Šta je novo?

Laptop 17 incha 6 jezgra 1000 evra

suncica2222

Cenjen
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruke
823
Poena
180
Treba mi laptop za programiranje sledecih karakteristika:

- nov ili polovan do 1000 evra (ne racunam RAM i disk u tu cenu)
- 17 incha IPS
- nvme
- minimum slotovi za 32GB RAM, pozeljno 64GB
- minimum 6 fizickih jezgara

Za sad sto sam vidjao da se uklapa je Asus TUF, eventualno Thinkpad p72 mada njega uopste nema kod nas u prodaji, ne znam da li se uklapa u cenu, ima li jos neki model na koji bih trebao da obratim paznju?
 
U istom trenutku i mnogo trazis, a i trazis skroz realno... :D
Zasto?...zato sto su cene laptopova pre godinu dana bile normalnije, pa je za te pare bilo par laptopova koji su okej izbor...a opet, u poslednje vreme tesko se mogu naci dobri 17" laptopovi.

Npr, pre vise od godinu dana sam isao u Rumuniju da uzmem laptop, posto takav nije bio kod nas i uzeo sam Lenovo Legion y540 17"...i7 9750h, 8gb rama(stavio jos 8gb), 512gb nvme ssd, gtx1650 i 17" ips ekran...i to me izaslo 1000e. :)
Kod nas taj model nije dosao narednih par meseci, posle se pojavio i cena je varirala, od nekih 1000e, pa na vise.
Sada je aktuelan Legion 5 17", sa 10. generacijom intel procesora i malo drugacijim dizajnom, ali ako uspes da nadjes negde y540 17", bice super...bilo ih je ponekad na oglasima... :)
Asus tuf ima i losiju izradu i losiji ekran i losije hladjenje.

U Temisvaru imas za 1070e Legion 5 sa i7 10750h, 16gb rama, 512gb ssd i gtx1650...e sad, pitanje je da li mozes da odes do tamo i da li bi se cimao... :D
Ako turisticke agencije imaju one izlete i dalje, odes jednu subotu za 10e, kupis laptop, i doneses ga... :D
https://www.emag.ro/laptop-gaming-l...&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view
 
Legion od 17" nema sa ryzenom...samo u 15"...koliko vidim, ima bas malo laptopova od 17" sa novim Ryzen procesorima...tu je samo asus tuf, XMG, kog nema kod nas, kao i MSI bravo, kog takodje nema kod nas...tako da, ili da ipak ides na 15" gde je mnogo veci i bolji izbor, ili da juris neki 17" sa intel procesorom...ili da uzmes Asus tuf 17", koji izgleda kao gaming laptop, i koji ima los ekran, ali ima super performanse, zbog tog ryzen procesora... :)

AKo ipak odlucis da ides na 15" laptop, tu onda gledaj Legion 5 sa Ryzen procesorom.

Mada pazi, cene su poludele zbog cele ove situacije...bas je nezgodno vreme za kupovinu laptopa...sledece godine ce biti mnogo vise ryzen laptopova, sto 15" sto 17", ali pretpostavljam da ne mozes da cekas... :)
 
Asus tuf 17", koji izgleda kao gaming laptop, i koji ima los ekran, ali ima super performanse, zbog tog ryzen procesora... :)

Zašto misliš da ima loš ekran? Ovih dana sam ga čačkao, odličan laptop. Govorim o FA706IU-H7006 modelu. I iznenađujuće kompaktan za model od 17 inča. U pakovanju sa laptopom dolazi i adapter za HDD/SSD od 2.5", što je fin dodatak. Uz to ima i dodatni M.2 slot za drugi SSD. I, naravno, u skladu sa trendovima, RGB tastaturu. Sve u svemu, jako dobar laptop kada se uzme u obzir uticaj covid-a na nabavku i osetan rast cena.


Danas treba da mi stigne i HP Pavilion Gaming 15-ec1001nm 13G09EA, koji je nešto povoljniji. Identične specifikacije kao iznad pomenuti Asus, samo je ekran od 15.6 inča. Javiću utiske kada ga budem otpakovao.
 
Poslednja izmena:
Ako ti nije hitno (ili nije determinisuci faktor da se uzme nov racunar), pogledaj ponudu polovnih racunara.
Za tu cifru moze se naci neki ZBook, Omen 17ca i tome sl. mobilne radne stanice.
 
Zašto misliš da ima loš ekran? Ovih dana sam ga čačkao, odličan laptop. Govorim o FA706IU-H7006 modelu. I iznenađujuće kompaktan za model od 17 inča. U pakovanju sa laptopom dolazi i adapter za HDD/SSD od 2.5", što je fin dodatak. Uz to ima i dodatni M.2 slot za drugi SSD. I, naravno, u skladu sa trendovima, RGB tastaturu. Sve u svemu, jako dobar laptop kada se uzme u obzir uticaj covid-a na nabavku i osetan rast cena.


Danas treba da mi stigne i HP Pavilion Gaming 15-ec1001nm 13G09EA, koji je nešto povoljniji. Identične specifikacije kao iznad pomenuti Asus, samo je ekran od 15.6 inča. Javiću utiske kada ga budem otpakovao.

Sad sam pogledao neke snimke i izgleda ovaj asus tuf 17 skroz okej...za 15 model su rekli da se pregreva, zbog lose konstrukcije donjeg kucista, ne znam kakva je situacija sa 17 modelom...sto se ekrana tice, to je 250nita 120hz ekran sa oko 65% srgb pokrivenosti boja...e sad, ovaj laptop ce se koristiti za programiranje, tako da je to skroz okej...ali npr, bilo bi bolje da je 300nita 100% srgb, tada bi boje bile tacnije i ekran bi bio dovoljno svetao i ako bi se koristio van kuce, mada ne verujem da ce se ovaj model od 17" koristiti mnogo van kuce. :)
U sustini, okej je skroz, mene npr odbija dizajn i ekran, ali ako to nije problem i ako je dovoljno, moze da ide na njega... :)
Fazon je sto su prosle godine asus tuf modeli kostali daleko manje i cena je bila realnija, ipak je to low budget gaming laptop, ali zbog ove situacije cena je porasla poprilicno, tako da to je sto je...ako nema nista bolje za te pare, neka ide na njega... :)
 
ja sam uzeo 17 baš zbog van kuće,ali ne kafić i da ga sukljam,već da izađem na balkon,da pogledam neki yt ili stream dok popravljam nešto itd...ali sam uzeo IPS,antiglare i 400nak nita baš zbog toga.ostatak vremena dabluje sklopljen kao htpc.
 
Tek skuplji laptopovi imaju oko 400 nita i jos 17"...do 1000e i mozda malo vise, vecinom su 250 nita...preko 1000e ima i sa 300 nita, a sa 400 nita, hmm, to mozda tek posle 1700-1800e, ako ne i vise.. :)
Naravno, ovo pricam za 17" laptopove, sa, da kazem, jacom konfiguracijom... :)
 
Nazad
Vrh Dno