Šta je novo?

SSL za sajt

djokosrb

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruke
2,690
Poena
240
Prijatelj ima jedan sajt, ili ajde vise web servis koji je pustio live. Prvo sto sam primetio je pop up not secure, nema ni domena za adresu, nego pokazuje global ip....Njemu je to neko radio, koga je on naravno platio, a posto je covek koji se bas ne razume (najblaze receno), doticni gospodin, programer mu je to gomilu stvari odradio onako od frlje, samo da se brzo uzme novac....Na sve to lik kod koga je uzeo hosting usluge, virtuelne masine na serveru, domen itd...prakticno sve kaze da on to ne da sredi, nista ni oko licence, ni podesavanja itd....Pravi se i on lud, kada sam razgovarao sa njim.

Uglavnom, posto su tu neke rodbinske i prijateljske veze, tipicne srpske seme i kombinacije, a i ja nisam nesto duboko oko toga upucen, osim sto jasno vidim sta fali, moze li neki predlog, tutorial, dakle procedura sta tu treba sve da se uradi, koja licenca da se nabavi, plati, sta vec i da ja onda to doticnom gospodinu iz hostinga prosledim.

Hvala
 
Ako je u pitanju virtualna masina kao sto kazes, usluga konfigurisanja domena i ssl-a web servera obicno ne spada u baznu cenu servisa, pa se ili dodatno naplacuje ili je bazna cena servisa visa od proseka pa ukljucuje i podrsku za konfigurisanje web servera.

Cisto da znas sta moze da bude odogovor nakon sto kontaktiras provajdera, ali ne kosta nista i da zamolis da ti to konfigurisu fraj.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno