Šta je novo?

EON na Gembird X96 Air

JovanovicV

Poznat
Učlanjen(a)
24.12.2020
Poruke
1
Poena
31
Pozdrav svima, unapred se izvinjavam zbog dugačkog posta.

Koristim stari SBB DUO TV/NET GOLD paket i na drugom TV-u imam priključen Gembird X96 Air 4GB. U mom paketu nemam mogućnost EON TV aplikacije, mogu da koristim samo mobilnu aplikaciju (na do 5 uređaja).
Do pre nedelju dana je EON radio savršeno na VIP Home mreži, gledao sam ga kroz Chrome browser. Nikakvih problema nije bilo. EON mi je namešten kao homepage.

Sada pokrenem Chrome, učita se EON naslovna strana bez problema, ali kad kliknem na bilo koju emisiju na bilo kom kanalu, dobijem samo crni ekran - znači, sam EON sajt radi, ali plejer ne radi. Ništa od opreme nisam menjao u međuvremenu, niti sam menjao Internet provajdera, niti bilo kakve opcije, samo je odjednom prestalo da radi - sve je isto, ali slike nema.

Da li neko možda zna o čemu se ovde radi, pošto od SBB podrške nije bilo vajde? Priča je bila o tome da Internet provajderi blokiraju neke kanale, ali meni do pre nedelju dana na VIPu ništa nije bilo blokirano, imao sam sve kanale iz mog paketa.

Pošto mi je SBB ugovor istekao, mislio sam da uzmem jedan od EON paketa sa internetom i sa otključanom EON TV aplikacijom. Instalirao sam EON TV na Gembird, ali ne mogu da izvršim aktivaciju (jer moj sadašnji paket to ne dozvoljava). Pitanje je da će to uopšte da radi na mom Gembirdu, ili će i tu da bude problema. Da li neko ima bar neka iskustva sa EON TV aplikacijom na drugim Internet mrežama i sa Gembirdom X96 Air?

Hvala
Vlada
 
Nazad
Vrh Dno