Šta je novo?

Vasa iskustva sa Legion laptopovima

link2rage

Čuven
Učlanjen(a)
16.01.2004
Poruke
408
Poena
620
Zdravo, zanimaju me iskustva sa Lenovo Legion laptopovima? Konretno Y540 ili Y7000 serijom. Na stranu lose pozicionirana kamera. Hvala.
 
Ja imam y540-17" model.
Dobre stvari:
-performanse(imam i7 9750h, gtx1650, 16gb rama, 512gb ssd...odmah sam undervoltovao cpu i dobio malo manje temperature i performanse, gtx1650 je meni i vise nego dovoljna, ako ces da igras, idi na gtx1660, ili rtx2060, ako imas para, ssd je 3000mb/s)
-ekran(mada 15" model ima vise verzija, 60hz sa slabijim bojama i 250nita i 144hz verzija sa boljim bojama i 300 nita, ako mozes idi na ovaj jaci)
-izrada(jeste plastican, ali dizajn je super, ne izgleda gejmerski, a plastika je kvalitetna)
-tastatura je super(cak i sija belo)
-ivice oko ekrana su bas male sa 3 strane, na donju stranu i ne obracam paznju)
-vecina portova je iza, tako da ne smetaju mnogo
-touchpad iako mali, precizan je i lepo radi
-zvuk je skroz okej

Lose stvari:
-baterija nije bas najbolja(preporucio bih da se odmah upali hybrid mod u Lenovo Vantage programu, kako ne bi koristio jacu graficku za obicne stvari, bez hybrid moda, traje mozda 2-3h, sa njim traje nesto preko 4h)
-touchpad se izlizao posle manje od mesec dana(preporuka da se odmah zalepi neka providna folija ili neka u boji
-palmrest je plastican, ali malo gumiran i lep je na dodir, ali brzo se umasti, tako da sam ja i to i touchapd resio tako sto sam stavio carbon foliju za kola, koju sam kupio na kupujem prodajem i vise nema otisaka itd.
-fali mi SD slot, posto se bavim fotografijom, pa cesto prebacujem fotke, ali to se resi externim SD citacem

U sustini, super je laptop, ja sam uzeo 17" model, posto sam navikao na tu velicinu, ekran je ogroman...ako ces da prenosis vise laptop, uzmi 15", mislim, ovaj od 17" je preko 2.5kg i punjac skoro 1kg...ja sam zadovoljan...trazio sam laptop sa lepim dizajnom, jakim i7 procesorom, dobrim i velikim ekranom i ovaj model sve to nudi...novi legion 5 je jos bolji, ako imas para za njega, idi na neki ryzen model ako ti treba jaci procesor, ako ti treba jaca grafika, idi na intel...sto se tice y7000, ne znam, ja bih ga preskocio, ne svidja mi se ta crvena boja.
 
Nazad
Vrh Dno