Šta je novo?

Zeleno ljubicasti screen na Youtube i Zamrzavanje catalyst-a u task manageru RX -580

bobyshka

Cenjen
Učlanjen(a)
14.06.2012
Poruke
21
Poena
154
Pozdrav drugari!...

Stari sam clan ovde. Javljam se imam problem naime kad maximizujem youtube na trenutak na sekundu mi se pojavi green screen sto se kaze. Ovaj takodje sam primetio da kad pustim film x265 codec i u pozadini radim nesto ,desava mi se da catalyst se izgubi i kad sledeci put ga upalim nece da se aktivira iz task managera stoji zamrznut dole u desnom uglu.
Bio sam na raznim forumima pokusavao svasta nista mi nije resilo problem.
Inace da kazem i to da je karta kupljena na KP skinuta sa riga ne krijem da mi je prodavac reko god i po dana radila na rigu kupio na sopstvenu odgovornost. Nisam do sad imao tih problema.
Pokusavao sam reinstalaciju drajvera sa DDU- uninstaler i safe moda opet isto. Takodje da kazem da graficka pod puno opeterecenje ne prelazi 65c dobri su ventovi sto se kaze. Koristim Comodo dragon to je Chrome samo pojacan i na njega mi se desava green screnn sto nije slucaj sa mozilom i microsoft edge.
Isto sam primetio da oce da se zamrzne slika i da krene samo da zuji izbaci gresku u Event Viewer-u Kernel Power event (41) task (63). Napajanje je cobra power 600w da pomenem i to. I kad catalyst u pozadini se izgubi ona radi isto bez greske.
Ne znam vise kog da pitam ako neko zna neka mi kaze , ili da se vratim na staru karticu koju imam kao rezervu 7750 sapphire. Pozdrav i svako dobro drugari ...
Evo screen shot ...
 
Chrome više optereti grafičku od drugih pretraživača, tako da može biti ona.

Deinstaliraj Comodo dragon sa svim podešavanjima i ponovo instaliraj.

Proveri Majner trojance sa Malwarebytes Anti malware-om.

Napajanje bio ostavio zadnje. Ništa ne možeš reći dok ne probaš drugo.
 
Poslednja izmena:
99% problem sa drajverom.
Jednostavno, tim starijim RX serijama dok ne nabodeš pravi drajver - okoziš se.
Imao sam takvih problema, i na većini je bio problem drajver.

Crni ekran, restartovanje pri opterećenju, izbacivanje raznih šara, hijeroglifa, pucanje drajvera,...
 
zlatna mantra-DDU pa: 1.poslednji beta,2.poslednji whql,3. drajveri sa win apdejta 4. zavrsni iz godine tj decembarski whql.to je nekih 5-6 krugova i nije neki posao.ako to ne pomogne nosis na prvereno ispravan komp sa grafickom slicne potrosnje i testiras,ako se isto ponasa dakle do nje je.tu ti ostaje da dizes napon 2d i video klokovima i nadas se najboljem.
 
Moguce da karta ima minig bios. Ugasi racunar pa prebaci prekidac u drugi polozaj.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
I meni je pocelo da iskace zelenilo na trenutak u chrome kad udjem u full screen, kartica r7 260x, koristim je vec nekoliko godina, nikad mi se to ranije nije desavalo. Iskljucio sam u chrome hardware acceleration i to se vise ne pojavljuje a grafa je nastavila da se opterecuje kad se pusti video na yt. Mislio sam da je pocela da crkava grafa ali sad kad vidim da se jos nekome ista stvar desava sumnjam ili na najnoviji driver ili jednostavno na chrome.
 
Problem su bili kodeci ... smanjio podesavanja sa ultra high na high to pricam za madVR i lav filtere koristim kao i pot player ... Isto tako presao sam sa Comodo Dragon Yandex i Vivaldi tih problema nema ni bluescreen ni error 41 task (63) . Dakle Comodo Dragon zeza izgleda da nemaju odgovarajuci ili nisu updejtovali engin. Nesto jeste. Inace nisam klokovao kartu ni dizao napon. Jednostavno kupljena je sa riga na koji je radela god i po dana . Kupio sam je maja ove god i retko kad igram igrice uglavno gledam serije na x265 codec sa ovi renderi i podesavanja na high. A da ti kazem da ima dual bios da je vracena po default, ako bi pritiso dugme ide na bios za kopanje tj majning... To ne znam kako da resim. Hvala puno tebi opet. Pozz svako dobro...☝
 
flesujes stock bios,ali nema potrebe,bolje ne prckaj nista dalje i teraj tako kako si navikao.
 
