Šta je novo?

Preporuka za 5Ghz WiFi repeater

daftPUNK

Cenjen
Učlanjen(a)
30.06.2012
Poruke
78
Poena
160
Pozdrav.

Komšija ima net/ruter koji emituje na 5Ghz tako da iako delimo troškove taj net mi ne pokriva ceo stan jer nikako da nabavim neki 5Ghz repeater, a ovaj TP link kojeg imam radi samo na 2,4Ghz pa ne hvata komšijin signal .
Jel može neka preporuka koji 5Ghz repeater ili ruter da nabavim za tu svrhu? Hvala.
 
Verujem da malo ljudi ima iskustva sa tim, licno nemam poverenja u uredjaje koji su namenjeni da "prave od babe devojku" , tako da bih na tvom mestu pre iskopao kanal, ili po krovu sproveo kabl od komsije do sebe i stavio ruter, nego sto bih kupio repeater.
Da ne bude da samo trolujem, Ubiquiti je svakako za preporuku, to mozda i znas, ali nisi naveo ni koji ti je budzet.
 
Pozdrav.

Komšija ima net/ruter koji emituje na 5Ghz tako da iako delimo troškove taj net mi ne pokriva ceo stan jer nikako da nabavim neki 5Ghz repeater, a ovaj TP link kojeg imam radi samo na 2,4Ghz pa ne hvata komšijin signal .
Jel može neka preporuka koji 5Ghz repeater ili ruter da nabavim za tu svrhu? Hvala.

Ja bih pre gledao neki dobar router koji ima klijent mod. Time bi mogao i da izoluješ svoju kućnu mrežu od komšije.
Nešto od Asusa će sigurno završiti posao uz kvalitetan interfejs.

ubr, podržavam ideju za izvlačenje mrežnog kabla pošto preptostavljam da su susedni stanovi u pitanju.
 
Hvala vam na predlozima. Kabl ne dolazi u obzir iz više razloga, mislim da bi ruter/repeater bio sasvim ok jer često koristim mobilni kao repeater i radi internet fenomenalno radi na laptopu, konekcija je skroz stabilna. Budžet mi je do 30 evra i sad sam video ovaj, šta mislite? Piše da radi i na 5Ghz

https://gigatron.rs/ruteri/xiaomi-mi-4a-ruter-367575
 
te igračke služe da imaš da se nakačiš na fonu dok si u kupatilu,izludećete i onda ćeš doći nas da prozivaš po forumu.bežično jedino mesh sistemi (i to ne jeftini) rade kako treba.
 
Uzeh pre vise meseci neki Wavlink wifi ruter, kostao oko 30e i pokazao se vrlo pouzdanim jer sam pre toga muku mucio sa nekim tp link krsem.
Narucis nesto online, isprobas, ako ne valja vratis nazad.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno