Šta je novo?

Pomoc

mihajlok

Zapažen
Učlanjen(a)
21.12.2020
Poruke
17
Poena
14
Pozdrav ljudi potrebna mi je pomoc jer se ne razumem a ni ljudi oko mene.Naime crkla mi je graficka ili nije(zelene linije svuda, kad instaliram drajvere kartica prestane da radi, non stop pada sistem...) Odlucio sam da kupim novu, za oko mi je zapala ASUS ROG Strix Radeon RX570 OC edition 8GB GDDR5 256-bit e sad moje pitanje vama da li moj racunar moze to da potera, napajanje je raidmax rx500 xt, ploca asus h8m1-r i procesor intel i 5?

Mozda je pitanje glupo ali ne zamerite, svaki odgovor je dobrodosao. Hvala:)
 
Pozdrav ljudi potrebna mi je pomoc jer se ne razumem a ni ljudi oko mene.Naime crkla mi je graficka ili nije(zelene linije svuda, kad instaliram drajvere kartica prestane da radi, non stop pada sistem...) Odlucio sam da kupim novu, za oko mi je zapala ASUS ROG Strix Radeon RX570 OC edition 8GB GDDR5 256-bit e sad moje pitanje vama da li moj racunar moze to da potera, napajanje je raidmax rx500 xt, ploca asus h8m1-r i procesor intel i 5?

Mozda je pitanje glupo ali ne zamerite, svaki odgovor je dobrodosao. Hvala:)
Koliko para je grafika?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Uz tvoju konfiguraciju se nova grafika ne isplati. Imaš RX580 za 150 EUR i manje sa godinu-dve garancije povremeno na oglasima. Ja sad uzimam rx570 sa 4gb za 70ak EUR polovnu.

Po meni je uzimanje nove grafike u tom rangu pored grafika sa oglasa (koje imaju garanciju) bacanje para.

Što se napajanja tiče, mislim da ti treba jače (odnosno kvalitetnije), ali ću se uzdržati od preporuke zato što ja volim da predimenzionisem stvari :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Druze hvala lepo na odgovoru, budzet mi je 25000 rsd a veze nemam oko grafickih i ostalih komponenti pa ni sam ne znam sta da radim, totalno sam pogubljen i zbunjen. Znaci ovu moju konfiguraciju ne bi radila graficka?
 
Ja bih rekao da napajanje nije dovoljno jako u svakom slučaju. Ta karta vuče skoro 200W dok ona kao moja bez OC i i samo 4GB vuče oko 126W
 
Na gigatron sajtu pise preporuceno napajanje 450 w, jel moze neka preporuka sta da uzmem za te pare a da ima kod nas u radnjamai da pase ne pomenutu konfiguraciju.
 
Da li bi bila ok grficka za pomenuto napajanje i sve ostalo nvidia gorce gtx 1650 super?
 
Uz tvoju konfiguraciju se nova grafika ne isplati. Imaš RX580 za 150 EUR i manje sa godinu-dve garancije povremeno na oglasima. Ja sad uzimam rx570 sa 4gb za 70ak EUR polovnu.

Po meni je uzimanje nove grafike u tom rangu pored grafika sa oglasa (koje imaju garanciju) bacanje para.

Što se napajanja tiče, mislim da ti treba jače (odnosno kvalitetnije), ali ću se uzdržati od preporuke zato što ja volim da predimenzionisem stvari :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Jel moze neki link od tih rx70[emoji18]

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno