Šta je novo?

Ispadanje iz sleep moda

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
U poslednje vreme, na desktop računaru (Windows 10), kad preko prečice na tastaturi uključim sleep mod, posle kratkog vremena, monitor ostane ugašen, ali se računar, sam od sebe, "probudi", tj. izađe iz sleep režima. Ne znam šta bi mogao biti razlog?
 
Pogledaj Event Viewer > Windows Logs > System. Moguće da tu ima event-ova koji opisuju razlog buđenja.
 
u 99 posto slucajeva je tzv 'wake on lan' a u to 1 posto je mis.
 
Jeste u pitanju "wake on lan"... Po uputstvu sam dečekirao "Turn on fast startup" iako je to preporučena (recommended) opcija... Ne znam da li je bolje wake on lan isključiti u biosu? Sve u svemu, prečicom sa tastature, sada, računar ne iskače iz sleep režima, ali sam od sebe, posle podešenog vremena, ne može da uđe u sleep mod... U "advanced power settings" aktivna je šema "imfcPowerScheme"... Ne znam kakva je to šema i da li treba da je zamenim sa nekom drugom, kako bi računar, normalno, ulazio u sleep režim za onoliko minuta za koliko se podesi?
 
imfc power scheme is installed by a Xilisoft product, most likely a Video/Audio converter application (e.g., Video Converter Ultimate). The power scheme is changed to prevent sleep/hibernation during conversion operations.

Moguće da baš to zeza. Stavi Balanced i podesi kako želiš.
 
Settings -> System -> Power & sleep -> Additional power settings -> Change plan settings (na aktivnom planu) -> Change advanced plan settings -> Sleep -> Allow wake timers: Disable

Ako se posle toga probudi, otvori cmd (Win+R, upiši cmd i pritisni enter) i izvrši komandu
powercfg -lastwake

Vratiće ti uzrok buđenja, najverovatnije da je Network adapter
Ako to bude slučaj otvori Device Manager - Network adapters i pronađi adapter koji je spomenut u cmd-u
Zatim, desni klik na adapter -> Properties -> Power Management (kartica) -> Odštikliraj Allow this device to wake the computer
 
Poslednja izmena:
Nisam uspeo... Izbrisao sam šemu "imfcPowerScheme" i stavio "Balanced", probao i da podesim Allow wake timers: Disable... Otvorio sam i cmd, ali nisam video "uzrok buđenja"...powercfg.jpg
 
predji tu instalaciju windowsa sa dva kruga sfc/a i jedan dism-a.ako te mrzi da kopi pejstujes komande iz brauzera tu je ultimate windows tweaker.
 
Upiši
powercfg -lastwake

A ne
powercfg-lastwake (ima razmak)

Ali tek kad se "sam" probudi
 
Poslednja izmena:
Prvo sam ukucavao "powercfg -lastwake", ali nije ništa pokazivalo pa sam mislio da je greška... Danas sam ponovo probao sa razmakom, ali neposredno posle buđenja koje se obično dešava oko minut posle "uspavljivanja" i ovaj put se pojavila poruka... Međutim, da zabuna bude veća, juče se kompjuter nije budio iz sleep režima nekoliko sati, koliko sam bio odsutan... Ali to je bilo samo taj jedan put... powercfg -lastwake.jpg
 
Paz'te ovo, stavim desktop u sleep, ugasim na dugme tast/miš i posle nekog vremena sam se upali

C:\Windows\system32>powercfg /lastwake
Wake History Count - 1
Wake History [0]
Wake Source Count - 1
Wake Source [0]
Type: Fixed Feature
Power Button

Nekad prođe cela noć nekad par sati, nema pravila.. Je l ima neko ideju?

AMD Ryzen™ Power Saver je aktivna šema, a ni na ostalima nije drugačije
 
acpi drajveri vrv.pošto predpostavljam da je desktop ceo acpi dolazi sa čipset drajverima u 99,99999 posto slučajeva...reinstalirao bi ih i onda lupio sfc pa dism pa sfc.
 
Nazad
Vrh Dno