x i 2700x što je daleko važnije za taj posao.
 
Nazad
Vrh Dno