Šta je novo?

Prelazak Win 10 sa Intel na AMD platformu

vlado85

Slavan
Učlanjen(a)
19.01.2008
Poruke
150
Poena
320
Pozdrav,

prelazim sa Intel na AMD platformu i pitanje je da li će Win 10 sam konfigurisati nove drajvere i da li će stvar raditi kad prebacim diskove.

Ne radi mi se čista instalacija, jer imam brdo licenciranog softvera i igara koje bi trebalo ponovo skinuti i instalirati, za čije skidanje i sve to bi mi trebalo bar 10 dana.

Imam 1xM.2, 1x SSD, 2xHDD u računaru. Sačuvao sam key za Win 10 licencu.

Planirao sam da odradim i backup windowsa pa da probam.

Da li je neko radio i kakva su iskustva? Da li da možda obrišem drajevere za ploču i eventualno neke Intel drivere prije svega toga?
 
Radiće al možda se pojave neke nelogicnosti da ti nešto ne radi kao bi baš trebalo, ali radiće, reinstall je uvek najbolje rešenje

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
bekap naravno,ali ako očistiš sistem pre transplatacije,a posle svega pređeš da dva pasa sfc-a i dism-a računaj da ukoliko nemaš neki konflikt biće kao da si nov sistem odradio.
 
Ja sam to radio u junu bez bilo kakvih problema.

Win licenca je bila poništena, ali sam kroz par klikova uspeo da je aktiviram ponovo
 
Presao sa intela na AMD pre 10tak dana, pre prebacivanja linkovao sam win sa Microsoft nalogom kako bi se windows aktivirao na novoj masini (sve je jasno objasnjeno sta treba da radis prilikom " major hardware change" na microsoft sajtu). Nemas nikakvih problema sto se tice prepoznavanja komponenti samo kada dignes win na novom kompu instaliras drajvere za placu i to je to. Ne moras nista da deinstaliras pre prebacivanja.
 
Prvo backup pa onda probaj, ništa ne košta. Ja sam pokojnom drugaru redovno (bar 10ak puta) instalirao W10 na HDD za neke matore 775 ploče sa Core 2 Duo i kvad na mojim FX 6350 i Ryzen systemima i sve mu je radilo mada je morao da ubaci driver ili nekoliko zbog grafičke kada ju je imao uopšte. Jedino što je radi je da ima internet preko žice i windows su sami nalazili većinu drajvera. Za aktivaciju je samo ubacivao ili sam mu ja ubacio (pre poslednjeg gašenja i bez interneta) lecencu W7 Retail koju je već imao.
Ja sam redovno prebacivao SSD sa FX-a na Ryzen mašinu i obrnuto ali je to bilo sa MS (Hotmail) nalogom. Posle prvog prebacivanja sa jedne na drugu mašinu i nazad i svim drajverima, W10 se više nije ni bunio, radilo sve kao da se ništa nije desilo.
 
Nazad
Vrh Dno