Dakle Comodo Dragon zeza izgleda da nemaju odgovarajuci ili nisu updejtovali engin. Nesto jeste. Inace nisam klokovao kartu ni dizao napon. Jednostavno kupljena je sa riga na koji je radela god i po dana . Kupio sam je maja ove god i retko kad igram igrice uglavno gledam serije na x265 codec sa ovi renderi i podesavanja na high. A da ti kazem da ima dual bios da je vracena po default, ako bi pritiso dugme ide na bios za kopanje tj majning... To ne znam kako da resim inace na puno opterecenje ne prelazi 65c ventovi su joj dobri proverio sa sapphire trix . Hvala puno tebi opet. Pozz svako dobro...☝
 
Druze imam As Rock B450 fatallity K4 gaming plocu ... I ne bi pravo da ti kazem updejtovao bios mnogo ima biosa neznam koji je relevantan ako nesto po*mjau**mjau**mjau**mjau*m sta da radim posle... stoji na fabricki bios. nzm tacnu oznaku , inace kartica radi sad lepo problem su bila podesavanja na madvr na ultra high isla i do 9o% opterecenje na seriju na kodec x265 sa pot player sa Lav filteri, sa Bluesky Frc za 60 fps u slici. uglavnom codeci i Comodo Dragon browser koji nema updejtovan ocigledno endzin. Preso sam na Vivaldi i na Yandex i tih problema nema prilikom maximiziranja slike... Hvlala tebi .. ako znas bio bih ti zahvalan kako da skinem ovaj bios sto je za kopanje tj mining ona je sad na default. Kad pritisnem dual swich ide na taj bios za kopanje kako se vraca po default znas li ... Pozdrav i svako dobro!
 
Ma resio sam ga preso sam na Yandex browser to je isto chrome. i Vivaldi , takodje sam smanjio podesavanja sa very high na high na madvr . Posto koristim to za serije i filmove. Lav filtere nove ,i blue sky FRC za 60 fps u filmu seriji... Nego zanima me kako se brise njen dual bios za kopanje posto je po default vracena. A kad pritisnem bios swich ne daje sliku tj vrati ga na majning ... Znas li resenje . Pozdrav i svako dobro!
 
Ma resio sam ga preso sam na Yandex browser to je isto chrome. i Vivaldi , takodje sam smanjio podesavanja sa very high na high na madvr . Posto koristim to za serije i filmove. Lav filtere nove ,i blue sky FRC za 60 fps u filmu seriji... Nego zanima me kako se brise njen dual bios za kopanje posto je po default vracena. A kad pritisnem bios swich ne daje sliku tj vrati ga na majning ... Znas li resenje . Pozdrav i svako dobro!

Switch na kartici određuje koji je BIOS čip aktivan. Dakle, flasher će fleshovati onaj BIOS koji je trenutno odabran switchem. Znači switch je potrebno prebaciti u poziciju za mining i onda odraditi flashovanje. Kod tebe je problem što ne baca sliku kada je u mining režimu. Imaš 3 solucije:

1. Ako imaš integrisanu grafičku, prikači monitor na nju, na kartici prebaci switch na mining mode, i flashuj default ili koji već BIOS ide za tu poziciju.
2. Ako nemaš integrisanu grafičku, onda je potrebno napraviti DOS bootabilni USB flash i na njega staviti autoexec.bat, DOS verziju flasher, i BIOS file koji će odraditi flashovanje sa komandne linije čim sistem bootuje sa fleške. Takozvani blind flash mode :D
3. Odnesi grafičku kod nekoga ko ima 2 PCI express slota na ploči, zabodi svoju karticu pored njegove, i flashuj.
 
Nazad
Vrh Dno