Šta je novo?

RX 580 Nitro plus ... Bios swich restore ili reset.

bobyshka

Cenjen
Učlanjen(a)
14.06.2012
Poruke
21
Poena
154
Pozdrav drugari!...

Stari sam clan ovde. Hteo sam da pitam u vezi ove kartice 580 tice. Kako se uklanja dual bios tj kako da vratim sve na restore tj njen bios. Posto kad pritisnem dugme ona ide na bios majning tj za kopanje. Kartica je kupljena polovna maja meseca ove godine od lika iz Nis posto sam ja odavde. Radela je godinu i po dana na RIG. Nisam imao problema do sad snjom. Imao sam sa Browserom Comodo dragon posto baca zeleno ljubicaste linije. Ali kad sam preso na Yandex , Vivaldi, i Operu ja tih problema vise nemam.
Kartica mi sluzi samo za gledanje filmova i serija u X265 codec, sa MadVR render, sa Lav filterima, i sa Bluesky to je za 60fps u film-u da ide fluidno tj tecno sto se kaze. Ne prelazi 65c na max opterecenje ventovi su dobri proverio na sapphire trixx. Kako se resava ovaj problem sa dual bios dakle kako da vratim stari ona jeste po defaultu ali kad pritisnem dugme bios switch pali mi za kopanje bio tj mining i ne baca sliku oupste. Trebalo bi da kad se pritisne dual bios ide malo na overclock kolko znam. Imate li neki predlog resenje. Da li da to radim sam, da li da je nosim u servis. Ko radi to i koliko bi eventualno kostalo da se odradi to!

Pozdrav dobri ljudi svako dobro
 
Tako je, na silent biosu se moduje majnerski bios a kad pomeris onaj switcher ubi me sad ne znam na koju stranu, ides na Oc bios tj normalan mod kartice. Imam 8 kom.i sve su fleshovane majnerskim biosom na silent modu. Znaci tebi ne baca sliku uopste kad pomeris prekidac sa majnerskog biosa?
 
Na Techpowerup sajtu postoji kolekcija BIOS-a.
Konkretno za Sapphire RX580:
https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=AMD&manufacturer=Sapphire&model=RX+580&version=&interface=PCI-E&memType=GDDR5&memSize=&since=

Treba samo da vidiš koliko memorije ima grafička, da li je 4GB ili 8GB i koji je baš tačan model i odabereš i skineš BIOS(e). Ima po dva za svaku, oni sa nižim taktom u koloni "Core/Mem/Boost" u tabeli na linku iznad su silent dok oni sa višim su OC.

Ovim programčetom se flešuju:
https://www.techpowerup.com/download/ati-atiflash/

Na grafičkoj pomeriš BIOS prekidač na jednu stranu i flešuješ jedan BIOS onda pomeriš na drugu i flešuješ drugi i to bi trebalo da je to, vraćeno u fabričko stanje.

Poželjno da uključiš grafičku sa tim biosom sa kojim radi i onda u toku rada pomeriš prekidač na taj drugi koji ne radi. Onda flešuješ i isprobaš da li tako radi i ako radi onda možeš da flešuješ i taj prvi što je već radio ako nisi siguran da li je i on fabrički.
 
Piši direktno proizvođaču (otvori support ticket) sa svim podacima kartice i zatraži da ti pošalju oba BIOS-a sa alatom za flešovanje. To ti je najsigurnija opcija, umesto da juriš BIOS fajlove po internetu.
 
+1.mada s' obzirom da imas dva biosa nema razloga dok ih cekas da ne flesujes neki sa unverified uploads-a sa podrskom za tvoju memoriju.
 
Da ... Inace sam proverio ima bios trenutni fabricki izgleda ovako mi pise VBIOS Version: 015.050.002.001.000000 Screenshot_7.png Screenshot_9.png
Izgleda da jeste fabricki ali drugi nije ... Eto to je problem zapravo ne znam koji je drugi jel kad pritisnem dugme vrati ga na mining tj za kopanje bios.
 
Druze jeste fabricki evo screenshoot Screenshot_7.png Screenshot_9.png

Trenutno jeste ali kad pritisnem dugme on ukljuci za majning tj za kopanje bios ne baca sliku i to ne znam da resim kako da mu drugi bios obrisem i stavim novi tj sa relevantnim podesavanjima za tu karticu!
 
u tom slucaju ti treba racunar sa integrusom ili drugom grafickom,ali bi ti savetovao u slucaju dve grafike pogotovo ako je radeon da pazis sta radis i koja je u kom slotu.prvi (najblizi cpu soketu) je 0 a drugi je 1 i tako dalje...
 
Hvala vam drugari pomogli ste mi puno sto se tice sajta za skidanje biosa i ati flasha ... Resio sam 580 ticu ... Sad mi radi na ovaj bios
 

Prilozi

  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    42.4 KB · Pregleda: 49
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    42.7 KB · Pregleda: 47
  • Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    160.8 KB · Pregleda: 52
Nazad
Vrh Dno