Šta je novo?

Facebook zaštita

CommandeR

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
180
Poena
70
Poštovani forumaši,

Gde mogu postaviti pitanje u vezi zaštite naloga na Facebook-u?

Hvala unapred!
 
bojim se ako support samog fejsa ne moze da ti pomogne,nece moci niko.poprilicno su zatvorena kompanija.mozes sa dobrim adblokerom da se zastitis od fisinga i to je manje vise to sta mozes mimo samog njihovog supporta da uradis.ovo vazi isto za sve njihove servise (messenger,insta,whatsapp...).

drzim ti palceve u svakom slucaju.
 
Mislio sam na lozinku naloga.

Drugarica sumnja da joj se neko s vremena na vreme loguje na nalog (bivši dečko).
Dešava se da je izbaci sa naloga uz naznaku "Vaša sesija je istekla".
Nalog koji ima je nov, napravljen skoro. Lozinka ima 10ak karaktera brojčano-slovnih karaktera (sa malim i velikim slovima), kao i Two-Step verification.

Da li i pored takve zaštite može neko da provali šifru i uđe na nalog?
Pritom je to nov email, nov nalog, sve novo,...
Ja bih rekao da 99% to nije moguće.
 
Ako ima two-step vereification, male su šanse da se neko loguje umesto nje. Za lozinku je bolje birati passphrase nego neke pojmove od 10ak karaktera (iako imaju mala i velika slova i brojeve).

Postoji šansa da na telefonu i/ili računaru ima keylogger, tako da neko može da prati sve što kuca
 
E bravo, toga se ne setih.
Pogledaću da vidim ima li u pozadini neki proces nepoznatog porekla (Mada je i vreme da joj se sredi sistem, tako da ga instaliramo ovih dana).
Telefon je pre par dana kupila nov, i na njemu napravila nov mail i nalog.

Hvala za savete. Od prilike je to sve što može da se odradi kako bi 99.9% bili sigurni.
 
dobar ad bloker (adguard,ublock) će srediti problem sa budućim keyloggerima,a počeo bi i sa svežom instalacijom pa čak i google nalogom i na desktop brauzeru čisto eto da se osigura kompletan integritet sistema.takođe bi se rešio te imejl adrese sa FB naloga,to je jedini način kako dečko može da ulazi na nalog.

sad jedan tinfojl het moment - dosta ozbiljna šifra sa kombinacijom malih i velikih karaktera i cifara,znam da na prvu zvuči preterano ali ja trenutno koristim 5 različitih šifri od 13 do 18 karaktera na svemu bitnom i nije mi ništa kompromitovano godinama.ne kažem da i ona sad ide toliko daleko ali bar da nije datum ili nadimak prvog psa,nešto bar za nijansu ozbiljnije...

edit:

za telefon private DNS dabluje kao adbloker i fising zastita.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko pristupao google nalogu da se lako proveriti po istoriji uređaja i lokacija sa kojih je pristupano.



"5 različitih šifri od 13 do 18 karaktera na svemu bitnom" nije nikakva zaštita.
5g3ayy7pwxl51.jpg


Na svakom servisu/nalogu koristiti različiti password, gde god je moguće aktivirati 2 factor authnetication, uvek voditi računa sa kog uređaja se logujete na nalog.

Da li si imao kompromitacije naloga možeš proveriti na servisu have I been pwned (možeš se iznenaditi): https://haveibeenpwned.com/
 
sad jedan tinfojl het moment - dosta ozbiljna šifra sa kombinacijom malih i velikih karaktera i cifara,znam da na prvu zvuči preterano ali ja trenutno koristim 5 različitih šifri od 13 do 18 karaktera na svemu bitnom i nije mi ništa kompromitovano godinama.ne kažem da i ona sad ide toliko daleko ali bar da nije datum ili nadimak prvog psa,nešto bar za nijansu ozbiljnije...

Ja trenutno koristim 2 password managera i na svakom servisu gde je moguće, passphrase umesto šifre (bez obzira na mala i velika slova, brojeve, specijalne karaktere). Različite šifre na svakom (neke stare se ponavljaju, pa ih menjam polako). Ako pogledaš tabelu iznad videćeš da je 18+ karaktera sasvim dovoljno. A mnogo lakše se pamti i kuca po potrebi, npr. "creamer unshaved mace rental tropical crisply buggy" nego npr. "]l1Pw`1tGw/^Wv". Nažalost, većina servisa ne dozvoljava passphrase (tj. više od 20-30 karaktera) ili ima glupi zathev za malim i velikim slovima, borjevima, spec. karakterima

Kao što majlo kaže, 2FA gde god može i password manager za sve. Bitwarden i keepass(XC) su generalno najbolji izbor, u zavisnosti od potreba korisnika (prvi je online/cloud, dostupan svuda, drugi je skroz offline i korsinik mora da čuva bazu i sinhronizuje na više uređaja ako mu to treba)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno