Šta je novo?

Da li je ovo ok ploca?

defcoon221

Slavan
Učlanjen(a)
18.01.2012
Poruke
999
Poena
200
Kada sa sastavljao PC uzeo sam Asrock 550M Steal Legend plocu, ono sto me interesuje da li je ovo ok ploca za moj procesor AMD 9 3900X ?

Nemam nameru da overklokujem ili tako nesto.
 
Ploča je skroz ok, radiće bez ikakvih problema.

Savet za ubuduće: "Izbegavajte ASRock" imao sam 2 puta loše iskustvo sa njima.
Prvi put mi je otkazala ploča na mom računaru, procedura oko garancije nije usvojena - kupio sam drugu.
Drugi put, kolegin računar na poslu prestao da radi, čipset pregrejan, gasi se, restartuje,... Reklamiramo... Odbiju nas.
Od onda, samo Gigabyte. Možda nije najbolji, ali problema sa reklamacijom nema.
Radim u firmi grafičkog dizajna, ima 30ak računara, i mislim da svi koriste Gigabyte ploče. Bio je jedan problem sa nekom od njih, za 2 dana je stigla nova.
 
Sve ASrock komponente, ne samo matične ploče, treba izbegavati. Samo Asus.
 
Kada sa sastavljao PC uzeo sam Asrock 550M Steal Legend plocu, ono sto me interesuje da li je ovo ok ploca za moj procesor AMD 9 3900X ?

Nemam nameru da overklokujem ili tako nesto.

To si trebao da pitas pre nego sto si kupio :)
Sta ces da radis ako ti kazu da nije ok ploca?
 
Zaista jadno, ljudi kupuju top end procesor i ondak ga stave na low end matičnu ploču, poslije kukaju ne radi mi ovo ne radi mi ono.
 
Zaista jadno, ljudi kupuju top end procesor i ondak ga stave na low end matičnu ploču, poslije kukaju ne radi mi ovo ne radi mi ono.

To je tačno, ali šta god da izabereš od ASRock-a ne radi nikako. Njihove high end ploče (steel Legend/Taichi) nisu sposobne da teraju high end procesore na defaultu, jer su VRM-ovi katastrofalni, malo ih ima, i hlađenje im je katastrofalno. Sad će da se javi njih 50 koji imaju te ploče i da mi se*u da to nije tačno.

Drugar ima ASRock RX580 8GB koji ne može sam sebe da ohladi na default clockovima u otvorenom kućištu. Pri tome je buka nepodnošljiva. Da razjasnim. GPU se ne greje, nego cela napojna sekcija na kartici koja je smešna. Da bi drugaru pokazao gde je problem, samo sam sa zadnje strane kartice stavio 12CM fan da dauva na napojnu sekciju, i obaranje clockova i kočenje u igrama prestaje. Prodavac mu je odbio garanciju i zamenu za bolju karticu, a kao razlog je navedeno neadekvatno rukovanje.

Sve što ASRock pravi je katastrofalno, a reklamira se kao vrhunsko i najbolje u svim segmentima na njihovom sajtu. Taj brand je scam. Ako kupuješ najjeftiniju ploču, odvoji malo više para pa kupi najjeftiniji Asus ili MSI.
 
Njihove high end ploče (steel Legend/Taichi) nisu sposobne da teraju high end procesore na defaultu, jer su VRM-ovi katastrofalni, malo ih ima, i hlađenje im je katastrofalno. Sad će da se javi njih 50 koji imaju te ploče i da mi se*u da to nije tačno

I nije tačno. Podaci o VRM-ovima su lako dostupni, tačno se zna koja ploča šta ima na sebi i Steel Legend i Taichi nisu nimalo gore od konkurencije što se toga tiče. Baci malo pogled na VRM tabele i liste pre nego što izjaviš ovakvo nešto s takvim ubeđenjem...videh da si "Asus or nothing" nastrojen ali ovo jednostavno nije tačno.
Da ne pominjemo da ni Asus nije kao što je nekad bio...

Možeš da pljesneš 3900x na B450 ploču i radiće lepo na stock klokovima. Testirali su i overklokovani 3900x na B450 pločama i radi ok, ne throtluje (to već na boljim B450 tipa Tomahawk). Nema razloga da ne radi na stock na B550M Steel Legend koji ima bolji VRM od Tomahawka...
 
Poslednja izmena:
I nije tačno. Podaci o VRM-ovima su lako dostupni, tačno se zna koja ploča šta ima na sebi i Steel Legend i Taichi nisu nimalo gore od konkurencije što se toga tiče.

Da. Tačno se zna. A i zna se kakvo je hlađenje VRM-ova na tim pločama. Gori su od konkurencije jer se na svemu štedi. Cena govori sve.

Baci malo pogled na VRM tabele i liste pre nego što izjaviš ovakvo nešto s takvim ubeđenjem...

Evo ti primer intel Z390 i Z490 ploča koje su po pravilu kvalitetnije od AMD ploča. Ovo je entry level segment, ali mislim da je sve jasno.



videh da si "Asus or nothing" nastrojen

Moram sam sebe da citiram.

Ako kupuješ najjeftiniju ploču, odvoji malo više para pa kupi najjeftiniji Asus ili MSI.

Da ne pominjemo da ni Asus nije kao što je nekad bio...

Naravno da nije. U gornjem video review-u se jasno vidi da je i Asus Z390 Prime failovala isto kao i ASrock.
 
Taichi je u vreme x370 bio vrhunska ploča, skoro svi su testirali prve Ryzen-e na njima. Asrok je jedan od prvih izašao sa BIOS-om za Zen3. Asrock je jedno vreme nažio za "Baby Asus" i pravio ploče za Asus. Koliko sam čuo sada su ponovo zajedno.
 
To kao kad bi napisao Opel je smece spram MB, BMW i Audija.
Jel taj AsRock zabada, uzrokuje BSOD ili jednostavno ne pruza ono sto daje konkrurencija po solidno vecoj ceni?
Ozbiljno pitam, jel sam u procesu sklapanja jedne budzet itx konfiguracije i bukvalno nisam imao izbor do 100evra sem b460 ploce od AsRocka.
Prva opcija je bila Gigabyte ali u zadnjoj generaciji nemaju ni jednu itx b460 plocu, sledeci je bio Asus b460 30e skuplji bez wifi modula (znaci jos +20evra).




Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Stvarno nezam šta očekuješ pa je "Sve smeće" ? Možda su ti očekivanja prevelika.

Očekujem jedno podnožje koje će ispratiti barem 3 generacije procesora.
Očekujem da svaka memorija radi bilo sa AMD, bilo sa Intel pločama na deklarisanim brzinama.
Očekujem ploče bez aktivnog hlađenja na čipsetu, a ne zujalicu koja će da opali posle godinu dana.
Očekujem da svaka ploča bude kompatibilna sa svakim SSD-om. Ako ulazi u slot, mora da radi.
Očekujem novu ploču gde ne moram da čekam novi BIOS kako bi neke gluposti bile ispravljene jer QC ne postoji.
Očekujem max 4-5 revizija BIOS-a, a ne 39 i flešovanje svakih mesec dana kao na nekim ASUS pločama.
Očekujem jedan model ploče i jednu reviziju iste, a ne 3.
Očekujem nov procesor koji radi kako treba a ne da brljavi ili još gore, da je DOA.
Očekujem da procesor sa 6 core-a pri turbo boost-u ne nabija TDP preko 180W na default clock-ovima.
Očekujem da high end grafika radi sa 650W napajanjem a ne da trigeruje OCP.
Očekujem monitore bez kompromisa, a ne panel koji osvežava na 144hz a ima input lag od 10msec jer je elektronika u monitoru smeće.
Očekujem OS kojem primarna funkcija nije špijuniranje i telemetrija.
Očekujem drajvere koji nemaju instalacioni paket od 900mb.
Očekujem da prestane RGB bolest.
Očekujem normalno napisane aplikacije i drajvere.

Mrzi me da nabrajam dalje.
 
čovek vapi za perma banom.

"oće da prestane rgb bolest" ... da nećeš i baku prasca da zabrane ?

ontopik, asrock i asus su ista kompanija, pegatron.
a to zašto su diferencirane, zašto imaju različite brandove, zahteva poznavanje filosofije kapitalizma, i životnu dob preko dvadeset leta.
"kad odrasteš, kad porasteš, kašće ti se samo" , a ako troluješ, zaista bedan performans
 
Sreca sto sve zabole k sta ti ocekujes. [emoji846]

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Sreca sto sve zabole k sta ti ocekujes. [emoji846]

Sent from my P10 lite using Tapatalk
Amin to that.

Imam par godina ASRock ITX ploču u HTPC-u koji radi 24/7, bez ikakvih problema.

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Očekujem jedno podnožje koje će ispratiti barem 3 generacije procesora.
Očekujem da svaka memorija radi bilo sa AMD, bilo sa Intel pločama na deklarisanim brzinama.
...

Mrzi me da nabrajam dalje.

Majko mila, ovo je iznad svih limita prevelikih ocekivanja, da li shvatas da ti neces doziveti ni 3, a najverovatnije max 1 od tih stvari za svog zivota, i da nijedan tvoj potomak do kraja univerzuma nece doziveti sve to :)

Nekoliko njih zakoni fizike ne dozvoljavaju (makro i kvatni u tandemu, al kvantna mehanika najvise koci), neka su pogubna za ostatak korisnika(95%+), jedno moguce samo u slucaju klasicne "filmske" apokalipse(ili 1984 stil absolutno-kompletnim kontrolisanim drustvom), neka signal kompletnog kraha civilizacije (u generalnom smislu).

A jedno, samo absolutno logicne masine AI bez trunke emocija mogu da pokusaju da ostvare lol (specifican krah civilizacije kakve znamo)
 
Poslednja izmena:
Očekujem jedno podnožje koje će ispratiti barem 3 generacije procesora.
Očekujem da svaka memorija radi bilo sa AMD, bilo sa Intel pločama na deklarisanim brzinama.
Očekujem ploče bez aktivnog hlađenja na čipsetu, a ne zujalicu koja će da opali posle godinu dana.
Očekujem da svaka ploča bude kompatibilna sa svakim SSD-om. Ako ulazi u slot, mora da radi.
Očekujem novu ploču gde ne moram da čekam novi BIOS kako bi neke gluposti bile ispravljene jer QC ne postoji.
Očekujem max 4-5 revizija BIOS-a, a ne 39 i flešovanje svakih mesec dana kao na nekim ASUS pločama.
Očekujem jedan model ploče i jednu reviziju iste, a ne 3.
Očekujem nov procesor koji radi kako treba a ne da brljavi ili još gore, da je DOA.
Očekujem da procesor sa 6 core-a pri turbo boost-u ne nabija TDP preko 180W na default clock-ovima.
Očekujem da high end grafika radi sa 650W napajanjem a ne da trigeruje OCP.
Očekujem monitore bez kompromisa, a ne panel koji osvežava na 144hz a ima input lag od 10msec jer je elektronika u monitoru smeće.
Očekujem OS kojem primarna funkcija nije špijuniranje i telemetrija.
Očekujem drajvere koji nemaju instalacioni paket od 900mb.
Očekujem da prestane RGB bolest.
Očekujem normalno napisane aplikacije i drajvere.

Mrzi me da nabrajam dalje.

IT utopia ali dobar deo je već realnost.
Prođoše 3 generacije (biće možda i četvrta) (1600x, 1700x, 2700x i 370x sada na ovoj mojoj ploči sa AM4
Daleko od toga da sam (ili iko) u mogućnosto da testiram(o) sve memorije u svakom systemu ali sve što sam do sada ubacio u moju pčoču radilo je tako mada ponekad sa malo ručnog rada.

Moja nema aktivno hlađenje na čipsetu, i nema "zujalicu koja će da opali posle godinu dana". Ja i mnogi smo stavljali ventilatore an NB, chipset i VRM samo da ih ohladimo uglavnom zbog OC-a. neznam zašto misliš da će da crkne posle godinu dana i zašto je zujalica ? Niti crkavaju niti su jako glasni.
Za te SSD-e moraš da pitaš Samsung recimo zašto radi negde a negde ne mada je i to jako, jako retko.
QC postoji itekako ali BIOS je problem što niko ne može u kristalnoj kugli da vidi promene koje će se desiti i moraju da se dese u radu processora, memorije itd. radi njihovog napretka.U najboljem slučaju to bi odložilo kompatibilnost više meseci, možda goinma.
Ja bih pre da se izbaci novi BIOS čim se nešto primeti da može bolje, za ostalo pročitaj prethodno.
Revizije ploča su potrebne ili bi ti radije čekao godinu - dve da se sve ispegla ili dodaju nove funkcije ?
Ne postoji ništa 100% u životu a kamoli sa tehnologijom toliko komplikovanom kao sadašnja (i prošla i buduća), Savim sam siguran da i poneka Singerica nije radila 100% kao nova, možda i poneka DOA.
Za taj TDP sa umešala fizika čije zakone ni advokati ni političari nemogu da promene. Čak se i obična sijalica povinuje istom zakonom fizike.
Isto se odnosi i na grafike.
Plati za vrhunskki monitor i uživaj, ima ih i takvih.
Postoje OS kave priželjkuješ samo treba da znaš šta sa njima da radiš.
Drajveri su u stvari jako mali, programi koji dolaze uz njih mogu da budu veliki ali većina i nemora da se instalira. Realtek za sound recimo ima 2 tipa drajvera, UAD je ispod 60MB sa sve kontrolama a HDA 700MB, biraj svoj otrov što bi rekli.
Za razliku od obične kijavice i gripa, RGB "bolest" može da se isključi.
Za "normalno napisane aplikacije i drajvere" ćeš morati da sačekaš AI ali biće i toga.
 
Sve što ASRock pravi je katastrofalno, a reklamira se kao vrhunsko i najbolje u svim segmentima na njihovom sajtu. Taj brand je scam. Ako kupuješ najjeftiniju ploču, odvoji malo više para pa kupi najjeftiniji Asus ili MSI.

Ovo je tako velika generlizacija i etiketiranje. Većina članova ovog foruma ima ASRock matične. Šta misliš, da li bi do sada postojala tema "ne kupujete ASRock jer je smeće" :) Ja lično nemam ASRock matičnu ploču, ali imam odlično iskustvo sa dvadestetak ploča koje sam pre dve godine sklapao za jednu igraonicu.

@defcoon221, tema ti je skroz bez veze. Kakve veze ima sada da li je dobra ili ne kada si je već kupio? Pre kupovine si trebao da se informišeš.
 
IT utopia ali dobar deo je već realnost.
Prođoše 3 generacije (biće možda i četvrta) (1600x, 1700x, 2700x i 370x sada na ovoj mojoj ploči sa AM4

Tačno tako. To što sam napisao se upravo odnosilo na intel. AMD je sa AM4 podnožjem pokazao da nema potrebe da se socket menja toliko.

Daleko od toga da sam (ili iko) u mogućnosto da testiram(o) sve memorije u svakom systemu ali sve što sam do sada ubacio u moju pčoču radilo je tako mada ponekad sa malo ručnog rada.

U doba SDRAM memorija, Intel, AMD, i Cyrix procesora, ovakvih vratolomija oko memorije nije bilo. Ako memorija ulazi u sloti, sigurno će raditi. Jedini problem je mogao biti ako je kapacitet modula preveliki.

Moja nema aktivno hlađenje na čipsetu, i nema "zujalicu koja će da opali posle godinu dana".

Tvoja nema, ali ostale imaju. To je zapravo još gore. Zašto tvoja nema a ostale imaju?

Ja i mnogi smo stavljali ventilatore an NB, chipset i VRM samo da ih ohladimo uglavnom zbog OC-a. neznam zašto misliš da će da crkne posle godinu dana i zašto je zujalica ? Niti crkavaju niti su jako glasni.

Zato što sam imao aktivno hlađenje nekada davno na mojoj Abit IC7 ploči. Ventilator(čić) prvo počne da zavija dok se ploča malo ne ugreje i dok mazivo ne smekša. Onda buka prestaje, ali umesto da se vrti na 6000 RPM kako bi adekvatno ohladio čipset, on se vrti na 4000. Da stvar bude još gora, vrteći se na 4000 taj mali ventilatorčić se toliko ugreje da počinje da greje čipset umesto da ga hladi. Pa su ljudi, uključujući i mene, skidali taj fan i imali bolje rezultate bez njega. Kod mene nije bilo baš tako jer sam imao furunu zvanu P4 Prescott, pa sam kao i ti morao da stavljam drugi veći vent. Bio sam mlad pa to tada nije bilo toliko teško, i bilo mi je zanimljivo. Sad sam matora konjina i nemam vremena za takve vratolomije. To je bila 2004 godina, a sada je 2020, znači 16 godina kasnije, mi i dalje imamo mid/high end ploče sa aktivnim hlađenjem na čipsetu.

Za te SSD-e moraš da pitaš Samsung recimo zašto radi negde a negde ne mada je i to jako, jako retko.

Nije to samo do Samsunga. Dešava se i sa drugim SSD-ovima. A i ne dešava se samo na AMD pločama. Dešava se i na intelu. Tu krajnji korisnik upada u vicious cycle gde proizvođač SSD-a baca odgovornost na proizvođača ploče, a proizvođač ploče baca odgovornost na proizvođača SSD-a. A ti ne možeš da ostvariš reklamaciju, jer SSD u servisu radi bez greške. Naravno, na nekoj sasvim trećoj ploči.

Ja bih pre da se izbaci novi BIOS čim se nešto primeti da može bolje, za ostalo pročitaj prethodno.

Slažem se. Ali zar ne misliš da 31 verzija BIOS-a previše? I da na svakoj novoj verziji piše "performance improvements".

Revizije ploča su potrebne ili bi ti radije čekao godinu - dve da se sve ispegla ili dodaju nove funkcije ?

Ne razumeš. Jedan vendor ima 3 revzije iste ploče sa istim čipsetom, dok drugi vendor ima samo jednu verziju koja radi bez greške. Ovo se vuče još od davnina, i dobro pamtim stare Gigabyte ploče koje su postojale u 3 verzije, dok su Abit i DFI imali jednu verziju koja radi bez greške. Danas je situacija još gora, i svi vendori to rade, i vidim da je to svima ok.

Ne postoji ništa 100% u životu a kamoli sa tehnologijom toliko komplikovanom kao sadašnja (i prošla i buduća), Savim sam siguran da i poneka Singerica nije radila 100% kao nova, možda i poneka DOA.

Input lag nije postojao u vreme CRT monitora, PS2, DIN i RS232 miševa i tastatura. I ako je postojao, to se merilo vrednostima reda 0.0000x msec. A danas je Input lag stavka na svakom testiranju. I to je nekome normalno i ok. Dok sam igrao Quake 3 multiplayer, prelazak na LCD monitor je bio toliki hendikep, da sam morao da prestanem da igram.

Za taj TDP sa umešala fizika čije zakone ni advokati ni političari nemogu da promene. Čak se i obična sijalica povinuje istom zakonom fizike.
Isto se odnosi i na grafike.

Moj komentar se opet odnosio na Intel. Uzmi primer Ryzen 5 3600 procesora. Jeftin, hladan, brz. Bukvalno duplo manjim TDP-om dobija veće performanse u poređenju sa Intel-om.

Plati za vrhunskki monitor i uživaj, ima ih i takvih.

Apsolutno ni jedan monitor koji postoji danas, a siguran sam i u budućnosti, ne može odzivom da se meri sa bilo kojim CRT-om.

Postoje OS kave priželjkuješ samo treba da znaš šta sa njima da radiš.

Naravno. Ja sam GNU/Linux freak i vrlo dobro poznajem tematiku. Moj komentar se odnosio na Windows 7 vs Windows 10. Svi znamo da je Windows 10 smeće uključujući i sam Microsoft. Zbog toga ucenjuju korisnike tako što prodaju praznu priču o DirectX12 i nemogućnost istog da radi na Windows 7. Podrška za novi hardware, bolja sigurnost...itd. Ne samo to, već ucenjuju proizvođače hardware-a da ne prave drajvere za HW koji sugurno radi pod Windows 7. Primer intel UHD630, Intel L212-V, Intel USB 3.2. 90% ljudi će ti na ovom forumu reći da je ludost instalirati bilo šta osim latest and greatest verzije Windows 10 na novim mašinama i 90% njih ga i koristi jer nema izbora i ne zna da alternativna rešenja postoje. They just go with the flow.

Ja sam uspeo da nateram Windows 7 da radi na mojoj Z490 ploči. Aktivni su svi USB 3.x portovi, vidi se nVME i AHCI radi bez problema, čak i thunderbolt port. Prosta promena INF fajlova. Čipset i intel ME drajveri postoje u zvaničnoj formi na intel sajtu, iako sam proizvođač nema u ponudi drajvere za taj OS i svi govore da je unsuported. Da stvar bude još gora, dobijam i do 50fps-a više u nekim igrama u odnosu na Windows 10.

Mene je recimo oduševio MSI jer zvanično nudi drajvere za Windows 7 za MSI B450 Tomahawk ploču. If theres a will, theres a way.

Drajveri su u stvari jako mali, programi koji dolaze uz njih mogu da budu veliki ali većina i nemora da se instalira.

Znam. Sam drajver kao drajver nije ni 1mb. Intel nudi drajver download za svaku komponentu i OS posebno. A isto tako ima i UDA drajvere koji obuhvataju sve mrežne kartice koji su 600mb.

Realtek za sound recimo ima 2 tipa drajvera, UAD je ispod 60MB sa sve kontrolama a HDA 700MB, biraj svoj otrov što bi rekli.

Windows 10 drajveri za moju, daleko napredniju, Steinberg UR22MkII su 7mb.

Za razliku od obične kijavice i gripa, RGB "bolest" može da se isključi.

Znam. Ali moj komentar se odnosio na neke proizvođače kao recimo kingston, koji nudi RGB SSD. Nije toliko problem RGB, koliko je problem da zbog RGB-a sistem ne bootuje, i da zbog RGB-a postoji opasnost da izgubiš podatke.



Za "normalno napisane aplikacije i drajvere" ćeš morati da sačekaš AI ali biće i toga.

Ne mora. To već postoji danas. Nvidia recimo. Iako sam se žalio na veličinu drajvera, Nvidia drajver radi bez greške. Nikada ni jedan problem. Steinberg / Yamaha ista priča. Još bolji primer je Linux kernel koji podržava apsolutno sve, a veliki je koliko i Realtek drajveri koje si naveo kao primer.

Ovo je tako velika generlizacija i etiketiranje. Većina članova ovog foruma ima ASRock matične. Šta misliš, da li bi do sada postojala tema "ne kupujete ASRock jer je smeće" :) Ja lično nemam ASRock matičnu ploču, ali imam odlično iskustvo sa dvadestetak ploča koje sam pre dve godine sklapao za jednu igraonicu.

@defcoon221, tema ti je skroz bez veze. Kakve veze ima sada da li je dobra ili ne kada si je već kupio? Pre kupovine si trebao da se informišeš.

Tebi moram pre svega da se zahvalim na negativnoj reputaciji. Hvala puno. Da si odgledao Hardware Unboxed snimak koji sam okačio par postova gore, skontao bi da ja govorim o najnovijim ASRock proizvodima, i da nisam jedini ko je svedok užasnog kvaliteta i nefunkcionalnosti. ASrock proizvodi od pre par godina rade bez greške. Dok ovo kucam, iza mene radi mašina sa ASrock pločom koja je upaljena 24/7 i radi kao router. Nisam lud da tako odgovoran posao ostavim nekoj ploči koja ne valja ili koja ne radi. Drugar ima novu ASrock Phantom Gaming RX580 8GB karticu koja ne radi. Pregreva se VRM i koči u igrama. Pri tome se ventovi vrte na 4000 RPM, kućište je otvoreno i ne sme da se zatvori, jer se kartica pregreva u igrama do te mere da VRM-ovi proizvode toliko toplote da se i ostale komponente pregrevaju. Da stvar bude još gora, kartica ima još 3 godine garancije kod dobro poznate firme, i reklamacija je odbijena uz obrazloženje da se proizvodom neadekvatno rukuje, i da kartica radi kako treba. Zahtev za kupovinu bolje kartice uz doplatu je takođe odbijen. Problem je rešen stavljanjem jedne 12ice na 800RPM da duva tačno iznad VRM dela na kartici, i sada sve radi kako treba. Kartica se na sajtu reklamira kao tiha, brza, hladna sa unmatched overclocking potencijalom. Ako to nije scam, ja ne znam šta jeste. A imate i gomilu youtube videa-a na tu temu.
 
Don't feed the troll.
 
Sramota je da se za neke nebitne stvari ovoliko polemiše. A kad zaista treba nekom nešto da se odgovori nema nikog.
 
Ja ne trolujem, i pokušavam da pomognem svima gde god i kad god mogu. I dalje čvrsto stojim iza svoje tvrdnje da ASRock proizvode treba izbegavati.
 
Ne trolujes samo si dokon, cim imas vremena da toliko uredjujes i odgovaras na silna citiranja od ostalih clanova.
Asrock je toliki krs da sam izbacio sve asus, giga i msi jer su crkavale random a sve su bile middle-high end.
Najstarija asrock ima 10+ god a imam ih trenutno 6 aktivnih.
Definitivno best value for money.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Ja sam Asrock i MSI izbegavao kao kugu ali su se oba popravila u poslednje vreme a moj omiljeni Gigabyte prilično srozao specijalno sa Ryzen-om. Ne samo da je kvalitet i robustnost ploča samo prosečan ako i tioliko nego su i BIOS zanemarili.
 
Nazad
Vrh Dno