Šta je novo?

Problem sa starom Gigabyte pločom

tesseract

Poštovan
Učlanjen(a)
02.10.2017
Poruke
255
Poena
80
Imam problem sa mojim starim, rezervnim kompom (2013 god).

Ploča: Gigabyte GA-B75M-D3V
CPU: Intel Celeron G1610

https://i.imgur.com/jPWIGzb.jpg

Dakle, samo stoji ovaj ekran, i ne može ništa da se uradi, ne reaguje na bilo kakve komande preko tastarure.

Šta sam pokušao:
- vadio sve kablove sa ploče,
- vadio ram module,
- clear cmos,
- vadio bateriju i posle 10-ak min. je vraćao

Bez uspeha. Sugestije?
 
Probaj da izvadiš ploču iz kućišta, pa je probaj na stolu, izvadi pa vrati procesor.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Znači, izgleda da ću morati da se malo pomučim. Probaću, dakle, i CPU da izvadim.
 
Moguće da imaš neki kratak spoj na kućištu, zato bi bilo dobro da prvo to probaš, ako nisi vičan, nađi nekog ortaka koji se bavi sa tim.
Vađenje procesora je škakljiva stvar i moraš biti jako oprezan a ako to nisi nikad radio nemoj ni da pokušavaš sam.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
A nisi pokusao da ubodes PS2 tastaturu ako je USB i obratno? Neku drugu, a ne postojecu i da iskljucis mis iz kompa?
EDIT: Ako ovo spada pod sve kablove, onda sorry :)
 
Poslednja izmena:
Jel radi tab sa tastature?
 
Na kraju - nije ni bilo potrebe da vadim CPU (inače, imam dosta iskustva sa sklapanjem kompova, tako da mi je to rutina).
Posle par sati je jednostavno "proradilo", izašla je neka poruka da je BIOS resetovan. Iako sam nekoliko puta vadio bateriju i ostavljao je tako po 10-15 min. izvan.
Ne znam šta je bilo u pitanju i zašto se javio ovaj problem, ali je sada rešen. Čudna stvar :trust:

Hvala svima.
 
nisi ili raskacio napajanje ili ta ploca ima neki suludo dobar kondezator.a cmos reset takodje nisi dobro odradio.
 
Otkačio sam i kablove za napajanje sa ploče. CMOS sam šrafcigerom prespojio.
 
eto razloga,koliko se secam ide 20s ili pun minut dzamperom.
 
Eh, znači improvizacija nije uspela :D Tj. jeste ali sa zakašnjenjem...
 
Ja sam imao slican problem isto Gigabyte ploca F2A88XM-D3H sa APU AMD. CIstio sam komp i upalim ponovo i nema onaj beep na startu nego se samo pojavi ekran sa Gigabyte logom i nece dalje. Probam par puta restart isto.Izvucem tastaturu i proradi ali ne mogu da udjem u win 7 zaustavi se na welcome screen dok u win 10 sve normalno i ne mogu da udjem u dual boot menu.Onda odjednom on uradi neki reset BIOS, Sta je bio problem.Zaglavilo se dugme shift na tastaturi. Ali sam morao da uradim reinstal sedmice jer posle reset BIOS ni u SAFE Mode nisam uspeo da udjem u WIN 7. Posle sam jedva uspeo da instaliram sedmicu jer je C particija na hardu u MBR a ne moze da se promeni u GPT vec moram da brisem ceo hard pa sam morao da promenim BIOS u Legacy mode. Medjutim sad kad vratim na UEFI i Legacy nemam onaj dual boot menu na pocetku sa F12 tasterom nego moram u BIOSU da menjam kad hocu u WIN 10
 
nemam pojma šta si sve ispisao,ali ne moraš da formatiraš disk da bi promenio iz mbr u gpt i obratno,u 99,9999999 posto slučajeva partition wizard odradi konverziju bez gubljenja podataka.
 
Probao sam nekoliko ponudjenih resenja(programa) sa neta poput EaseUS Partition Master,AOMEI Partition Assistant Standard.Iako su reklamirani da kao rade konverziju MBR u GPT nije bilo moguce.Druga mogucnost je bila da se to odradi iz DOS-a preko komande diskpart ali onda bi morao da uradim bekap svih podataka oko 700GB sto mi se nije radilo.Kad sam prebacio BIOS u Legacy mode instalirao sam win 7 na MBR. Posle sam vratio BIOS na opciju Legacy and UEFI zato sto imam WIN 10 instalran na SSD-u koji je GPT.Pre ovog incidenta sam imao podeseno da mi po difoltu startuje WIN 7 a da kad pritisnem boot menu (F12taster) izaberem da podigne win 10.Sada ne mogu da udjem u taj boot meni nego moram u BIOS-u rucno da promenim kad hocu da mi startuje WIN 10.
 
Probao sam nekoliko ponudjenih resenja(programa) sa neta poput EaseUS Partition Master,AOMEI Partition Assistant Standard.Iako su reklamirani da kao rade konverziju MBR u GPT nije bilo moguce.Druga mogucnost je bila da se to odradi iz DOS-a preko komande diskpart ali onda bi morao da uradim bekap svih podataka oko 700GB sto mi se nije radilo.Kad sam prebacio BIOS u Legacy mode instalirao sam win 7 na MBR. Posle sam vratio BIOS na opciju Legacy and UEFI zato sto imam WIN 10 instalran na SSD-u koji je GPT.Pre ovog incidenta sam imao podeseno da mi po difoltu startuje WIN 7 a da kad pritisnem boot menu (F12taster) izaberem da podigne win 10.Sada ne mogu da udjem u taj boot meni nego moram u BIOS-u rucno da promenim kad hocu da mi startuje WIN 10.

pa nisam rekao bilo koji softver narocito ne te prevare već minitool partition wizard - https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html
 
Nazad
Vrh Dno