Šta je novo?

Macbook Air zamena Ram-a i SSD

raligno011

Slavan
Učlanjen(a)
20.01.2008
Poruke
201
Poena
320
Drugari,moze li pomoc mala,.zanima me neki Macbook Air posle 2013 pa neka godina navise (max 2017 -2018 ),da li znate gde je moguce,mislim na model,godiste pojacati Ram memoriju odnosno ssd ( nebitno koja vrsta,samo da je izmenjiva ) ,shodno finansijama,nailazim cesto na opcije 128gb +4 gb Ram-a najcesce. Thnx
 
Ram nije moguće proširiti jer je integrisan na ploči. Disk je moguće ugraditi veći. Postoje tri opcije:

1. Transcend
2. Owc
3. Adapter i bilo koji M2 disk.
 
Macbook Air 2013 ssd je moguce zameniti, to su oni stariji cipovi
OWC Aura Pro X2 SSD i prilicno dosta kostaju, 240GB je oko 80eura. Dok je 2 TB 430eura. Lako se menja to mozes i sam.
Tek od 2015 su NVMe ssd ubacen i oni dosta manje kostaju od ovih za ranije modela.
Sto se tice Ram memorije, koliko mi se cini da nema nadogradnje jer je na ploci integrisan. Imaju one cake ko ima aparate da odlemi čip pa da ga programira sa vise memorije ali nisam bas upucen u to. Mislim da je to ludost raditi. Macbook pro mid 2012 je poslednji model u kome mozes da menjas ssd, ram i da dodas umesto dvd drajva jos jedan ssd ili hdd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
hvala puno drugari,znaci muka je veca sa Ram, jer 4 giga je definitivno malo za zadnje OSX , to sa odlemi cip i vracanje mislim da je ozbiljno planinarenje,mogu samo da se ukopam finansijski,...gajio sam nadu da moze do neke 2015 modeli Macbook Air da se upgrade :(
 
Drugari,moze li pomoc mala,.zanima me neki Macbook Air posle 2013 pa neka godina navise (max 2017 -2018 ),da li znate gde je moguce,mislim na model,godiste pojacati Ram memoriju odnosno ssd ( nebitno koja vrsta,samo da je izmenjiva ) ,shodno finansijama,nailazim cesto na opcije 128gb +4 gb Ram-a najcesce. Thnx

idi na http://everymac.com

Tamo ti pise za svaki model da li je moguce i kako povecati RAM ili zameniti SSD.
 
Nazad
Vrh Dno