Šta je novo?

Telefon okvirno 150-200 €, po mogućnosti kompaktan

Vladinemir

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
31
Poena
155
Do sada sam koristio stari Motorola L6 jer je prilično otporan na udarce, pa nisam morao da brinem i kada je pao na pod, mada je sad počeo mikrofon da prekida. Više volim manje telefone pa sam pogledao i feature sa nekim naprednijim funkcijama. Izgleda da je bolje da njih zaboravim i ipak potražim neki smartfon.
Dimenzije
Da li postoji i neki noviji čiji ekran nije previše izdužen a koji biste uzeli u obzir? Ovi novi koje sam našao do otprilike 200 € su prilično veliki a oni manji su dosta stari.
Namena
Ne bih koristio za igrice već najćešće za Gugl aplikacije za posao, Viber, Messenger. Da li ima nekih naznaka šta će biti sa pričom o Huaweiu i Guglu? Znam da imaju svoju galeriju sa aplikacijama ali i da nisu svi problemi rešeni.
Telefon bih korisio što je veći broj godina moguće.
Performanse
Znam da je preporučeno min 4GB rama.
Šta je po vama min procesor za opisanu namenu?
Da li je kapacitet baterije dobar pokazatelj ili nije baš sve tako jednostavno?
Kamera mi nije previše bitna jer imam fotoaparat mada bi mogla da posluži kao dopuna za pejzaže recimo zbog velike dubine fokusa i za slikanje dokumenata.
Konkretni modeli
Realmi
5 Pro - 1080 p, 20 W, Snapdragon 712
5 - 5000 mAh, 720 p (štedi bateriju, procesor?)
Za Realmi 6 su rekli da će imati novi bolji UI, jel će ovo važiti i za peticu? Mnogi se žale na probleme sa tastaturom na 6, ne znam da li je to slučaj i sa 5. Jel imate neka iskustva sa servisom za ovu marku?
Xiaomi
Redmi Note 8 Pro - 4500 mAh, 6 GB, Helio G90T
Redmi Note 8T - 128 GB interna za sličnu cenu, Snapdragon 665
Redmi Note 9 - 5020 mAh, 18W, Helio G85 - izleda lepo na papiru ali mnogi na netu preporučuju ipak note 8. Takođe se često žale na običnom 9 da prekida zvuk sa mikrofona. Jel znate nešto o ovome?
Poco Loco NFC osnovna verzija - da li ima smisla dati malo više i uzeti ga na duže staze obzirom na gabarite? Jel previše dobro da bi bilo istinito?
Motorola
Ne izgledaju mi loše na papiru mada ne vidim da ih nešto preporučuju. Npr. G8 Power ima dobar kapacitet baterije a manji je od većine. Mislim da su za njega govorili na Youtube da je nešto čudno sa podrškom za wifi ili bluetooth, nisam siguran.
Samsung
Jel vredno pomena za ovu cenu? Uglavnom su mi govorili da nudi malo za novac po performansama. Ne znam da li to opravdava njegov OS ili pouzdanost.
 
Poslednja izmena:
Do sada sam koristio stari Motorola L6 jer je prilično otporan na udarce, pa nisam morao da brinem i kada je pao na pod, mada je sad počeo mikrofon da prekida. Više volim manje telefone pa sam pogledao i feature sa nekim naprednijim funkcijama. Izgleda da je bolje da njih zaboravim i ipak potražim neki smartfon.
Dimenzije
Da li postoji i neki noviji čiji ekran nije previše izdužen a koji biste uzeli u obzir? Ovi novi koje sam našao do otprilike 200 € su prilično veliki a oni manji su dosta stari.
Namena
Ne bih koristio za igrice već najćešće za Gugl aplikacije za posao, Viber, Messenger. Da li ima nekih naznaka šta će biti sa pričom o Huaweiu i Guglu? Znam da imaju svoju galeriju sa aplikacijama ali i da nisu svi problemi rešeni.
Telefon bih korisio što je veći broj godina moguće.
Performanse
Znam da je preporučeno min 4GB rama.
Šta je po vama min procesor za opisanu namenu?
Da li je kapacitet baterije dobar pokazatelj ili nije baš sve tako jednostavno?
Kamera mi nije previše bitna jer imam fotoaparat mada bi mogla da posluži kao dopuna za pejzaže recimo zbog velike dubine fokusa i za slikanje dokumenata.
Konkretni modeli
Realmi
5 Pro - 1080 p, 20 W, Snapdragon 712
5 - 5000 mAh, 720 p (štedi bateriju, procesor?)
Za Realmi 6 su rekli da će imati novi bolji UI, jel će ovo važiti i za peticu? Mnogi se žale na probleme sa tastaturom na 6, ne znam da li je to slučaj i sa 5. Jel imate neka iskustva sa servisom za ovu marku?
Xiaomi
Redmi Note 8 Pro - 4500 mAh, 6 GB, Helio G90T
Redmi Note 8T - 128 GB interna za sličnu cenu, Snapdragon 665
Redmi Note 9 - 5020 mAh, 18W, Helio G85 - izleda lepo na papiru ali mnogi na netu preporučuju ipak note 8. Takođe se često žale na običnom 9 da prekida zvuk sa mikrofona. Jel znate nešto o ovome?
Poco Loco NFC osnovna verzija - da li ima smisla dati malo više i uzeti ga na duže staze obzirom na gabarite? Jel previše dobro da bi bilo istinito?
Motorola
Ne izgledaju mi loše na papiru mada ne vidim da ih nešto preporučuju. Npr. G8 Power ima dobar kapacitet baterije a manji je od većine. Mislim da su za njega govorili na Youtube da je nešto čudno sa podrškom za wifi ili bluetooth, nisam siguran.
Samsung
Jel vredno pomena za ovu cenu? Uglavnom su mi govorili da nudi malo za novac po performansama. Ne znam da li to opravdava njegov OS ili pouzdanost.
За ову цену нема доброг Самсунга , моја препорука ти је додај још пар евра и узми Poco x3 nfc

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Covek trazi manje dimenzije ti mu pteporucio da kupi vrata
Pa zar si bas toliko ....
Uzmi Realme 6 dobar je telefon ,tasture uvek mozes skinuti sa google play

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Ako hoćeš baš kompaktno, možda da pogledaš neki iPhone 8 polovan, i dalje je to ok telefon.

A ovako inače, +1 za Realme 6.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Možda mi A3, ako ga još ima novog u prodaji. Jeste stariji već malo, ali i dalje radi kao metak, a lepo leži u ruci. Kamere top i tada kada je izašao i sada se dobro drže.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 
Hvala svima na predlozima.
  • Sviđa mi se Realme 6. Cena mu varira dosta u zavisnosti od prodavnice i tu sad postoji ona priča o garanciji 1 ili 2 godine ali to je neka druga tema. Možda bih sačekao još malo da padne cena u prodavnicama u mom mestu.
  • Sećam se da sam gledao Mi iz A serije još pre, da su mi se mnoge stvari svidele ali da je imao neki problem koji me je odvratio od kupovine. Upravljanje memorijom valjda i slaba baterija. Takođe, svi su kritikovali 720 p mada ne znam da li je to baš toliki problem za 6 inča. Moraću još da proučim detaljnije. Jel biste dali za njega 25 000 din? Ako ga neđem verovatno ću morati da ga kupim na slepo.
  • O iPhonu najmanje znam. Jel priča o usporavanju sistema na starim modelima teorija zavere ili postoji nešto? Nemam ni orijentaciju koliko izdrži baterija mada je to pretpostavljam kompromis zbog malih dimenzija pa ne može i jare i pare.
 
Poslednja izmena:
Jel priča o usporavanju sistema na starim modelima teorija zavere ili postoji nešto? Nemam ni orijentaciju koliko izdrži baterija mada je to pretpostavljam kompromis zbog malih dimenzija pa ne može i jare i pare.
[/LIST]
Ako najskuplji advokati nisu uspeli to znači samo jedno, da su činjenice neoborive. Važi i za Samsung.
https://www.theverge.com/platform/a...ne-batterygate-slowdown-batteries-french-fine
https://www.bbc.com/news/technology-45963943
https://www.bbc.com/news/technology-51706635
https://finance.yahoo.com/amphtml/news/apple-sued-200m-eu-over-041524869.html
 
Za sada mi se najviše sviđa Mi A3 mada ne znam koliko će biti problem slabo osvetljenje ekrana na suncu. Takođe, Xiaomi odustaje od Androida One. Da li bi ovo trebalo da me zabrine ako kupim ovaj fon, pošto hoću što duže da ga koristim?
 
Poslednja izmena:
A P30 Lite New (6/256), tu su vec od oko 200, ima google servise i nije glomazan?
 
Poslednja izmena:
Haha. Zanimljivo je kako su telefoni počeli od cigli i ponovo se vratili na tu veličinu. Ne znam zašto tačno ovo rade. Možda su veći paneli isplativiji ili se sve više koriste kao jeftinija alternativa kompjutera. Sudeći po modelima najavljenih za narednu godinu i onim savijenim i smotanim, ovaj trend neće prestati.
Kao neki kompromis tu su Realme 5 Pro i Redmi Note 8t ali sa 6,3" izgledaju bliže onim sa 6,5" nego ovim manjim, bar na videu.
 
Galaxy S10e i Galaxy Note 10 su primjeri kompaktnih telefona.

S10e već može da se nađe ispod 300e. Zaista ne vidim bolji izbor za tu cijenu a da je vezano za Compact segment...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Galaxy S10e i Galaxy Note 10 su primjeri kompaktnih telefona.

S10e već može da se nađe ispod 300e. Zaista ne vidim bolji izbor za tu cijenu a da je vezano za Compact segment...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
Где може нов да се нађе за те паре?

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Haha. Zanimljivo je kako su telefoni počeli od cigli i ponovo se vratili na tu veličinu. Ne znam zašto tačno ovo rade. Možda su veći paneli isplativiji ili se sve više koriste kao jeftinija alternativa kompjutera. Sudeći po modelima najavljenih za narednu godinu i onim savijenim i smotanim, ovaj trend neće prestati.
Kao neki kompromis tu su Realme 5 Pro i Redmi Note 8t ali sa 6,3" izgledaju bliže onim sa 6,5" nego ovim manjim, bar na videu.
Zato sto omladina drzi telefon s obe ruke uspravno. Pre se tako koristilo jednom rukom, a ko je hteo s dve, okretao je telefon u vodoravan polozaj. I izgleda menja ne samo kompjuter nego i TV, sto je meni suludo.
A ince nemoj da gledas, vec samo duzinu (visinu) i sirinu, npr. https://www.phonearena.com/phones/size/Xiaomi-Mi-A3,Xiaomi-Redmi-Note-8T/phones/11211,11290
 
Poslednja izmena:
3100mAh i Exynos? Stvarno? :D
 
Не могу да верујем да је телефон који је легалним путем 500+ евра 250 на КП, ако је стварно тако онда препоручујем сваком...

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Sad sam gledao na KP i najjeftiniji S10E koji sam našao je 255 eur ali sa polomljenim displejom.
Nov je 420 eur, najjeftinije.
Stvarno ne znam gde ima za 250 eur nov S10e.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ima neki lik prodaje više žutih u folijama ,ali bez punjača i kutije. Odličan je telefon za taj novac. Samo da je malo bolja baterija. Kome to nije problem može odlično da prodje.

Gesendet von meinem Mi Note 10 Lite mit Tapatalk
 
Не видим ништа лоше на овом телефону, чак је по мом мишљењу један од најбољих компактних телефона мсм на S10 lite јер долази са SD855, е сад колико је реалан овај лик што продаје по дупло мањој цени не знам, ко је спреман нека ризикује...

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Не видим ништа лоше на овом телефону, чак је по мом мишљењу један од најбољих компактних телефона мсм на S10 lite јер долази са SD855, е сад колико је реалан овај лик што продаје по дупло мањој цени не знам, ко је спреман нека ризикује...

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока

Kompaktan telefon dimenzija: 162.5 x 75.6 x 8.1 mm?
Ovde su se izgleda promenili parametri o kompaktnosti.
Za mene je kompaktan telefon: Sony XZ2 compact, Iphone SE 2020, Iphone 12 mini pa i S10e.
Sve preko 145-150 mm u visinu po mom mišljenju ne spada u kompaktne telefone.
 
Kompaktan telefon dimenzija: 162.5 x 75.6 x 8.1 mm?
Ovde su se izgleda promenili parametri o kompaktnosti.
Za mene je kompaktan telefon: Sony XZ2 compact, Iphone SE 2020, Iphone 12 mini pa i S10e.
Sve preko 145-150 mm u visinu po mom mišljenju ne spada u kompaktne telefone.
Моја грешка, мислио сам да је S10 lite сличне величине као S10e...

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Haha. Zanimljivo je kako su telefoni počeli od cigli i ponovo se vratili na tu veličinu. Ne znam zašto tačno ovo rade. Možda su veći paneli isplativiji ili se sve više koriste kao jeftinija alternativa kompjutera. Sudeći po modelima najavljenih za narednu godinu i onim savijenim i smotanim, ovaj trend neće prestati.
Kao neki kompromis tu su Realme 5 Pro i Redmi Note 8t ali sa 6,3" izgledaju bliže onim sa 6,5" nego ovim manjim, bar na videu.

73e8a5d79222c7d9ea204ea2b603088a.jpg
 
Nazad
Vrh Dno