Šta je novo?

Sistem pao, recovery twrp zabagovao

reksoNa

Poštovan
Učlanjen(a)
07.03.2014
Poruke
502
Poena
70
Pozdrav svima, treba mi pomoc. Desilo mi se nesto sto se rijetko ikad ikom dogadja. Dao sam majci prije godinu dana Xiaomi Mi Max 2, na telefonu otkljucan bootloader i stavljen custom rom. Radio je super bez ikakvih problema ali desava se da je prije neku noc majci zabagovao telefon dok je igrala igricu, ona nije znala da uradi hard reset vec je ostavila telefon tako dok mu se nije ispraznila baterija i onda kad je pokusala da upali telefon, sistem pao, dodje do bootscreena sa logom od custom roma i tu ostaje naravno bez pomaka bez obzira na vrijeme koliko ga ostavis. Problem u svemu tome je sto je i recovery mode, TWRP je flesovan, odlucio da troluje i apsolutno isti problem ima kad pokusam pristupiti njemu, zabaguje na prvom logo screenu i nije moguce uci u recovery mode. Problem je sad sto kompijuter ne prepoznaje telefon i ne mogu da mu preko adb platform toola opet u cmd flesujem twrp, jer je telefon nevidljiv kompijuteru. Vidljiv je jedino kad se udje u recovery mode ( dje i zabaguje ) putem komande adb devices prikazuje da je telefon konektovan ali ne moze se uraditi nista jer je bukvalno tu freezovan. Kad ga manuelno ubacim u Fastboot mode, telefon nije prepoznat i u cmd-u mi pokazuje waiting for any device. Skidao sam razne drajvere ali nista mi jos nije pomoglo da kompijuter prepozna uredjaj i da mi bude dostupan za rad u cmd-u. Pisao sam na xda forumu ali tamo mi max 2 tema i nije nesto Bog zna gledana tako da nista korisno nisam mogao da procitam, ako neko zna neki tip sta da radim jer ovako je telefon zarobljen. Cisto da napomenem da nema nikakvih hardverskih ostecenja niti je ovo uslijedilo padom ili tako nesto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad se telefon butuje u fastboot, šta kucaš?
Adb komande tamo ne funkcionišu.
Trebalo bi da kucaš fastboot devices.
I da probaš da ponovo fleuješ twrp sa fastboot flash recovery twrp img.
Možeš da pokušaš i sa fastboot boot twrp.img.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
probaj i sa unbrick u xiaomitoolsv2.flesovace stock miui pa moras ispocetka sve,mada ja bi joj ostavio stock...
 
Kad se telefon butuje u fastboot, šta kucaš?
Adb komande tamo ne funkcionišu.
Trebalo bi da kucaš fastboot devices.
I da probaš da ponovo fleuješ twrp sa fastboot flash recovery twrp img.
Možeš da pokušaš i sa fastboot boot twrp.img.

Послато са Mi 10 помоћу Тапатока

Malo je duzi post pa nisam ni sam stigao da sve razjasnim. U fastboot mogu da dodjem samo manuelno ( power i vol down ) i kad sam u njemu pc ne prepoznaje uredjaj nikako. Na komandu fastboot devices list: je samo prazno, kad pokusam da flesujem twrp.img izbaci samo komandu waiting for any device... dok kad pokusam da udjem recovery iako mi bude frizovan screen kad prikacim telefon na PC prepoznaje ga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
probaj i sa unbrick u xiaomitoolsv2.flesovace stock miui pa moras ispocetka sve,mada ja bi joj ostavio stock...

Je li ti problem da mi samo malo objasnis na pm sta i kako da ne trazim kineske forume?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li imas instaliran fastboot drajver za taj uredjaj, da li ga ima u Device manageru kada je u fastboot modu, ili uredjaja koji nemaju drajver?
 
Je li ti problem da mi samo malo objasnis na pm sta i kako da ne trazim kineske forume?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dok ne osposobiš da ti je uređaj prepoznat u fastbootu ne možeš ništa učiniti. Isprobaj razne fastboot drivere, uključujući i one koje instalira Mi Unlock tool. Probaj i na drugom računaru, intel baziranom ako je tvoj eventualno amd. Ako nikako ne osposobiš da bude prepoznat u fastboot režimu tad je loša prognoza.

Možda bi tad rešenje bilo qfil. Kontaktiraj člana Kidence, on ga je verovatno koristio.
https://xiaomitools.com/how-to-use-qualcomm-flash-image-loader-tool-qfil/
 
trebalo bi da povuce qil bas preko unbrick-a ali moguce da je izbacio italijan u novijim verzijama...uglavnom nema kineskih foruma,jedna aplikacija koju posle mozes da deinstaliras ako te vec toliko zulja,ona u sebi ima sve zvanicne tool-ove (ukljucujuci i tool za qfil) i direkt linkove.aplikacija je prakticno skripta sa GUI/jem,tvoje je samo da klikas...

caveat je samo da ti treba tvoj xiaomi nalog.

ako je problem da se izgugla,evo i link - https://www.xiaomitool.com/V2/
 
Update na situaciju.
Forumas Kidence mi je pustio pp da pokusam na drugom racunaru zbog zadnje verzije windowsa 10 koji pravi problem. Situacija je sledeca:
Povezao sam telefon na laptop na kojem je windows 8 i uspio da ga PC pronalazi. Preko cmd-a uspjesno flesovanje zadnje verzije twrp-a, reboot u recovery - isto, frizovana slika sa twrp verzijom jos od prije ( 3.2.3-0 ). Flesovao sve official twrp verzije - isto, flesovao masu nekih custom moded verzija - isto. Pokusavao sam i preko cmd-a fastboot boot twrp.img sa par verzija, uspesno pokrene ali bude ista situacija, frizuje na toj pocetnoj slici i ostaje na svaki twrp. To je jedini nacin na koji sam mogao barem do to pocetnog screena svih tih twrp recoverija ( putem cmd komande ) a sa druge strane nebitno koliko i sta flesovao, kada pokusam manuelno sam uci u twrp, ostaje onaj prvi verzija 3.2.3-0 i nista se ne mijenja. Nakon tih neuspjesnih pokusaja skinuo sam MiTool v2, preko njega sve uradio kako treba, nasao Mi Max 2 i skinuo mi odgovarajuci sistem, instalirao ga sve proslo uspjesno ali kad se telefon restartovao samo stoji na Mi logu i sad je bootlop vec tu. Ranije je dolazio makar do custom rom loadinga, sada ovom instalacijom je stuckovan odma na Mi logo-u i ugasi se sam nakon nekog vremena. I poslije instalacije sada kada pokusam da udjem u recovery mod opet ostaje ona ista twrp 3.2.3-0 verzija. Hvala svima na odgovorima i na pomoci.
Postoji li jos nesto sto bih mogao da pokusam ili je to to, telefon za u kantu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ovo gore o čemu trubim mesecima po forumu,sve su to xiaomijevi alati ali spakovani na jednom mestu uz proverene adb i ostale fajlove,i sve je na klik...ako te baš toliko plaši aplikacija imaš xiaomi adb tools ali on je pisan u javi i sve je daleko teže (ali zauzvrat ima nešto dodatnih zgodnih opcija poput debloat-a...).
 
Nazad
Vrh Dno